Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

    Warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym to jeden z najprostszych i najzdrowszych obiadów.
    Potrzebne:
    - warzywa różnego rodzaju (im więcej i kolorowiej, tym lepiej), np. ziemniaczki, marchewka, seler, pietruszka, brokuły, fasolka;
    - rybka (filet), najlepiej panga;
    - do sosu: jogurt naturalny lub śmietana, trochę ziół wedle upodobania (oregano, bazylia, koperek...), świeży czosnek (ilość w zależności od wieku dziecka: od 0,5 do 1 ząbka), ew. trochę majonezu.
    -sól.
    Warzywka gotujemy na parze. Gdy będą już miękkawe, wrzucamy rybkę. Gotujemy do miękkości (ale nie więcej niż 10 min. po wrzuceniu ryby). W trakcie gotowania można odrobinę posolić.
    Czosnek drobno siekamy lub przeciskamy przez praskę (wtedy można wziąć go trochę więcej, bo część zostanie na prasce), łączymy z ziólkami i śmietanką, ew. z majonezem, solimy do smaku.
    Sosem polewamy warzywka i rybkę w trakcie jedzenia, bo jest on zimny i obiadek szybko stygnie.
    Smacznego!
  •    
       

    #2
    Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

    a ja uwielbiam warzywa ale z patelni lubicie?
    Rybke tylko smazona, na parze mi nie smakuje jakos..

    Skomentuj


      #3
      Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

      Ja uwielbiam rybę, ostatnio w radiu mówili że jedzenie ryby dwa razy w tygodniu przedłuża nasze życie przynajmniej o ponad 2 lata, ciekawe czy to prawda.
      Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .

      Skomentuj


        #4
        Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

        Ja lubie po Grecku i tez są warzywa, nie lubie pangi od kąd się dowiedziałam ze to ryba która pływa w ściekach
        U mnie w kuchni króluje mintaj ,dorsz i pstrąg


        Skomentuj


          #5
          Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

          Napisane przez anijaa Pokaż wiadomość
          Ja uwielbiam rybę, ostatnio w radiu mówili że jedzenie ryby dwa razy w tygodniu przedłuża nasze życie przynajmniej o ponad 2 lata, ciekawe czy to prawda.
          Mój gin również kazał mi jeść ryby 2 razy w tygodniu, wówczas dziecko będzie mądrzejsze . Polecał przede wszystkim jednak śledzia, ponieważ żyje on krótko i jest czysty w porównaniu np. z 2-3 letnim łososiem. Nie ma w nim metalu, a jest dużo kwasów omega.

          Skomentuj


            #6
            Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

            W takim razie sprawdź ten przepis: https://www.maxkuchnie.pl/przepisy/p...awina-481.html . Nie dość, że mamy tutaj śledzia, który dostarcza kwasów omega-3.Ten składnik odpowiada za prawidłowy rozwój oczu i mózgu dziecka. To jest także żurawina, która dobrze wpływa na dogi moczowe i anomalie jelitowe. Pozdrawiam!

            Skomentuj


              #7
              Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

              A macie może sposób na gotowanie na parze bez specjalnego naczynia? Ponieważ nie posiadam takiego ;/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

                Napisane przez anijaa Pokaż wiadomość
                Ja uwielbiam rybę, ostatnio w radiu mówili że jedzenie ryby dwa razy w tygodniu przedłuża nasze życie przynajmniej o ponad 2 lata, ciekawe czy to prawda.
                Nie miałam pojęcia że ryba aż tak zdrowa ale my jemy właśnie dwa razy w tygodniu dzieciaki już polubiły i nie marudzą i dużo łatwiej wtedy wybrać się gdzieś na miasto bo ryba wszędzie jest i nie ma problemy z jedzeniem. Ostatnio z babcią w Mekongu byli i zachwyceni bo talerz im kwiatami przystroili aż.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

                  Taki przepis mi bardzo odpowiada, bo nie przepadam stać i smażyć rybe. Warzywa na patelnie wszyscy bardzo lubimy.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: warzywa z rybą na parze i sosem czosnkowym

                    Warzywa i ryba na parze to super połączenie i bardzo zdrowe, do tego robię też ryż na parze, sos czosnkowy pasuje idealnie, w ogóle bardzo lubię czosnek.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X