Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przesadzanie kwiatów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przesadzanie kwiatów

    Jak często przesadzacie kwiaty doniczkowe? Czy kwitnące kwiaty przesadza się do nowej ziemi?
  •    
       

    #2
    Odp: Przesadzanie kwiatów

    Napisane przez takaja9 Pokaż wiadomość
    Jak często przesadzacie kwiaty doniczkowe? Czy kwitnące kwiaty przesadza się do nowej ziemi?
    Kwiaty doniczkowe przesadzamy jeżeli korzenie wyrastają przez dziurki pod spodem doniczki to znak że jest już za ciasna lub wtedy kiedy widać że roślina choruje ib trzeba ja ratować.Ja jestem przeciw czestemu przesadzaniu kwiatów doniczkowych.Kwitnących kwiatów doniczkowych raczej nie powinno się przesadzać,inaczej jest z balkonowymi te można sadzić podczas kwitnienia.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Przesadzanie kwiatów

      chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

      Skomentuj


        #4
        Odp: Przesadzanie kwiatów

        Ja całkowicie pozbyłam się kwiatów, bo miałam nawet problem jak dobrać właściwą ziemię. Chyba tylko kaktusy by u mnie przetrwały Mój kot też nie oszczędzał kwiatków, haha

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przesadzanie kwiatów

          Przesadzam kwiaty, kiedy tylko widzę, że już się nie mieszczą w doniczce.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Przesadzanie kwiatów

            Ja tak samo. W sumie tylko raz w roku...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przesadzanie kwiatów

              A gdzie można kupić jakieś fajne doniczki ? Bo te, które widzę w sklepach sa kiepskie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przesadzanie kwiatów

                Większość dużych roślin, palmy, waszyngtonie i tak dalej przesadza się co 2-3 a nawet 4 lata. Mniejsze co roku. Sępolie - kiedy wystają korzonki, zamiokulkasy po intensywnym wzrośnie nowych pędów. Ważne, żeby doniczka była większa tylko o rozmiar.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przesadzanie kwiatów

                  Ważne też jest to kiedy się przesadza kwiatki. Nie każda pora jest dobra. Najlepiej wiosną, kiedyś nawet mówiło się, że najlepiej rosną kwiaty przesadzane w Wielki Piątek, ale skąd to się wzięło nie wiem.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przesadzanie kwiatów

                    Też przesadzam kwiaty raz w roku - na wiosnę, aby szybciej odżyły po ziemie. Często zimą suche powietrze szybciej niszczy glebę w doniczce mimo stosowania odzywek. Dlatego raz na tydzień robię im kurację wodną. Wstawiam wszystkie pod prysznic, zraszam obficie zraszaczem do kwiatów i zostawiam na cały dzień. Ale ja mam tylko kwiaty zielone, niekwitnące więc inaczej trzeba je traktować niż te kwitnące.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przesadzanie kwiatów

                      Przesadzam jak widzę , że jest taka potrzeba. Lubię też kwiaty na lato przesadzać do ogrodu. Jeśli chodzi o akcesoria potrzebne do kwiatków to więcej tu jest tego
                      Niepoprawna romantyczka

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przesadzanie kwiatów

                        niedługo sezon ogródkowy

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przesadzanie kwiatów

                          Ja dzisiaj przesadziłam jednego kwiatka w domu. Do ogrodu wybiorę się za miesiąc. Kwiaty najlepiej przesadzać w połowie marca. Ja zawsze się do tego stosuję i kwiaty pięknie mi rosną. Ale i tak bardziej lubię te ogrodowe. W domu nie mam już tak duzo kwiatów.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przesadzanie kwiatów

                            Już zacieram ręce i z niecierpliwością czekam na wiosnę i prace ogordowe. Kwiatki zawsze pomaga mi przesadzać mój tato który jest naszą ogordową złotą rączką

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przesadzanie kwiatów

                              Ja z przesadzaniem kwiatów zawsze męczę się sama. czasami poproszę męża, ale on niechętnie mi w tym pomaga, bo nie lubi takich prac przy kwiatach. mam w ogrodzie kilka nowych odmian, więc czekam na wiosnę żeby zobaczyć czy będą rosły.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X