Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-01-2019, 09:38
toddler00 toddler00 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
toddler00.polki.pl

Domyślnie Odp: dieta bezmleczna

dieta pudełkowa poznań*
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-2019, 08:21
AniaOs AniaOs jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
AniaOs.polki.pl

staram się unikać mleka i dobrze na tym wychodzę. mam niedoczynnosc tarczycy a mleko nie jest orz tym dla mnie wskazane
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-2019, 13:41
Eizzy Eizzy jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Eizzy.polki.pl

Ja już od kilku tygodni jestem na diecie i widzę pierwsze efekty. Dodatkowo chodzę na siłownię i wykonuje ćwiczenia z tego poradnika https://www.bodynetics.com/oferta. Czasami jak nie mam czasu, to zrobię sobie trening w domu i skorzystałem z oferty BodyNetics, gdzie zakupiłem sobie nowe akcesoria.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-2019, 20:04
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Byłam na takiej diecie bezmlecznej i czułam się znacznie lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-02-2019, 10:01
Swietoszka Swietoszka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Swietoszka.polki.pl

Też się zgodzę - bezmleczna dieta była dla mnie strzałem w 10 w walce z trądzikową cerą. Uspokoiły się też jelita i nie ma mowy np o wzdętym brzuchu. Dobroczynne działanie krowiego mleka to niestety mit. No zastanówmy się - krowa daje mleko swoim cielakom, kotka daje mleko kociakom, kobieta również karmi swoje młode mlekiem, czyli produktem laktacji. Dlaczego więc produkt laktacji innego gatunku miałby być dobry dla dorosłego człowieka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-02-2019, 09:29
karolina1918 karolina1918 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
karolina1918.polki.pl

Decydując się na dietę warto poczytać trochę o tym co jeść a co nie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że trzeba przyswajać odpowiednią ilość witamin i minerałów każdego dnia i rezygnując z mleka musimy zastąpić je czymś innym. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie produkty posiadają jakie właściwości, to polecam zerknąć tutaj: http://agglo.pl/jedzenie-posiadajace...sci-lecznicze/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-2019, 11:08
pola_267's Avatar
pola_267 pola_267 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pola_267.polki.pl

Miasto: Rzeszów

Ja się bardzo długo borykałam z cerą trądzikową i faktycznie dieta bez mleka ale z dodatkiem kefirów i jogurtów naturalnych, do tego zamiana pieczywa na pełnoziarniste i mi pomogło. Wyszło że normalnie moge jeść mięso. Niestety wędlin ze sklepu muszę unikać, sama piekę. Poza tym to mogę jeść praktycznie wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-05-2019, 10:49
jakaasia jakaasia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jakaasia.polki.pl

Obecnie jest wiele produktów w sklepach, które są bez laktozy, więc takie powinnaś wybierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-2019, 11:39
slonecznamama slonecznamama jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
slonecznamama.polki.pl

Chyba wolałabym spytać lekarza, może on ustali lepszą dietę - która sprawi, że maluch będzie się dobrze rozwijał
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania