Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudzień 2012!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Grudzień 2012!

    Lilka to maluszek z hypotrofią,czyli była za malutka jak na dany tydzień ciąży a to wszystko przez niewydolne łożysko.Urodziła sie przez cc w 37tc.
    Dostała 10 punktów apgar,w szpitalu ładnie jadła ale wolno przybierała na wadze i tak juz ma do teraz.Przybiera nieco wolniej niz jej rówieśnicy.Poza tym jest zdrowiutkim,wesołym dzieckiem.Na samym początku karmiłam piersią (2 miesiące) od niespełna miesiąca Lilka pije mieszanki.Najpierw był to Bebilon1 a teraz daję jej Bebiko.
    Muszę z nią iść do mojej pani doktor i pogadać o tym mleczku dla wcześniaków.Może po tym szybciej przybierze na wadze?Dzieki za radę Kiedyś też dawało się dzieciom mleko Humana ale nie wiem czy jeszcze cos takiego jest.


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Grudzień 2012!

      HUMANA jest podobno bardzo dobrym mlekiem, ale czesto powoduje kolki, chociaz to pewnie zalezy od dziecka. Moge wiedziec czemu zmienilas Bebilon na Bebiko?


      Skomentuj


        Odp: Grudzień 2012!

        A po prostu taniej wychodzi a małej smakuje teraz gdy akurat się kończy chce spróbować humany.
        A i zastanawiałam się czy by może nie spróbować podać Lili już jakiegoś kleiku czy kaszki?


        Skomentuj


          Odp: Grudzień 2012!

          Z kaszka wstrzymaj sie przynajmniej do ukonczenia 4 m.z. Brzusio Lili nie jest jeszcze gotowy a od kleiku nie przytyje tylko bedzie jadla jeszcze mniej mleka, bo kleik zamula.
          U nas Humana jest drozsza od bebilonu. Inne mleko ktore tutaj polecaja jest Hipp. ;-)


          Skomentuj


            Odp: Grudzień 2012!

            paulina09 moja Pola też miała hipotrofie , tylko nie wiem od czego bo łożysko działało dobrze, wszystkie parametry , przepływy, ilośc wod płodowych była ok tylko mała słabo przybierała , a urodziła sie w 39 tc też cc

            ja na początku dawałam jej mleko Bebilon nenatal premium czyli mleko dla dzieci z niska masą urodzeniową , a od 3 mc przeszłam na Enfamil Premium to jedno z najlepszym mlek tak twierdziła nasza pediatra, tylko jest dosyć drogie

            a ok 3-4 mc za radą lekarki, zaczęłam do mleka dodawać jej łyżczkę kleiku ryżowego żeby było bardziej kalorycznie i tak przetrwałyśmy do 5 mc kiedy wprowadziłam kaszki i słoiczki ale też nie było lekko , trzeba było zabawiać,bajki puszczać itp wiem wiem niepedagogicznie ale było mi wszystko jedno cieszyłam sie poprostu że jadała

            ja małej robiłam 100 ml i dawałam do tego łyżeczkę lub dwie kleiku, więc mleka de facto zjadała tyle co zwykle tylko był w tym jeszcze kleik czyli troszke było to gęstsze , kupiłam jej wtedy smoczek z większą dziurką żeby łatwiej jej sie piło

            ale było , minęło wyrosła z tego i teraz je zupełnie normalnie choć jak każdy ma rzeczy które lubi bardziej i takie których nie lubi wcale
            Last edited by kala8; 07-03-2013, 17:09.
            Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



            Skomentuj


              Odp: Grudzień 2012!

              witam, przyjmiecie mnie do waszego grona?
              Urodziłam synka, Ksawery 17.12.2012r o godz 6.10
              karmie piersią ale ściągam laktatorem i do butli bo wiem wtedy ile zje
              pozdrawiamy

              Skomentuj


                Odp: Grudzień 2012!

                Kala dzięki,akurat mi sie mleko kończy to kupię jej te dla wcześniaków.I trudno że drogie,może po tym ruszy z wagą lepiej.Nikt mi go też nie polecił z lekarzy,teraz się zastanawiam czemu bo juz w szpitalu nie przybierała tak szybko jak inne maluszki.Lekarka powiedziała że jakbym miała problem z naturalnym karmieniem to mam jej dać Bebilon 1,ale dobra nie warzne już...
                Zapisałam sobie nazwy tego mleczka i będę próbowaćPocieszyłaś mnie.Co do Twoich metod karmienia córeczki to się nie dziwię ja bym na uszach stanęła.Wiadomo,może i tak się nie powinno robić ale życie weryfikuje bardzo teorie w wychowywaniu dzieci.Co ja się tez naczytałam gazet i książek,a jak urodziłam i pobyłyśmy razem dłuższy czas to tak sobie pomyślałam że to wszystko co w gazetach itp mogę zebrać razem i w kosmos wystrzelić a do swojego dziecka potrzebowała bym indywidualnej 'instrukcji obsługi'
                Ja się zarzekałam że nie dam Lilce smoczka bo zgryz itp,ale jak mała marudziła albo wrzeszczała w niebo głosy przy kolkach to to ją uspokajało i 'przeprosiłam się' ze smokiem
                Podniesiona na duchu ruszam jutro do aptek i sklepów,pozdrawiam i dziękuję


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Grudzień 2012!

                  Cześć mamusiu Ksawerego! Witam w naszym gronie jak tam Twój maluch się chowa?


                  Skomentuj


                    Odp: Grudzień 2012!

                    Paulina ja wslasnie o tym bebilonie pisalam, ktory Kala dawaka Poli, tylko u mnie inaczej sie nazywal. i niestety mozna go kupic tylko w aptece, i cena faktycznie dosc wysoka, ale warto zainwestowac w zdrowie maluszka:-)


                    Skomentuj


                      Odp: Grudzień 2012!

                      paulina09 a dziękuje, powiem ci że w sumie dobrze. Waga ur 3600g siłami natury... ktoś musiał ucierpieć w tym starciu ja kontra Kawi przegrałam ja tzn nacięli mnie i to dość mocno bo nie do końca sie obrócił podczas porodu.. poza tym dali mi kroplówkę na przyspieszanie porodu a ona u mnie opóźniła ;/ tak wiec zamiast urodzić koło 5 to urodziłam godz później jak ze mnie trochę oksytocyna zeszła.. ale musiałam go wypchać bez partych ;/
                      właśnie od wtorku zrobił mi sie mały problem po kąpieli.. nie płakał nigdy podczas ubierania itp a od wtorku takie syreny włącza że szok... ledwo mu body ubieram a pajaca później eh.. muszę jakaś taktykę wymyślić na niego, może Wy macie jakieś pomysły?
                      teraz Ksawi waży coś koło 7kg. Przechodziliśmy przez ruchy jelitowe ale byłam juz tak zdenerwowana że odstawiam wszystkie kropelki i podaje mu tylko herbatkę z hipp na lepsze trawienie... i powiem wam że mi nie płacze tak jak kiedyś
                      a to może wam pokaże oto Ksawery



                      Ksawi pozdrawia wszystkie e-ciocie, koleżanki i kolegów

                      własnie śpi a ja walczę z katarkiem

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Grudzień 2012!

                        Napisane przez paulina09 Pokaż wiadomość
                        Podniesiona na duchu ruszam jutro do aptek i sklepów,pozdrawiam i dziękuję
                        nie ma za co wiem jak to martwi jak maluch mało je i jak jest problem żeby go nakarmić, ale jak widzisz takie dzieci też sie zdarzają , są trudniejsze "w obsłudze" ale to nie oznacza że coś im jest zdrowotnie
                        jeśli przybiera na wadze , jest radosna i dobrze sie rozwija to znaczy że wszystko jest ok , taka jej uroda

                        także życzę spokoju i cieprliwości i niech malutka dobrze sie chowa
                        Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                        Skomentuj


                          Odp: Grudzień 2012!

                          Tak,tak,Lilka jest wesołym maluszkiem nasza pani doktor nigdy na nią nic nie mówiła.Tylko Pani z patologii noworodka trochę tak się 'czepia' małej,ale chce dobrze.Cóż,to jeździm po kontrolach.Jutro też mamy wizytę u pani rehabilitantki,bo Lilka ma słabe napięcie mięśni i nie unosi główki jak powinna.Myślę sobie że pierwszy roczek życia małej będzie najtrudniejszy.Potem jakoś pójdzie.
                          To dobrej nocki


                          Skomentuj


                            Odp: Grudzień 2012!

                            dzień dobry mamusie
                            jak minęła nocka ? u Nas Ksawi budził sie o 23.30, 1.30, 4.30 i 6.45 jakoś tak często się budzi od dwóch dni ;/
                            może ktoś chce kawki ? zrobiona i czeka

                            Skomentuj


                              Odp: Grudzień 2012!

                              NA SAMYM POCZĄTKU TO WSZYSTKIM KOBIETKOM TYM MAŁYM I DUŻYM ŻYCZĘ TEGO CO NAJLEPSZE !!! Nam nocka minęła super,z resztą prawie jak każda ostatnio.Lilka piła mleczko o 23:00 a potem obudziła się o 3:00,tak siedziałam z nią do 4 bo musiałam pobrac siuśki do analizy.Jeju,ta mama,która choc raz musiała to zrobic wie jaka to masakra.Są specjalne woreczki do tego celu ale w ogóle sie nie sprawdzają,przynajmniej u nas.Odklejają się jak dziecko tylko sie poruszy.Zmarnowałam 3 aż w końcu z mężem wykombinowaliśmy że będziemy tak tę Lilkę trzymać nad pojemniczkiem aż zacznie robic siusiu.Szczęście długo nie czekaliśmy i udało się napełnić troszkę pojemniczek.Ledwo dno przykrywało ale pani w laboratorium powiedziała że to w zupełności starczy
                              Mała miała też pobieraną krew z paluszka.Jestem z niej dumna była bardzo dzielna troszke tylko popłakała i zasneła jest dzielniejsza ode mnie.
                              Dziś czeka nas jeszcze gimnastyka u pani rehabilitantki bo Lileczka ma za słabe napięcie mięśniowe szyjki i nie unosi główki tak jak powinna.Zobaczymy...


                              Skomentuj


                                Odp: Grudzień 2012!

                                paulina09 kto u was zauważył że coś nie tak z Mała? z tym napięciem mięśniowym ?
                                U Nas była babcia pobawiła Ksawerego, ja miałam chwile dla siebie...

                                oooo Lilianka skończyła dzisiaj 3 miesiące bukiecik kwiatuszków leci do Ciebie od Ksawerego i oczywiście na dzień kobiet dla wszystkich kobiet

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X