Wróć   Forum Mamotoja.pl > Zakupy > Wszystko dla mamy, taty i domu
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wszystko dla mamy, taty i domu Nasi pomocnicy w codzienności - sprzęt AGD, wyposażenie, gadżety i ciekawe pomysły.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-07-2016, 12:03
donat_ka's Avatar
donat_ka donat_ka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donat_ka.polki.pl

Domyślnie Jak urządzić mały przedpokój

Jak wiadomo powszechnie przedpokój to wizytówka domu. Wchodząc do przedpokoju wyobrażamy sobie cały dom. Warto więc zwrócić uwagę na jego wystrój. Ale co zrobić, kiedy przedpokój jest niewielki? Czy wystarczy, żeby był praktyczny? Jak wykreować odpowiedni styl w takim małym pomieszczeniu, żeby nie stał się tylko zbiorowiskiem potrzebnych drobiazgów?
Moim zdaniem należy zacząć od rozjaśnienia i odwrócenia uwagi od zaburzonych proporcji pomieszczenia. Jeśli przedpokój jest długi i wąski, to dobrym rozwiązaniem jest położenie mozaiki płytkowej na podłodze. Wzór z trzech kolorów płyt z dekorem sprawi, że nie patrzy się na ściany, tylko na podłogę. U mnie sprawdził się kolor czekoladowy, popielaty i złotawy.
Na ścianie dobrze wygląda lustro w ozdobnej ramie. Jednak ja wybrałam niewielki obrazek w złoconej ramce o grubszej fakturze. Lustro mogę umieścić obok. Na razie szukam dla niego odpowiednio pasującej ramki. Podobno dobrze jest umieścić jakieś fotografie na ścianie.
Najwięcej kłopotu sprawia dobór oświetlenia. W necie przeczytałam, że dobrze jest umieścić kilka źródeł światła: przy podłodze i na ścianach po obu stronach. Zdecydowałam się jednak na jedyne źródło światła na suficie.
Co o tym myślicie? A może ktoś podzieli się swoimi pomysłami na zagospodarowanie tego niewielkiego pomieszczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-2016, 12:32
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jmalinowska.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak urządzić mały przedpokój

Ja miałam podobny problem. Mieszkam w bloku i mam niewielki przdpokój. NIe chcialam go zagracać meblami bo jakbym wstawiła szafkę to byłoby niewielkie przejście i byłby problem jakby ktoś nas odwiedził i się rozbierał. Tak wiec po postu na ścianie powiesiłam jeden wieszak a obok niego lustro. Wybrałam takie duże nowoczesne lustro:

Mogę się w nim cała przejrzeć. Zamawiałam je w Black Red White:
http://www.brw.com.pl/lustra/
Zerknij sobie bo maja dobre ceny na lustra.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-2016, 14:45
makalica87 makalica87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
makalica87.polki.pl

Ja w niewielkim przedpokoju mam pawlacze Usytuowane są tak, że absolutnie nie przeszkadzają i wizualnie nie pomniejszają pomieszczenia, a z drugiej strony są bardzo pojemne. Nad odpowiednim oświetleniem przedpokoju dopiero rozmyślam, jak coś wymyślę, to napiszę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-08-2016, 09:51
juninka184 juninka184 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
juninka184.polki.pl

W małym przedpokoju nie postawiłabym lampy podłogowej. Nie dość, że zagraci pokój, to jeszcze jest duże ryzyko, że ktoś w pośpiechu ją potrąci.
Pomysł z lustrem jest rzeczywiście udany, dobrze powiększają wnętrze.
Pomyśl też o fototapecie na ścianie. Niektóre wzory fajnie dodają pomieszczeniom głębi. Ja chyba zdecyduję się na mapę http://sklep.foteks.pl/fototapety-83-Mapy.html , moje dziecko jest zafascynowane geografią, więc połączę przyjemne z pożytecznym
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-08-2016, 12:05
foton28's Avatar
foton28 foton28 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
foton28.polki.pl

My mamy identycznie, dlatego zamiast wielkiej szafki na buty postanowiliśmy skorzystać z pomysłów na przerobienie palet na meble i stworzyliśmy unikatową szafkę/stojak, która zajmuje znacznie mniej miejsca. Oprócz tego nie dawaliśmy wzorów na ściany, bo wiadomo, że mogą zmniejszać optycznie pomieszczenie, dlatego mamy po obu stronach lampy wystające ze ściany o dekoracyjnym designie, a przy drzwiach wieszak zrobiony własnoręcznie przeze mnie z efektem postarzenia drewna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-08-2016, 15:28
tata_pawel's Avatar
tata_pawel tata_pawel jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tata_pawel.polki.pl

U mnie w przedpokoju stoi półka na buty, a nad nią jest lustro, a obok niego wieszaki i to wszystko. Myślę, że to taki standardowy wystrój przedpokoju i chyba najbardziej praktyczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-09-2016, 10:49
kasiakondzia kasiakondzia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasiakondzia.polki.pl

Blog Entries: 2

Ja zazwyczaj szukam inspiracji na grupach facebookowych oraz na stronach www takich jak blog wnętrzarski Moje Cztery Ściany. Jedni uważają to za ściąganie pomysłów a ja po prostu inspirowanie się projektami innych. W końcu osoby wrzucające do sieci swoje aranżacje często nie mają nic przeciwko wzorowaniu się na tym Ja bym nie miała nic przeciwko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-09-2016, 15:32
kasia860318 kasia860318 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasia860318.polki.pl

Bardzo podoba mi się Twój pomysł na przedpokój. Sama widziałabym to podobnie, ale ustawiłabym jeszcze pod ścianą taką ładną ławkę żeby było gdzie zakładać buty. Ostatnio widziałam śliczną w http://blancmariclo.pl . Pikowane białe siedzisko i pięknie wygięte nóżki. Przedpokój od razu nabierze odpowiedniego charakteru.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-09-2016, 20:10
kasia353535 kasia353535 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasia353535.polki.pl

przy małym przedpokoju musimy unikać szaf ze względu na to ze szafy jeszcze bardziej zmniejszą nam powierzchnie. Lepiej mieć tylko garderobę na codzienną odzież, szafki niskie i stojaczek na buty i to wszystko więcej nie trzeba. Ale to pomysł na mały przedpokój.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-09-2016, 12:29
karinaa89 karinaa89 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karinaa89.polki.pl

A jeśli chodzi o niewielki pokój dla rodzeństwa, to jak Waszym zdaniem sprawdzają się łóżka piętrowe dla dzieci ? Oczywiście , jak tylko maluchy pójdą do szkoły, z pewnością zostaną przeniesione do większego pokoju, jednak teraz jeszcze jakoś na te dwa lata trzeba im ich pokój zagospodarować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania