Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-11-2016, 13:40
natali_80- natali_80- jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
natali_80-.polki.pl

Domyślnie Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

Państwowa służba zdrowia też potrafi być na wysokim poziomie, ale jak dla mnie największym minusem jest czas oczekiwania na wizyty u specjalistów, czy na zabiegi. Wiadomo czas jak się choruje jest bezcenny i im szybciej pewne rzeczy są zdiagnozowane i leczone, tym mamy większe szanse na życie "długie i szczęśliwe". U mnie w rodzinie jeden przypadek przerósł wszelkie możliwości (oczekiwanie 6 lat), a chodzi o endoprotezę biodra. U teścia trzeba było zrobić biodro na już i została zrobiona prywatnie endoproteza stawu biodrowego we Wrocławiu http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacje...opedia,140.htm w klinice KCM Clinic. Szybko, skutecznie, świetna rehabilitacja i teściu tańczył na swoich Złotych Godach, że aż się kurzyło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-2016, 15:22
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Wydaje mi się że chyba wszystko zależy od danej osoby w tym danego lekarza czy pielęgniarki. Czasem Ci z placówek prywatnych są do niczego i traktują pacjentów jak zło konieczne ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-2017, 09:58
madziula92 madziula92 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
madziula92.polki.pl

w państwówce o mnie kiedyś zapomnieli... leżę na oddziale po operacji kręgosłupa po kilku dniach mnie przenieśli na inny oddział żeby zrobić miejsce na inną osobę, przenieśli mnie dwa piętra wyżej, okazało się że lekarz prowadzący myślał, że mnie już wypisali i nie zaszedł do mnie przez kolejne 3 dni, w ogóle rzadko ktokolwiek tam zaglądał, a nie był to oddział cudowny bo neurologia, więc dużo krzyczących osób po udarach. Wzięłam ten stojak z kroplówką i poszłam do pielęgniarki która poinformowała mnie że nie powinno mnie tu być bo nawet wypis już wysłali pocztą do mojego domu... NFZ uwielbiam....
Nieprzeczytane 16-06-2017, 20:37
aladw aladw jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aladw.polki.pl

najważniejsze to dać się zapamiętać, wyróżnić się z tłumu chorych. Postawcie się w miejscu lekarza czy pielęgniarki, oni przerabiają rocznie tysiące osób, nie sposób spamiętać wszystkich. Najprościej dać zrobić coś po czym nas zapamiętają. Nie sugeruję tu że zaraz koperta z pieniędzmi, ale duży uśmiech od progu to naprawdę rzadkość w dzisiejszych czasach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-06-2017, 20:37
marzenna-81 marzenna-81 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marzenna-81.polki.pl

Ja zdecydowanie stawiam na prywatne placówki. Ostatnio szukałam rezonansu kolan dla mojej mamy bo jest mega pilnie potrzebny to na nfz kazali czekać 4 miesiące co najmniej! No porażka jakaś w końcu znalazłam RexMedica Sport gdzie rezonans mama miała po dwóch dniach od momentu zapisu zrobiony. Już nie wspomnę o innych lekarzach na nfz gdzie w kolejkach trzeba czekać po pół roku...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-06-2017, 20:54
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Ja również w większości chodzę do prywatnych przychodni. Wizyty są szybciej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-2017, 12:10
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

oczywiście, że prywatna. Na NFZ to nawet nie można umrzeć jak człowiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2017, 09:50
Patris38 Patris38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Patris38.polki.pl

Wiadome że prywatna służba zdrowia będzie lepsza, ale nie każdego na to stać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-2017, 22:08
jowita99 jowita99 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jowita99.polki.pl

W Krakowie jest wielu dobrych specjalistów, którzy mogą postawić każdego na nogi. Rejestracja odbywa się m.in online http://www.rehabilitacje.org/ co znacznie przyspiesza proces zapisywania się i wizyty w wybranym gabinecie specjalistycznym oraz na rezonans.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-2017, 16:03
foxi foxi jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
foxi.polki.pl

Jeżeli chodzi o stomatologię to chyba tylko prywatna służba zdrowia. Postanowiłam ostatnio zadbać o zęby starszego już ojca Szukałam więc wśród znajomych dobrego implantologa w Krakowie. Koleżanka poleciła mi klinikę dr,Beaty Świątkowskiej - https://stomatologiaswiatkowska.pl/i...omatologiczna/ - sama wstawiała tam kilka miesięcy wcześniej dwa implanty zębowe. Wogóle nie poznać ,że są to implanty bardzo estetycznie to wygląda. pzdr.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania