Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-02-2019, 18:28
szolck szolck jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
szolck.polki.pl

Domyślnie Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

No majac do wyboru opieke prywatna czy na nfz wiadomo ze na nfz sa dlugie terminy i lepiej isc prywatnie zwlaszcza jak czas goni.. kiedys tylko tak sie leczylam i nie malo kasy mnie to kosztowalo.. obecnie mam pakiety medyczne z pracy w medicover i tu nie place za opieke medyczna a termin mam na drugi lub trzeci dzien w wielu roznych placowkach z ktorymi wspolpracuja.. niesamowita wygoda i wielkie brawa dla szefa ze cos takiego wybral dla nas
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2019, 10:46
mamka4 mamka4 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamka4.polki.pl

Na pewno musimy mieć dobrego ginekologa. Wizyty mogą nas stresować na początku, więc warto znaleźć takiego, który ma dobre opinie. Tutaj http://www.arciszewski.pl/uslugi/ginekologia/ można się zapisać na wizytę. To dobra klinika i panie chwalą ginekologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-03-2019, 19:45
Agataka27 Agataka27 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Agataka27.polki.pl

Moim zdaniem zdecydowanie prywatna. Ja chodzę do Wilmedu, na Wilanowie. Mają tam wielu różnych specjalistów. Całą rodzina się tam leczymy. Na NFZ to takie kolejki że szkoda gadać no i prywatnie też podejście zupełnie inne jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-2019, 22:44
Anka6 Anka6 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anka6.polki.pl

no i badania prywatne dużo szybciej można wykonać i w bardziej komfortowym otoczeniu. ostatnio RM robiłam w Wizji V na Okólnej w Łodzi i bardzo miły personel tam mają. jeśli chodzi o czas przyjęcia to dzień po telefonie. szkoda że na NFZ każą czekać po kilka miesięcy... skąd to się bierze?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-04-2019, 14:01
chmurka33 chmurka33 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
chmurka33.polki.pl

Dokładnie tak, ja też wolę prywatną służbę zdrowia, opieka tam jest lepsza, dużo łatwiejszy dostęp do badań, robisz je https://panaceum-waw.pl/oferta/badania-laboratoryjne/ kiedy chcesz i są bardziej miarodajne niż te które kiedyś robiłam na nfz w przychodni państwowej
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-2019, 12:03
korona2021 korona2021 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
korona2021.polki.pl

Ja z moich doświadczeń mogę napisać ze zdecydowanie lepiej wybrać się prywatnie do okulisty. Mieliśmy przypadek z 3 letnim synkiem że Pani okulistka w przychodni na NFZ popaliła by mu oczy atropiną, bo dostał tak silne krople. Okulistka na wizycie prywatnej złapał się za głowę!! Także jeśli ktoś chce zainwestować w dobrego okulistę na terenie Łodzi to polecam salon Italooptica.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-2019, 18:22
figusiowa figusiowa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
figusiowa.polki.pl

ja staram sie chodzic na nfz bo prywatnie mnie nie stac, no chyba ze mam karte stalego klienta i zniżki tak jak w laboratorium diagnostyka to co innego
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-2019, 09:56
adamila021 adamila021 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
adamila021.polki.pl

Jeżeli chodzi o szybką reakcje na problemy zdrowotne i często też na dużo bardziej profesjonalne kliniki to trzeba się zdecydować na prywatne kliniki. Ja tam nie lubię czekać więc najczęściej własnie omijam placówki NFZ. U nas w rodzinie też nie brakuje problemów zdrowotnych, szczególnie u starszych osób. Mamy jedną babcie na wózku. Jeżeli opiekujecie się takimi osobami to poczytajcie sobie artykuł https://www.brandvital.eu/opieka-dlu...tektonicznych/ o pokonywaniu barier architektonicznych. Jest to artykuł napisany przez firmę zajmującą się sprzedażą i wynajmem sprzętu medycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-06-2019, 10:38
kasiula87 kasiula87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiula87.polki.pl

Jak najbardziej ja zalecam prywatną służbę zdrowia. Od zawsze leczę się prywatnie , to gwarancja najlepszej jakości usług. Jeśli już o tym rozmawiamy to czy ktoś zna jakiegoś dobrego okulistyna terenie trojmiasta ? zalezy mi na tym aby pozbyc sie w miare mozliwosci swojej wady wzroku. Co sądzicie o tej firmie ? https://blikpol.pl/femtolasik ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2019, 13:57
ewelinawietnamska ewelinawietnamska jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelinawietnamska.polki.pl

Mój synek ma niestety lekki niedosłuch. Lekarze stwierdzili, że to nabyta utrata słuchu, u dzieci podobno często się to zdarza po przebytych infekcjach uszu. Fakt, syn miał zapalenie ucha zaraz jak tylko wyszliśmy ze szpitala do domu i wtedy się zaczęło. Szczerze, to nie wyobrażam sobie, co by było gdybym zdecydowała się na państwową opiekę. Kolejki takie, że szok, jak można tyle z małym dzieckiem czekać :/ Trafiliśmy do Kliniki Optimum i dostaliśmy tam świetną opiekę i wsparcie. Mogę szczerze polecić. https://optimum.pl/blog/zaburzenia-s...yny-i-leczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania