Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkohol w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Alkohol w ciąży

    Alkohol mówie nieeeeeeee. Totalna głupota ze strony takich dziewcząt przyszłych matek.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Alkohol w ciąży

      zdecydowanie nieeeeeeeeeeeeee!! nawet małe ilości mogą zaszkodzić. ja nawet piwka bezalkoholowego nie polecam mimo ze ma niewiele procentów

      Skomentuj


        #78
        Odp: Alkohol w ciąży

        Nawet najmniejsza ilość alkoholu może spowodować ogromne konsekwencje w rozwoju malucha, a potem nawet po latach wychodzą straszne rzeczy. Na studiach pani profesor przedstawiła nam badania, które pokazywały, że alkohol w ciąży może nawet bardziej zaszkodzić niż narkotyki! (byłam w szoku ) Nie istnieje dawka alkoholu uznana za bezpieczną dla dziecka. A poza tym jak "dla zdrowia" ta lampka wina w ciąży to czemu noworodkowi jej nie podać? Przecież alkohol przez łożysko tak samo do niego dociera... paranoja... Nie rozumiem też stwierdzenia "bo miałam ochotę to co miałam sobie odmówić" ja miałam na początku ciąży ochotę na surową rybę... czyli miałam nie zważając na to, że nie wolno jej jeść miałam wcinać?

        Skomentuj


          #79
          Odp: Alkohol w ciąży

          Ja w czasie ciazy nie pilam alkoholu ale palilam papieosy niby nie duzo bo 2-3 dziennie ale jednak palilam. ale na szczescie mala urodzila sie zdrowa

          Skomentuj


            #80
            Odp: Alkohol w ciąży

            Papierosy też złe ale koleżance lekarz też powiedział aby lepiej ograniczyła niż rzuciła
            Ale dziwi mnie że lekarz mówi że lampkę wina można się napić
            Nasz pediatra też mówił że podczas karmienia mogę wypić lampkę wina Ale nie piłam

            Skomentuj


              #81
              Odp: Alkohol w ciąży

              może poprosiła konkretny drink ale bez alkoholu, często kobiety w ciąży tak robią, by się czuć dobrze w towarzystwie i jednak coś pić, ale nie szkodzić dziecku

              Skomentuj


                #82
                Odp: Alkohol w ciąży

                Dla mnie myślenie o alkoholu w czasie cięży można powiedzieć, że już się kwalfikuje, żeby taką osobę wysłać na terapię w xxx. Oczywiście niektóre osoby mało co sie przejmują tym, że dziecko może mieć do końca życia problemy przez to, że ktoś postanowił wypić, ale tak czy inaczej nie ma sensu tłumaczyć, takich ludzi trzeba naprawdę napiętnować bo może to pomoże.
                Last edited by disne; 30-07-2020, 19:06. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Alkohol w ciąży

                  Też ostatnio jak szłam na tramwaj widziałam dziewczynę ze sporym brzuszkiem i paliła papierosa, straszny widok. Co do alkoholu jestem przeciwko na którymkolwiek etapie. Jasne zdarza się, że na początku ciąży się nie wie i idzie na imprezę, ale wtedy dziecko nie jest z Tobą połączone, więc nic nie powinno się stać. Ale wiadomo lepiej nie pić przed i w trakcie ciąży.

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Alkohol w ciąży

                    Alkoholowi w ciąży mówimy stanowcze NIE ! nawet w najmniejszych ilościach

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Alkohol w ciąży

                      Podaję za położnymi ze szkoły rodzenia prenalen skutki spożywania alkoholu w ciąży:

                      - przedwczesny poród,
                      - poronienie,
                      - niska masa urodzeniowa dziecka,
                      - wady serca i nerek,
                      - uszkodzenie wątroby płodu,
                      - uszkodzenie mózgu płodu,
                      - zespół ADHD,
                      - opóźnienie rozwoju fizycznego i psychicznego,
                      - problemy ze słyszeniem i widzeniem,
                      - wystąpienie FAS – płodowego zespołu alkoholowego,
                      - wystąpienie FAE – poalkoholowego uszkodzenia płodu.
                      Wybór należy do nas

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Alkohol w ciąży

                        xx nowy-dzien pl najlepsza klinika leczenia uzależnień.
                        Last edited by disne; 30-07-2020, 19:07. Powód: link

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Alkohol w ciąży

                          są badania które wykazują że niewielka ilość alkoholu nie wpływa na płód, pczywiście mowa o płodzie zdrowym i ciąży bez żadnych patologii, ale i tak zaden lekarz tego nie powie bo lepiej mówić zakaz i tyle, mi się zdarzyło raz napić się dosłownie parę łyczków wina na weselu i nikt mi nie robił wyrzutów, i uważam że takie kamienowanie jest też szkodliwe jeśli to jest w takiej formie, słaby drink, no też bym nie przesadzała

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X