Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czerwiec 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Czerwiec 2013

    U mnie termin trochę uległ zmianie
    17 czerwiec - córcia Basia

    My oprócz kosmetyków i wózka mamy wszystko.
    Wózek obiecali kupić teściowie , więc czekamy ))

    Skurcze też mam i to kilka (-naście) razy dziennie. Mała ruchliwa tak bardzo, że boję się co będzie po 30-stym tygodniu..... Już jej kopniaki czasem są bolące... jutro mam wizytę u lekarza - mam nadzieję że tym razem pokaże nam buziaka, bo ostatnim razem obróciła się do nas pupą i niewiele zobaczyliśmy

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Czerwiec 2013

      Dane uzupełnione U nas jeszcze z imieniem nie wiadomo.
      Olamik byłam przekonana, że termin masz na przełomie maja, czerwca.
      Annak tak właśnie najlepiej z tą listą kupować wszystko po trochu. Wszystko przynajmniej na spokojnie no i koszty rozłożone Ja po świętach też zamierzam powoli wszytsko kupować.
      Aliska mój maluch też mocno kopie i też nie raz bolesne te kopniaki. A jeśli chodzi o usg, to mój lekarz wogóle mi nie pokazuje maluszka na usg, a o zobaczeniu buźki mogę tylko pomarzyć Ale jeszcze trochę i zobaczymy nasze maleństwa w całej okazałości





      http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

      Skomentuj


        Odp: Czerwiec 2013

        Basia buziaczka pokazała mój mąż stwierdził, że podobna do mnie, bo z lekkim foszkiem na twarzyczce
        według usg malutka waży już 1400g, od poprzedniej wizyty ( 4 tygodnie temu ) podwoiła swoją masę;D wszystko w porządku, zdrowo rośnie i prawidłowo się rozwija ... wczoraj po raz pierwszy poczułam jak Basia przesunęła albo rączkom albo nóżką w brzuchu po mojej skórze nie mogę się jej już doczekać ))

        Skomentuj


          Odp: Czerwiec 2013

          Mamcie gdzie jesteście?
          Wczoraj mąż kupił wkońcu baterię do naszej wagi. Ptzytyłam już 11kg, maskara A tu jeszcze 2 miesiące zostały. Ech, w pierwszej ciąży tylko 10 kg i szybko mi spadło. Widzę, że teraz będzie gorzej.
          Brzuch już mam spory i dużo większy niż w 1 ciąży. Na razie tak sobie tłumaczę, że maleństwo jest spore
          Zaczęłam przeglądać rzeczy po córce i jestem miło zaskoczona. Myślałam, że za dużo nie będę miała ubranek, ale tych małych trochę się uzbierało i chyba nie będę musiała kupować. Gorzej będzie później z tymi większymi.





          http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

          Skomentuj


            Odp: Czerwiec 2013

            Witam,

            ja też po wizycie. Jednak chłopczyk - sama widziałam . Jeszcze nie wiem jak z tym imieniem. Nie mam takiego ukochanego. Na razie Ludwik, albo Kordian.
            Chyba mam najpóźniejszą datę, ale przesunęła mi się na 27 czerwca.

            Skomentuj


              Odp: Czerwiec 2013

              Olamik - ja też mam na 27 czerwca ja mam w piątek wizyte choć pewnie USG jeszcze za jakiś czas. Zaczął mi dolegać ból kręgosłupa Mała kopie teraz chyba z całej siły



              Skomentuj


                Odp: Czerwiec 2013

                ada -- nie przejmuj się wagą, mnie brakuje ok 7 tygodni i też mam już ok 11 kg . Ale nie widać tych kilogramów,tak mi wszyscy mówią. Zresztą. Nieważne,zrzucimy
                szybko te kilogramy w ten czwartek mam usg na 3 trymestr. Mały od ponad dwóch tygodni ma prawie chodziennie czkawke. Mam nadzieję że mu nie zostanie ta czkawka po porodzie ...

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Czerwiec 2013

                  Ja wizytę mam w przyszły poniedziałek (15 kwietnia) i też będę miała robione usg. Ciekawe czy mały zmienił pozycję?! Chociaż mam przeczucie, że zostanie w takiej dziwnej pozycji.
                  Annak właściwie ja też mam tylko brzuch duży, a tak chyba za bardzo nie przytyłam. Może maluszek duży, zobaczymy. Przy dwójce dzieciaczków waga powinna szybko spadać





                  http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                  Skomentuj


                    Odp: Czerwiec 2013

                    a mój mały jeszcze zmienia pozycje, rozpoznaje po czkawce hehehe przewaga jego pozycji do główką w dół ale czesto sie zdarza ze przed czkawka szaleje w brzuchu i zaraz po tym dostaje czkawki i wyczówam zmiane jego pozycji.

                    Skomentuj


                      Odp: Czerwiec 2013

                      Witam,

                      to Wy nie macie USG za każdym razem, na każdej wizycie?
                      Jak mam wizytę tak co miesiąc i dwa rodzaje USG, takie dopochwowe, żeby zbadać łożysko oraz takie po brzuszku. Do tego badanie krótkie szyjki.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Czerwiec 2013

                        Ja nie mam usg robionego co wizytę. Do tej pory chyba miałam 3. Za tydzień mam ostatnie. Chyba, że jeszcze przed samym porodem będzie. Badanie szyjki też mam na każdej wizycie.
                        Annak mój maluch też się cały czas wierci, a ostatnio tak intesnywnie, że cały brzuch mi się rusza Ale pozycji chyba nie zmienia, zobaczymy zresztą na usg, ale mocniejsze kopniaki cały czas w jednym miejscu czuję.





                        http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                        Skomentuj


                          Odp: Czerwiec 2013

                          jeśli chodzi o usg to owszem miałam i mam w miare czesto robione, za kazda wizyta u ginekologa ale nie miałam tych wizyt co miesiac, i bardziej ich interesowało czy serduszko dobrze bije i jakie ma parametry. zapewne gdybym poszła prywatnie z ciążą to bym miała tu co miesiac usg ale wczesniej bym zbankrutowała hehe a publiczna służba zdrowia dobrze dba o ciężarne gdybym pewnie miała jakies zagrożenie w ciąży to napewno miałabym częstsze wizyty ale ze póki co wszystko jest ok to nie ma sensu. jutro mam usg na 3 trymestr zobaczymy co mi powiedza

                          Skomentuj


                            Odp: Czerwiec 2013

                            Witam, znalazłam fajna liste na stronach mojego szpitala. Może się komuś przyda.

                            Jedziemy do szpitala! ... Co zabrać ze sobą?

                            Jeżeli Twoje dziecko przyjdzie na świat w szpitalu, nie zapomnij zabrać ze sobą:
                            Następujących dokumentów:
                            dowodu osobistego;
                            karty przebiegu ciąży;
                            legitymacji ubezpieczeniowej;
                            książeczki RUM-u;
                            zaświadczenia o ukończonej Szkole Rodzenia (jeśli posiadasz).

                            Dla własnej wygody możesz też zabrać niektóre z niżej wymienionych rzeczy:
                            przybory toaletowe;
                            ręczniki (oddzielne do osuszania krocza i piersi);
                            krótkie koszule nocne, najlepiej rozpinane z przodu;
                            szlafrok;
                            szczotka do włosów i gumka (spinka) pozwalająca spiąć włosy tak, aby nie opadały na twarz;
                            obuwie domowe i klapki pod prysznic;
                            podpaski bawełniane;
                            chusteczki kosmetyczne - wilgotne do odświeżania twarzy;
                            gąbka lub myjka;
                            lanolinowa pomadka lub krem do ust;
                            jeśli lubisz ciepło, to weź skarpetki;
                            woda mineralna (niegazowana) lub woda osłodzona miodem lub soki owocowe (jabłkowy, z czarnych winogron, nie z owoców cytrusowych);
                            landrynki lub miód, które wesprą Twoje siły w pierwszej fazie porodu;
                            łagodny ser, chrupki, jogurt, ciasteczka, biszkopty, odrobina kawy, herbaty;
                            herbata ziołowa dla Ciebie po porodzie (anyż, kminek, koper, rumianek, melisa, czy mięta);
                            termos wypełniony kostkami lodu do ssania lub pokrojonym ananasem (kiedy przyjdzie Ci chęć do ssania);
                            kasety magnetofonowe ze spokojną muzyką, którą lubisz;
                            aparat fotograficzny;
                            zegarek z sekundnikiem, aby partner mógł mierzyć odstępy między skurczami;
                            racja żywnościowa, która pozwoli przetrwać Twojemu partnerowi (czekolada)

                            Dla noworodka weź koniecznie: pieluszki bawełniane jednorazowe. A jeśli możesz, zabierz:
                            kilka pampersów;
                            2-3 pary śpioszków;
                            2-3 kaftaniki;
                            czapeczkę (założysz ją, gdy będzie wietrzona sala);
                            skarpetki;
                            oliwkę lub krem do pielęgnacji pośladków.

                            Skomentuj


                              Odp: Czerwiec 2013

                              Termin 23 czerwca





                              Skomentuj


                                Odp: Czerwiec 2013

                                Witaj Sylwia!
                                Dopisuję Cię do listy na 1 stronie
                                Annak i jak po usg? Maleństwo duże?
                                Ja idę w poniedziałek. Ciekawa jestem czy mały zmienił choć trochę pozycję. Zobaczymy.





                                http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X