Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Niemowlę Niedawno zostałaś mamą i na pewno masz mnóstwo pytań: o pielęgnację noworodka, karmienie piersią, ważne etapy w rozwoju dziecka i rozszerzanie jego diety.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-08-2011, 18:33
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42
Domyślnie Pięciolatki w szole

Co moje mamy sadzicie o pięciolatkach w szkole??? Dla mnie to kompletny absurd. Nie ma ksiązek, nie ma klas, nie ma miejsc na świetlicach.
Co z dziećmi urodzonymi końcem roku to niemal czterolatki jak sobie poradzą czy to ktoś przemyślał

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-08-2011, 19:43
Kira13x's Avatar
Kira13x Kira13x jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Zdjęcia: 72
Domyślnie Odp: Pięciolatki w szole

Pomysł kompletnie bezsensowny, nieprzemyślany. Szkoły nie są dostosowane do tak małych dzieci, a dzieci nie są przystosowane do szkoły. Mam 5-letniego siostrzeńca, który nie potrafi w jednym miejscu wysiedzieć 10 minut, nie wyobrażam go sobie za rok w szkolnej ławce. Poza tym czy ktoś w ogóle pomyślał, ze takie dzieciaki potrzebują niższych stolików, odpowiednich krzeseł, placów zabaw, jakiejś sali z zabawkami? Wyobrażacie sobie piecio i dwunastolatka w jedenj szkole? To jest po prostu śmieszne.

Moja wyrośnięta kruszynka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-08-2011, 20:52
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

ja uwazam ze powinno zostac tak jak w tej chwili- kto chce daje szybciej kto nie chce daje 7latka,
niektore dzieci bardzo chetnie sie ucza, szkola je fascynujea w przedszkolu juz sie nudza - a niektore umia juz czytac i pisac.
ja swojego bede tak czy siak posylac do zerowki w wieku 5 lat - najwyzej bedzie dwa lata ja powtarzal, albo pierwsza klase bedzie powtarzal, bedzie chodzil do zerowki w szkole, szkola ma oddzielne skrzydlo dla klas 0-3 i reszty, spotylkaja sie tylko na placu zabaw po szkole.klasy sa odnowione i eleganckie(choc szkola z zewnatrz obskurna) krzeselka takie jak w malych klasach byly zawsze - 30/35cm siedzisko wiec nie robmy wody z mozgu ze nie ma przystosowanych. sale teraz w klasach 1-3 bardziej przypominaja zerowki z naszych czasow a nie szkolne lawki, duzo siedza na podlodze, a niektore klasy maja pilki czy worki sako
lekcje nie podlegaja dzwonkom(ktorych wewnatrz budynku nie ma, tylko na placu jak cieplo)zajecia sa według harmonogramu dla maluchow.kolezanki cora chodzila i byla najszczesliwsza 5 latka ze chodzila do szkoly (zerowki) mimo ze byly w grupie tylko 4 pieciolatki.

bylyscie w szkolach widzialyscie czy tylko powtarzacie co mowia inni w mediach i internecie?
Nieprzeczytane 18-08-2011, 10:38
Kira13x's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Tak sie składa, że moja córka uczyła się w podstawówce 7 lat, więc widziałam jakie są tam warunki. Poza tym odprowadzam do szkoły siostrzeńca 9-letniego, który teraz idzie do III klasy, a jego czteroletni brat, zgodnie z nową podstawą, za rok rozpocznie szkołę. Nie wiem jak wygląda sytuacja w innych placówkach. Piszę tylko o tym, co widzę w tej podstawówce, w której nie ma żadnego podziału- klasy młodsze- klasy starsze.

*Jest błąd w nazwie: pisze ,,Pięciolatki w szole"

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-2011, 13:02
kruszyna23's Avatar
kruszyna23 kruszyna23 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kruszyna23.polki.pl

U nas do szkoły chodzą już 3-4 latki mają klasy na parterze z ubikacjami itd. na pierwsze piętro chodzą do sali zabaw i na zajęcia na sale gimnastyczną. 1 sze piętro jest przeznaczone dla uczniów klas 4-6 a drugie dla uczniów 1-3 poddasze natomiast dla 5 i 6 latków też mają swoje ubikacje zabawki i małe stoliczki. więc nie ma tragedi gorzej było jak dzieci od klas 1-8 były razem w jednej szkole i miały tylko wydzielone klasy a zerówka była w osobnym budynku. ja nie jestem bardzo za ale też nie jestem aż tak przeciw dzieci teraz są tak mądre i chłonne wiedzy i nowych doświadczeń więc chyba im to nie zaszkodzi.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-2011, 16:17
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

fajnie ze sprecyzowalas, ze ty masz akurat szkole niedostosowana(a nie szkoly), bo ja wlasnie tylko slysze od mam 2-4 latkow ze wszystkie SZKOŁY SA NIEDOSTOSOWANE!!!! a maja pod nosem szkole dostosowana. bylam widzialam.
szkole mozna sobie wybrac nie trzeba posylac do tej najblizej(ale rozumiem ze to jest najwygodniejsze) a wybrac ta najlepsza dostosowana

pozatym caly budynek moze wydawac sie taki jak kiedys ale jak wchodzi sie do klasy 0 czy nowych 1wszych klas to tez moze okazac sie zupelnie co innego wiec zalecam innym pozadny wywiad w swojej szkole zanim zaczna mowic o niedostosowaniu, bo dostosowac czesc pomieszczen mozna w tydzien, lazienki miesiac.

o swietlicy nie mam zdania bo nie pomyslalam o wypytaniu o to i obejrzeniu pod kontem szkrabow.

a i u nas w szkole dziala okienko przedszkolne gdzie dzieci nie uczeszczajace do przedszkoli przychodza na 3h dziennie na zajecia przedszkolne - tez od 3roku zycia
Nieprzeczytane 18-08-2011, 16:55
Kira13x's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Ja myślałam właśnie, żeby posłać małą do przedszkola w sąsiedniej miejscowości, bo tam pracuję, jest tam też fajna podstawówka, w planach modernizacja ,,na przyjecie maluchów", jak poinformowała mnie pani dyrektor, wiec zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co mam jeszcze rok, dopóki Zuza nie pójdzie do przedszkola, więc mogę sie zastanawiać do woli.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-2011, 16:59
Kira13x's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Cytat:
Napisał pieczulka Zobacz post
ja wlasnie tylko slysze od mam 2-4 latkow ze wszystkie SZKOŁY SA NIEDOSTOSOWANE!!!! a maja pod nosem szkole dostosowana.
To się nazywa steorotyp. Ludzie patrzą w ekran TV, słuchają radia i czytają gazety, nawet się nie zastanowią, a potem puszczają to dalej. Nie chce im się spojrzeć dokładniej i nie mają co powiedzieć, to plotą bzdury. Nie mówię oczywiście, że wszyscy. Ale większość moich sąsiadów niestety tak. Czasem mam wrażenie, że ludzie się po prostu boją najdrobniejszej zmiany, a taka kolosalna po prostu ich przerasta.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-2011, 19:06
Denaris's Avatar
Denaris Denaris jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Denaris.polki.pl

Jestem akurat nieco bardziej w temacie, bo teściowa jest właśnie nauczycielką dzieci z klas od 1 do 3.
Dziecko w wieku 5 lat - czy też 4 (dzieci z końca roku) - nie jest w stanie usiedzieć 45 minut! Do tego nie mówiąc już o tym ,że nie wszystkie dzieci są na tyle zdolne by już w tym wieku posiąść umiejętności pisania,czytania i liczenia. Program maluchów będzie wprawdzie uformowany pod 5latki (ponoć) ,ale nie wiele się będzie różnił od obecnego.
I nie każda placówka edukacyjna będzie w stanie przystosować się adekwatnie do wieku młodych uczniów.
Jak dla mnie to powinno się zlikwidować gimnazja - a dopiero potem myśleć o rozpoczęciu edukacji rok wcześniej.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-08-2011, 11:11
KingaKrawczyk's Avatar
KingaKrawczyk KingaKrawczyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
KingaKrawczyk.polki.pl

Miasto: Sosnowiec

Musze sie zgodzic z Denaris co do gimnazjum powinny zostac zlikwidowane to co sie tam dzieje to jest tragedia, powinien wrócić stary system szkolnictwa dzieci naprawde wiecej sie wowczas uczyly niz teraz kiedy ten material jest podzielony 3 razy zaczynany od poczatku i ani razu nie konczony w calosci wiem co mowie niespelna 4 lata temu skonczylam liceum.
Kira musze Ci powiedziec ze z tym przedszkolem to mozesz nie miec tak latwo, po prostu nie przyjma ci dziecka do przedszkola w miejscowosci w ktorej nie jestes zameldowana i nic tu nie da tlumaczenie ze tam pracujesz, takie teraz prawo weszlo mozesz sobie wybrac tylko sposrod tych w Twoim miescie, co do tego tez jestem na bierzaco i powiem Ci ze z przedszkolami ogolnie jest problem bo ich zaczyna brakowac :/ my dostalismy przedszkole w innej miejscowosci tylko dla tego ze mamy meldunek czasowy w akademiku gdzie studiujemy inaczej mala bylaby bez przedszkola. Niestety edukacja w naszym kraju pozostawia wiele do zyczenia , a Panstwo jak widac nigdy na to co potrzebne nie ma funduszu.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania