Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wpływ niani na moje dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wpływ niani na moje dziecko

    Od pewnego czasu korzystam z usług niani, która została mi polecona przez znajomą. Od niedawna też moje dziecko zaczyna używać dziwnych wyrazów. Jestem polonistką, więc jestem na to specjalnie wyczulona. Wydaje mi się, że dziecko tych naleciałości językowych nauczyło się od niani. Też zauważacie duży wpływ opiekunek
    na własne dzieci? Ach ta socjalizacja i wpływy społeczne.
  •    
       

    #2
    Odp: Wpływ niani na moje dziecko

    Wydaje mi się, że czasem dzieci same wymyślają dziwne wyrazy, albo może usłyszało je w bajce?
    Warto porozmawiać z nianią. Może nie wie, że nie chcesz takich dziwnych słów.
    A jakie to słowa?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wpływ niani na moje dziecko

      Wyrażenia typu: "sandał z masłem" czy "lala gra" wydają mi się naprawdę osobliwe. No może dziecko nauczyło się tych określeń, oglądając bajki, ale niania też powinna mu właściwe bajki puszczać.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wpływ niani na moje dziecko

        'lala gra' to chyba nic dziwnego, ale ten 'sandał z masłem' to mi podpada na jakąś głupią bajkę, porozmawiaj z nianią niech zwraca uwagę jakie bajki włącza dziecku i jak są głupie teksty to niech włącza inną.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wpływ niani na moje dziecko

          Kalina90, czy twoje dziecko ma ok. 3 lat? Wtedy u dzieci pojawia się myślenie abstrakcyjne. Dziecko jest w stanie sobie wymyślać takie zestawienia. Np. zabawa w śniadanie na łące w kranie dziwów. Co w tym dziwnego, że jedzą tam sandały z masłem? (przecież sami jemy kopytka z masłem, to sandały też mogą być).
          Raczej nie martwiła bym się tym zachowaniem. Pewnie jako polonistka jesteś nadwrażliwa

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wpływ niani na moje dziecko

            Synek przynosi z przedszkola brzydkie słowa i takie które mi się nie podobają
            A myślę że dziecko też z tego wyrośnie bo i naśladuje innych co robią i jak mówią To na pewno minie z czasem Prędzej czy później ale dziecko zrozumie że pewnych rzeczy się nie mówi

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wpływ niani na moje dziecko

              Być może właśnie jestem trochę przewrażliwiona, jeszcze przemyślę to, co piszecie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wpływ niani na moje dziecko

                Ech, myślałam, że twoje dziecko uzywa jakichś przekleństw. Swoją drogą ciekawe okreslenie "sandał z masłem". Może jakies dziwne bajki dziecko oglada? A nianie ogólnie mają duży wpły na dzieci, w końcu tyle czasu z nimi spędzaja, czasem wiecej niż matki. Też korzystałam z usług niań i też obawiałam sie zostawić z nimi moje dziecko. Przez pewien czas nawet kontolowałam ich pracę za pomocą ukrytego dyktafonu: http://www.alfatronik.com.pl/dyktafo...0h-p-1104.html

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wpływ niani na moje dziecko

                  ten sandał z masłem kjarzy mi się że to takie powiedzonko np zamiast gorszego słowa Jak synek przyniósł własnie brzydkie słowa mówiłam że zastąpimy to innymi bo tak nie ładnie mówić To zapożyczył sobie słówka z bajki Jake i piraci Gdzie mówią "Śledzie i dorsze" "Kokosanki" etc ...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wpływ niani na moje dziecko

                    Lara5, przeprowadziłam podobną rozmowę ze swoim dzieckiem i okazuje się, że większości tego typu powiedzonek nauczyło się z bajek. Nie są to brzydkie słowa (w sensie wulgarne), ale i tak "ranią" moją wrażliwość na poprawną polszczyznę

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wpływ niani na moje dziecko

                      Raczej trudno mi sobie wyobrazić nianię, która w obecności dziecka używa takich zwrotów. Gdyby to były jakieś słowa wulgarne, to należałoby się zastanowić czy powierzyłaś los swojego dziecka właściwej osobie. A tak to raczej należy szukać przyczyny w bujnej wyobraźni dziecka, która została pobudzona jakąś bajką. Swoją drogą mój syn też czasami używa dziwnych zwrotów - ostatnio mówił coś o "chmurzastej mamie"

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wpływ niani na moje dziecko

                        Ciekawe, czy u mnie będzie podobnie i zostanę nazwana przez syna np. "sandałową mamą"

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wpływ niani na moje dziecko

                          "Sandałowa mama", hehe już chyba wiem po kim twój syn ma taką bujną wyobraźnię. Ale masz rację, język polski mogą kaleczyć nie tylko wulgaryzmy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wpływ niani na moje dziecko

                            Napisane przez konkretna Pokaż wiadomość
                            Przez pewien czas nawet kontolowałam ich pracę za pomocą ukrytego dyktafonu: http://www.alfatronik.com.pl/dyktafo...0h-p-1104.html
                            Część konkretna, zawsze miałam trochę inne wyobrażenei o tym jak wyglada dyktafon a ten przedłuzacz spełniał cechy przeduzacza czy tylko wygladał tak tylko tak dla sciemy, dla odwrócenia uwagi?

                            #kalina90 też mam dziecko, ale jeszcze nie potrafi mówić, ciekawe jakie pierwsze słowo wypowie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wpływ niani na moje dziecko

                              Hej, Marzenka930, życzę Ci, by było to słowo: "mama"

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X