Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Muzykiem być"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs "Muzykiem być"

    Mój synek ma dopiero półtora roku, ale już wykazuje zdolności muzyczne. Szczególnie upodobał sobie grę na bębenku, dlatego myślę, że byłby z niego niezły perkusista. Zresztą ja jestem wielbicielką bębniarzy odkąd jako nastolatka zaczęłam chodzić na koncerty rockowe i wprost delektuję się, gdy perkusiści dają popisy solowe swoich umiejętności

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs "Muzykiem być"

      Muzykalnie jest w naszym domu, bo Bartuś sięga po organki i cieszę się z rozwijania tej pasji. Myślę sobie, że nawet z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje "wielkość człowieka", więc muzyko dźwięcz!

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs "Muzykiem być"

        Mój mąż za czasów swojej młodości grywał na gitarze i śpiewał mi piękne piosenki. Teraz ta gitara jest u nas w domu i czeka... czeka by ktoś tchnął w nią życie. I ja chciałabym by mój syn nauczył się kiedyś na niej grać. Wyobrażam sobie jak siedzimy przy ognisku lub w domowym zaciszu i mój syn wygrywa mi jakąś cudowną melodię, jedną z tych dawnych starych zapomnianych piosenek
        Na gitarze można zagrać prawie wszystko i na pewno grywałby na niej jeszcze długi czas i może śpiewał pod oknem jakiejś panny słodkie serenady

        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs "Muzykiem być"

          Moja córcia ostatnio jest zafascynowana muzyką... No może nie tyle muzyka iile hałasem jaki robi "grając" teraz jestesmy na etapie gitary i perkusji... Ale wydaje mi sie, że to nie instrumenty dla niej... Elena od urodzenia ma długie paluszki, wszyscy mówią, że bedzie grała na pianinie lub fortepianie i dodaja z przekąsem "albo będzie kieszonkowcem, hehe". Lubię dzwięk fortepianu... I właśnie ze względu na jej paluszki spróbuje pokierować ją w tym kierunku, jeśli nie będzie chciała trudno, może sama sobie wybierze instrument...


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs "Muzykiem być"

            F---Frajdę mojej Córeczce sprawia samowolne granie na flecie
            L---Lubi udawać że gra, na razie jeszcze to nie muzyka
            E---Element jest i zapał, w szkole nauka gry na flecie
            T---Talent zobaczymy, będzie chodziła od wrześnie ! Trzymajcie kciuki!

            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs "Muzykiem być"

              Podobno najpiękniejszy oprócz ciszy jest dźwięk saksofonu.
              Brzmienie delikatne i słodkie...Bogate i ciepłe... głębokie i chropowate...lekko przypalone, melancholijne lub delikatne.
              Chciałabym, aby mój Syn był wirtuozem tego instrumentu...a jak będzie czas pokaże , może wybierze inny instrument - kto wie. Ważne, aby kochał muzykę i była ona częścią jego życia.
              Muzyka otwiera serce na swiat i ludzi.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                Muzyka od zawsze istnieje w naszej rodzinie. To ona umila każdy nasz dzień, uspokaja, relaksuje, budzi do życia i rozwesela. Prawie każdy członek naszej rodziny potrafi grać na jakimś instrumencie więc jestem pewna, że również Pola odziedziczy po nas pasję do muzyki. Choć moja córeczka ma dopiero dwa lata, zaczyna już śpiewać swoje pierwsze piosenki i wydobywać dźwięki ze wszystkiego, co znajdzie na swojej drodze. Chciałabym, aby zapragnęła kiedyś grać na jakimś instrumencie. Nie ma znaczenia czy będą to skrzypce, fortepian czy gitara. Pozwolę jej wybrać, choć z małą nutką nadziei będę liczyć, że zakocha się w saksofonie. To instrument, który nie tylko brzmi magicznie i dostojnie, ale przede wszystkim nauka gry na nim uczy cierpliwości i konsekwencji. Czasem wyobrażam sobie wieczory, w których dźwięk saksofonu rozbrzmiewa w naszym domu. Choć chciałabym, by jego melodia spowiła nasz dom, pozostawię Poli wolny wybór, bo tylko pasja rodzi prawdziwą poezję nut.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                  Gdybym miała taką okazję to chciałabym nauczyć grać moje dziecko na wiolonczeli. Dla mnie jest to instrument wyjątkowy, muzyka płynie z niego czysto i płynnie. Na wiolonczeli gra się solo - co dla dziecka jest cenne - cała uwaga skupiana jest tylko na nim. Wiolonczela pozwoliłaby wykształcić w dziecku przede wszystkim odwagę. Byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby m0oje dziecko podzieliło ze mną pasję grania na tym instrumencie

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                    Zdecydowanie wolałabym, aby to córka w przyszłości wybrała instrument muzyczny. Ja kocham każdą muzykę. Nazwa instrumentu nieistotna. Ważne jest zaangażowanie i miłość do tego, co się robi. Sama nigdy nie miałam możliwości i odwagi obycia z żadnym instrumentem, więc zrobię wszystko, aby córce pomóc w rozwijaniu umiejętności muzycznych.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                      Gdybym miała okazję nauczyć moje dziecko grać na instrumencie to myślę, że byłby to na pewno taki instrument, który on by sam wybrał.
                      Nie zmuszałabym go do gry na czymś na czym ja bym chciała umieć. Nie mam żadnych niespełnionych ambicji. Chcę tylko by mój maluch był szczęśliwy. A będzie wtedy gdy będzie robił to co kocha. Jeśli sam będzie chciał na czymś grać lub coś robić w swoim życiu to na pewno mu w tym pomogę i będę wspierać. Taka jest moja rola- rola matki.

                      Póki co bardzo lubi grać zarówno na trąbce, jak i na fortepianie Choć nie można powiedzieć by była to gra, raczej wydobywanie z nich różnych, dziwnych dźwięków Ale by być mistrzem trzeba ćwiczyć

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                        Bardzo chciałbym aby moja córka umiała grać na jakimś instrumencie. A na jakim to już powinien być jej wybór.
                        Po ostatnim zdarzeniu zakładam ,że wybrałaby naukę na flecie. Otóż parę dni temu znalazła flet, który kiedyś jej się zawieruszył w zabawkach. Narysowała na kartkach nuty (nawet były podobne do prawdziwych) i cały wieczór ćwiczyła. Następnego dnia zabrała flet do przedszkola i okazało się, że poprosiła panią ,ze chce zagrać dzieciom na flecie. Po śniadaniu pani zebrała całą grupę, Kinga odważnie stanęła na środku i "zagrała" to co ćwiczyła wieczorem! Nie było chyba tak źle bo dzieci biły jej brawo.
                        Dopiero w domu powiedziała nam o swoim przedszkolnym występie. Nadal "uczy się" sama grać na flecie

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                          Każdy z Nas nosi w sobie muzykę-muzyka jest częścią naszego życia i chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi jej słuchać...
                          Moim zdaniem, granie na instrumencie to bardzo intymna rzecz-człowiek staje się wręcz z nim "jednością" -poświęca swój czas i wiele pracy, więc musi być to przemyślany wybór, tylko danej osoby, na czym będzie grać.
                          Zauważyłam, że moja córeczka lubi słuchać muzyki wydobywającej się z MANDOLINY Myślę, że ten instrument byłby wspaniały dla niej-mało kto gra na mandolinie, więc byłoby to coś wyjątkowego a dźwięki wydobywające się z tego instrumentu to czysta poezja Muzyka ta jest delikatna, harmonijna i odprężająca... Nauczyciela, moja córeczka też ma-przyjaciółka rodziny właśnie gra na tym pięknym instrumencie i z radością uczyłaby ją
                          Tak więc, wszystko w rękach mojej córeczki
                          Last edited by megg1234; 21-03-2011, 21:41.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                            Należę do osób, które bardzo lubią słuchać muzyki i zawsze marzyłam, aby nauczyć grać się na jakimś ładnie brzmiącym instrumencie. Niestety nie udało się. Gdybym jednak miała umiejętności i możliwość nauczenia mojego dziecka gry na instrumencie to byłby klarnet. Ma tak cudowne brzmienie i gamę dźwięków, że w rękach doborowego muzyka zagrać na nim można prawie wszystko. Klarnet dlatego, że moje dziecko podróżuje z głową w chmurach, a dżwięki klarnetu właśnie takie są pozwalają za muzyką podążać w krainę marzeń

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                              Od zawsze marzyłam, żeby nauczyć moje dziecko grać na pianinie. Ciekawie musiałby wyglądać 4 latek za klawiszami. A może właśnie udało by mi się zrobić małego geniusza muzycznego i zrobiłabym z niego drugiego Chopina. W każdym bądź razie muzyka w naszej rodzinie jest bardzo istotna i jako, że chwilowo nie stać nas na kupno takiego instrumentu, posyłamy nasze dzieci na kółka muzyczne. Dzięki temu mamy zawsze wesoło i tylko sąsiedzi skarżą się na nas, że ciągle u nas głośno i słychać jakieś śpiewy. Ale wiecie gdzie ja mam te ich gadanie? Kochająca się rodzina to szczęśliwa rodzina! A muzyka jak najbardziej uszczęśliwia

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Konkurs "Muzykiem być"

                                Moja córeczka chciałaby grac na flecie,
                                tymczasem tańczy sobie w balecie!
                                Jednak gdy balet już opanuje,
                                wtedy mama dla niej flet przyszykuje!
                                Bo mamusia już flet ma w domu,
                                choc nie przyzna się nikomu!
                                To kolędę umie świetnie grac na flecie,
                                córcia w tym będzie najlepsza na świecie!
                                Jak narazie dmucha tylko,palce wszystkich dziurek nie zakrywają,
                                lecz wkrótce do tego dojrzeją i rodzicom coś miłego zagrają

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X