Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

    Jestem w 10 tygodniu ciąży i moim problemem jest ogromny apetyt. Boję się że jak tak dalej pójdzie to przytyję przez całą ciążę z 50 kg. Mam wielką ochotę na słodycze, makarony i pieczywo. Chciałabym czymś zastąpić te produkty albo może tak komponować codzienny jadłospis, żeby nie czuć tak wielkiego głodu (jem średnio co 2 godziny, czasem rzadziej, ale kiedy nie jem dłużej, to nasilają się*mdłości). Będę wdzięczna za propozycję zmian w mojej diecie.
  •    
       

    #2
    Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

    Witam Panią,

    Proszę się nie martwić, ogromny apetyt podczas ciąży to rzecz normalna. Postaram się przedstawić kilka prostych sztuczek, które pozwolą zmniejszyć kaloryczność posiłków, a jednocześnie wzbogacą ich wartość odżywczą.

    Słodycze można zastąpić wieloma zdrowszymi deserami, które nie tylko będą świetnie smakowały, ale też dostarczą cennych składników odżywczych tak bardzo ważnych w okresie ciąży. Proponuję przygotowywanie koktajli z owoców na bazie mleka, jogurtu czy kefiru z dodatkiem niewielkiej ilości miodu. Ponadto do jogurtu naturalnego można dodać wiórki kokosowe lub płatki migdałowe, ewentualnie kakao i posłodzić płaską łyżeczką miodu. Do wyboru mamy też wiele sezonowych słodkich owoców np. czereśnie, morele, brzoskwinie.

    Nie pisze Pani o rodzaju wybieranego makaronu i pieczywa. Jeśli jest to biały makaron i białe pieczywo proszę je zastąpić razowymi odpowiednikami, zawierającymi dużo błonnika. Błonnik pęcznieje w żołądku i przez to mamy mniejszą ochotę na jedzenie.

    Ponadto, proszę jeść jak najwięcej świeżych owoców i warzyw, które również zawierają duże ilości błonnika, a poza tym w sezonie są najsmaczniejsze i najzdrowsze.

    Na sytość wpływa również ilość białka w diecie. Aby zapewnić sobie i dziecku odpowiednią ilość białka proszę wybierać chudy nabiał oraz chude mięsa – drób bez skóry, cielęcinę, wołowinę.

    Może też się zdarzyć, że utożsamia Pani głód z uczuciem pragnienia. To dość powszechna pomyłka. W momencie gdy poczuje Pani głód podejrzanie blisko ostatniego posiłku, proszę wypić powoli szklankę wody i poczekać kilka minut, aby sprawdzić czy po prostu Pani organizm nie potrzebuje nawodnienia. Jeśli chęć na jedzenie zupełnie minie, może to oznaczać, że trochę za mało płynów wypija Pani w ciągu dnia.

    Proszę zastosować powyższe wskazówki i poczekać na efekty.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

      Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Wskazówki na pewno zastosuję, brzmią pysznie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

        Po ciąży zacznij brać foreverslim, u mnie to dało ogromną zmianę przede wszystkim w zakresie apetytu, zniknęło kiepskie jedzenie, dużo lepiej się czułam i tak wszystko poszło w odpowiednim kierunku. Straciłam po ciąży 15 kg, to była dla mnie ogromna zmiana!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

          Prawidłowy przebieg ciąży to przede wszystkim odpowiednia dieta. Nie możesz się obżerać. Jedz takie rzeczy, które zaspokoją apetyt, a nie niepotrzebnie roztyją.
          Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:12. Powód: link

          Skomentuj


            #6
            Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

            W ciąży jedz dużo owoców i warzyw, bo posiadają wiele witamin i błonnika. Oprócz tego ważne jest, żeby w diecie znalazły się orzechy i rośliny strączkowe oraz ryby, drób i jajka

            Skomentuj


              #7
              Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

              Świetne rady! Skorzystanie z porad dietetyka ma ogromne znaczenie. Często nie umiemy sami dobrać odpowiednich dla nas produktów. To co lubi jedna osoba, niekoniecznie może smakować komuś innemu. Ja skorzystałam z pomocy dietetyka w Opolu Dietetyczka ułożyła mi jadłospis konkretnie pode mnie. Na przykład nie lubię jeść wędlin więc zamieniła je na mięso i warzywa. Poza tym dorzuciła kilka produktów, o których na co dzień zapominam jak np. orzechy i kuskus.
              Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:12. Powód: link

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                Napisane przez weronikaf-2 Pokaż wiadomość
                Świetne rady! Skorzystanie z porad dietetyka ma ogromne znaczenie. Często nie umiemy sami dobrać odpowiednich dla nas produktów. To co lubi jedna osoba, niekoniecznie może smakować komuś innemu. Ja skorzystałam z pomocy dietetyka w Opolu Dietetyczka ułożyła mi jadłospis konkretnie pode mnie. Na przykład nie lubię jeść wędlin więc zamieniła je na mięso i warzywa. Poza tym dorzuciła kilka produktów, o których na co dzień zapominam jak np. orzechy i kuskus.
                Mi też przydałby się dietetyk. Chciałabym zrzucić kilka kilogramów, to moje noworoczne postanowienie. Niestety uwielbiam pewne produkty i nie potrafię wyeliminować ich z codziennej diety. Niekoniecznie mi one służą, ale nie mam w sobie dość siły by cokolwiek zmienić... Kiedyś wytrzymałam przez 3 tygodnie, poszłam na imprezę, zjadłam kilka niewskazanych potraw i poddałam się, a szkoda
                Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:13. Powód: link


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                  witam Panie
                  mam takie małe pytanie, które dotyczy spożywania kawy w trakcie ciąży..
                  czy mozna zastąpić zwykłą parzoną kawę np takim alternatywnym rozwiązaniem.. chciałam skorzystać z kofeiny w proszku. czy kofeina generalnie jest szkodliwa dla płodu? ma na myśli kofeinę bezwodną oczywiście zupełnie naturalną którą mozemy zwyczajnie dosypywać rano do herbaty czy do soku czy jak kto woli.. czy rzeczy pobudzające w stylu guarana.. yerba.. kofeina.. są zupełnie zakazane w ciąży? proszę o odpowiedź, dziękuję pozdrawiam!!
                  Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:13. Powód: link

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                    Nigdy o tym nie słyszałam, ciekawy pomysł Gdzieś czytałam, że podczas ciąży można wypić maksymalnie dwie filiżanki słabej kawy - najlepiej z mlekiem...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                      Jeśli w ciąży jesteś cały czas głodna, polecam Ci po prostu zadbać o to, co jesz. Nie musisz się ograniczać zbytnio, bo wiadomo, że potrzebujesz teraz więcej kalorii. Jednak jeśli nie będziesz dostarczała swojemu organizmowi pustych kalorii, będzie super. Ja stosuję zdrową żywność, uwielbiam kaszy VIVIO i inne produkty. Są naturalne i zdrowe.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                        Ja bym radziła uważać z dużymi ilościami drobiu, sama idea jedzenie chudego, białego, bogatego w białko mięsa jakim jest drób jest spoko ale wiele osób nie zwraca obecnie uwagi na jakość mięsa które kupuje. Warto kupować drób bez antybiotyków który jest zazwyczaj wolny od paszy z gmo, antybiotyków i innych rzeczy które mają raczej wątpliwy wpływ na jakoś mięsa.
                        Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:14. Powód: link

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                          może korzystaj z jakichś specjalnych jadłospisów dla ciężarych? mnóstwo tego w sieci, ja czasem korzystam ze stronki świadome macierzynstwo

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                            Nieee, ja raczej słucham porad lekarzy.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                              To co robisz na forum w takim razie? W kwestii diety lekarz nakieruje ale jadlospisu nie ulozy, nie jest dietetykiem.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X