Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Niemowlę Niedawno zostałaś mamą i na pewno masz mnóstwo pytań: o pielęgnację noworodka, karmienie piersią, ważne etapy w rozwoju dziecka i rozszerzanie jego diety.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-08-2011, 13:18
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42
Domyślnie Odp: Pięciolatki w szole

Moje dzieci chodzą do szkoły która jest placówką zintegrowaną czyli nauczanie początkowe razem z podstawówką dzielone korytarzem(ubikacje ,świetlica ,jadalnia )razem a obok , właściwie za ścianą gimnazjum.
Poruszyłam ten temat bo moja mlodsza córcia juz jako 5 -latek pójdzie do szkoły i chciałam wiedzieć jak to właśnie wygląda gdzieś indziej. Bo daję sobie rękę uciąć ze w mojej szkole nic się nie zmieni- ta drobnica będzie się musiała jakoś odnalezdz między 6-sto klasistami.
Co do sal też jej nie zmienią-tam gdzie uczył się moj Grześ bedzie chodzić Ola.Placu zabaw nie ma-sala mieściła 19+1 miała 20mk stoliki jak w podstawówce i na środku dywan z odzysku i Pani darła się jak dostała piłką w głowe.No i takie są realia w moim mieście Rzeszowie-stolicy podkarpacia.A co do wieku.....koszmar jak przyjdzie mi uczyć córkę wierszyka na pamięć

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-08-2011, 14:09
Kira13x's Avatar
Kira13x Kira13x jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Zdjęcia: 72

Cytat:
Napisał KingaKrawczyk Zobacz post
Kira musze Ci powiedziec ze z tym przedszkolem to mozesz nie miec tak latwo, po prostu nie przyjma ci dziecka do przedszkola w miejscowosci w ktorej nie jestes zameldowana i nic tu nie da tlumaczenie ze tam pracujesz, takie teraz prawo weszlo mozesz sobie wybrac tylko sposrod tych w Twoim miescie, co do tego tez jestem na bierzaco i powiem Ci ze z przedszkolami ogolnie jest problem bo ich zaczyna brakowac :/
Ja właśnie pracuję w mieście, a mieszkam na wsi. Przedszkole (a właściwie ,,odział przedszkolny) jest tu tylko jedno i to w takim stanie, że szkoda gadać. Połączone ze szkołą, tzn. przedszkole na parterze, a 1 i 2 piętro to podstawówka, żadnych grup, wszystkie dzieci razem ( trzylatki razem z pięciolatkami) a panie przedszkolanki zatrudniane na zasadzie ,,znajoma znajomej". Więc sama rozumiesz, że wolałabym znaleźć coś innego....

Moja wyrośnięta kruszynka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-08-2011, 14:11
bobomama25 bobomama25 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bobomama25.polki.pl

Moja starsza córka też za rok pójdzie jako 5-cio latek do szkoły.Nie wyobrażam sobie tego totalnie i według mnie mija się to nieco z celem.A co do szkoły do której będzie chodzić to nie wypowiadam się bo nie wiem jak tam jest.Dowiem się dopiero w tym roku.Bo teraz idą pierwsze roczniki do niej jako 5-cio latki
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-08-2011, 15:46
samorcia samorcia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
samorcia.polki.pl

Witam,
szukałam w necie miejsca gdzie będę mogła się podzielić swoimi obawami na temat pięciolatka w szkole bo właśnie jestem w takiej sytuacji. Dzisiaj było zebranie w naszym gminnym przedszkolu rodziców pięciolatków, które nie zmiesciły się w budynku przedszkolnym i zostały umieszczone na terenie szkoły tylko, że nie podstawowej, a gimnazjum. Sala i cały kacik dla pieciolatków wyglada koszmarnie ( znajomi zaniemówili jak zobaczyli fotki, którymi chętnie sie podzielę ), maluchy do toalety będą prowadzane przez korytaż z gimnazjum na teren podstawówki (odcinek ok. 15-20m) Posiłek to kanapeczka we własnym zakresie i spacerek na herbatkę do szkolnej stołówki w podstawówkowych podziemiach (2 ciągi schodów) Argument ze strony władz na temat bezpieczeństwa to woźna i nauczyciel dyżurujacy na korytażu w czasie przerwy. Mój mały do tej pory od maluchów chodził do przedszkola w tym roku sie nie załapał bo zapisałam go tylko do 12,30 więc wyleciał do gimnazjum. Uczęszczał na zajęcia taneczne (odpłatne), od tego roku miał mieć gimnastykę korekcyjna i co ? Mimo zamiłowania do tańca może o tym zapomniec bo te zajecia sa tylko w przedszkolu tym dzieciom pozostaje tylko rytmika (która jest w programie każdego przedszkola).
Ciekawa jestem czy gdzieś jeszcze w Polsce wykręcili taki numer jak u nas?
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami bo ja mam wiele obaw i czuję się bezsilna wobec chorego systemu edukacyjnego i zagrożeń jakie mogą spotkać moje dziecko.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-2011, 14:02
Kira13x's Avatar
Kira13x Kira13x jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Zdjęcia: 72

Jest jeszcze jedna sprawa, o której chyba tu nie wspomniane. Otóż, cztero- pięciolatki bardzo często chorują, o czym wiedzą chyba wszystkie mamy, które mają dzieci w przedszkolu. Tam głównie się bawią, więc nie ma problemu, ale w szkole od razu robi sie masa zaległości. Dzieciw pewnym sensie zostały pozbawione ,,możliwości chorowania", bo zapewne nie doleczą się do końca, ale zostaną osłabione puszczone do szkoły (wiadomo, że żadna mama nie chce, aby jej dziecko ,,odstawało" do klasy) i tym sposobem staną sie najłatwiejszym celem dla wirusów. Koło się zamyka.

Moja wyrośnięta kruszynka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2011, 10:43
marcelamgiel marcelamgiel jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marcelamgiel.polki.pl

Dziewczyny, ja, jak większość z Was uważam, że to totalna glupota. Jestem nauczycielką w klasach początkujących i nie wyobrażam sobie uczyć takich maluszków. Szkoła to już jakieś zobowiązanie. Dzieciaki potrzebują zabawy, opieki, popłakać sobie. Z siedmiolatkami nieraz jest problem. Przecież jest tyle dobrych przedszkoli, które stawiają nie tylko na zabawę ale i naukę. Moja chrześnica uczy się w dobrym przedszkolu na ursynowie, angielsko muzycznym. Tyle tam zajęć mają że hoho. Czas jest na wszytsko - plac zabaw, kółka zainteresowań, lalki, misie. Nie odbierajmy naszym maluchom dzieciństwa...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-02-2012, 19:22
kamka88's Avatar
kamka88 kamka88 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kamka88.polki.pl

Zdjęcia: 436

Moja córka od września chodzi do szkolnej zerówki, warunki średniawe aczkolwiek nie ma tragedii...wolałabym by była jeszcze w przedszkolu bo choc większośc dzieci w wieku mojej Zuzi zna już jakieś literki,cyferki to moja córka nie jest tym zainteresowana,woli bawic się lalkami, dużo rysuje itp jak dla mnie nie jest gotowa by za rok pójśc do 1 klasy,ale co będzie to zobaczymy....

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-2012, 13:27
Bebito_pl Bebito_pl jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Bebito_pl.polki.pl

Moim zdaniem nie trzeba niczego przyspieszać jeśli nie ma takiej potrzeby,ponieważ tylko niepotrzebnie stresujemy dziecko,nic więcej. 5 klatki do szkoły czy zerówki to jak dla mnie za wcześnie,ich miejsce jest jeszcze w przedszkolu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-04-2019, 09:57
mamka4 mamka4 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamka4.polki.pl

Ważny jest wybór szkoły podstawowej dla dziecka i to szczególnie jak wcześniej je puszczamy. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to dla nas najlepsza placówka i tutaj chodzą nasze dzieci. W prywatnych szkołach mogą być lepsze warunki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-2019, 08:10
wanda19 wanda19 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wanda19.polki.pl

W zwykłej szkole to rzeczywiście pomyłka, ale w szkołach internetowych, takich, jak https://polonijka.edu.pl/, jak najbardziej sprawdza się nauczanie 5 latków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania