Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-02-2015, 17:26
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie Odp: Mleko krowie

Cytat:
Napisał pradip Zobacz post
jogurt naturalny mamy podawały już w 7 miesiącu życia i nadal nie rozumiem jak to się ma do nie dawania mleka krowiego przed ukończeniem roczku?
Dlatego że samo mleko zawiera duzo laktozy niedojzały brzuszek dziecka może jej nie tolerować przetworzone produkty mleczne zawierają jej mniej dlatego mozna je podać wcześniej.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2015, 19:31
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Cytat:
Napisał anna31 Zobacz post
Dlatego że samo mleko zawiera duzo laktozy niedojzały brzuszek dziecka może jej nie tolerować przetworzone produkty mleczne zawierają jej mniej dlatego mozna je podać wcześniej.
Hmm dziękuję za odpowiedz :* czyli taki jogurt to trochę jak ekspozycja na gluten, dawać po troszku i obserwować czy organizm nie odrzuca
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2015, 07:12
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

pradip - kakao podawałam z synkiem późno ale za to córka wcześniej po roku bo jak widziała u synka to i ona musiała mieć to samo ale dzieci piją kakao Nestle (francuskie) polskiego kakaa nie kupuję bo jest nie dobre Raz puchatka kupiłam brrr sztuczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2015, 07:20
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
pradip - kakao podawałam z synkiem późno ale za to córka wcześniej po roku bo jak widziała u synka to i ona musiała mieć to samo ale dzieci piją kakao Nestle (francuskie) polskiego kakaa nie kupuję bo jest nie dobre Raz puchatka kupiłam brrr sztuczne
Ja to się obawiam wprowadzania alergizujących produktów bo sama jestem alergikiem. Mnie jakimś cudem alergia pokarmowa raczej ominęła ale małego już uczula żółtko więc boje się myśleć co będzie dalej
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2015, 07:41
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

a co do jogurtów ja na początku podawałam takie Misowe jogurty z Nestle one takie bardziej naturalne były Zadnych danonków bo tak mają dużo cukru ,później jogurty naturalne z czasem można owoce dodawać różne Jak tak się dziecko nauczy to polubi naturalne
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2015, 08:39
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
a co do jogurtów ja na początku podawałam takie Misowe jogurty z Nestle one takie bardziej naturalne były Zadnych danonków bo tak mają dużo cukru ,później jogurty naturalne z czasem można owoce dodawać różne Jak tak się dziecko nauczy to polubi naturalne
Muszę się rozejrzeć za tymi "Misiowymi jogurtami" skoro polecasz choć jeszcze nie widziałam produktów tej marki czyli typowo dla dzieci bez dodatku cukru :/ a naturalny polecasz konkretnej firmy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2015, 10:17
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Cytat:
Napisał pradip Zobacz post
Muszę się rozejrzeć za tymi "Misiowymi jogurtami" skoro polecasz choć jeszcze nie widziałam produktów tej marki czyli typowo dla dzieci bez dodatku cukru :/ a naturalny polecasz konkretnej firmy?
ja je zawsze w Tesco kupowałam Misiowe jogurty A z naturalnych to ja chwalę sobie z Piątnicy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2015, 10:32
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
ja je zawsze w Tesco kupowałam Misiowe jogurty A z naturalnych to ja chwalę sobie z Piątnicy
No to czeka mnie z młodym wycieczka do Tesco A słyszałaś coś o serku Bieluch? podobno skład jest najbardziej odpowiedni dla dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2015, 10:56
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

W tesco szukaj na półkach sklepowych nie w lodówkach Serek Bieluch czasem kupujemy Córka lubi ,synek nie raczej jak twarożek to już robimy kostkę sera z jogurtem naturalnym też
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2015, 11:45
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
W tesco szukaj na półkach sklepowych nie w lodówkach Serek Bieluch czasem kupujemy Córka lubi ,synek nie raczej jak twarożek to już robimy kostkę sera z jogurtem naturalnym też
YYY a to nie każde serki szczególnie dla dzieci powinno się trzymać w lodówce? Ale przeglądałaś skład tego Bielucha?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania