Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Wielkanocna tradycja"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Wielkanocna tradycja"

    Weź udział w naszym konkursie i wygraj płytę DVD z bajką "Scooby Doo - Klątwa potwora z głębin jeziora".

    Zadanie konkursowe:
    OPISZ JEDNĄ Z WIELKANOCNYCH TRADYCJI OBCHODZONYCH W TWOIM DOMU.


    Autorki najciekawszych wpisów nagrodzimy płytą!




    Nagrodę zdobywają użytkowniczki o nickach:

    1. janiaD
    2. fester
    3. drewienko
    4. milusss
    5. paulina0077
    6. justynaXsanko
    7. JoCho
    8. Kira13x
    9. INTA
    10. ewelka21


    Gratulujemy wygranej!!! Laureatki proszone są o sprawdzenie skrzynki profilowej na www.ja.w.polki.pl



    Czytaj więcej o nagrodzie >>>



    UWAGA!!!
    posty konkursowe prosimy zamieszczać jako posty a nie nowe wątki


    Nagradzamy 10 odpowiedzi!



    Konkurs trwa od 19.04 do 30.04.2011 roku!


    Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi najpóźniej 10.05.2011 roku.

    Życzymy przyjemniej zabawy.



    ZASADY KONKURSU:

    1. Konkurs "Wielkanocna tradycja" zostanie przeprowadzony na forum mamacafe.pl

    2. Autorzy w liczbie 10 otrzymają płytę "Scooby Doo - Klątwa potwora z głębin jeziora"

    3. Wypowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl. oraz polki.pl

    4. Propozycje nie związane tematycznie z konkursem nie będą brane pod uwagę lub mogą być usunięte przez moderatora forum.

    5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie 19.04 do 30.04.2011 roku.

    6. Jury podejmie decyzję do 10.05.2011 roku i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na www.ja.w.polki.pl, z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców najpóźniej 90 dni po rozwiązaniu konkursu.

    7. Osoby, które w ciągu 2 tygodni od otrzymania informacji o wygranej, nie prześlą swoich danych do Redakcji, tracą prawo do nagrody.

    8. Zgłoszenia muszą być unikalnymi treściami, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Teksty, które dostępne są już w Internecie, na innych serwisach będą dyskwalifikowane.

    9. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.

    10. Dane osobowe uczestników konkursu w zakresie: imię i nazwisko i adres zamieszkania, adres e-maliowy będą przetwarzane przez organizatora konkursu tj. „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów lub usług organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych jest dobrowolne. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej organizatora konkursu.

  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

    W moim rodzinnym domu, tradycji wielkanocnych jest kilka, jedną z nich jest już samo śniadanie Wielkanocne, kiedy to każdy z domowników bierze jedno malowane jajo i stuka się z każdym z osobna, wygrywa ta osoba której jajo wytrwa całe do końca zabawy, dzieci mają super frajdę.
    W Poniedziałek Wielkanocny z samego rana tj. ok. 6.00 panowie oblewają zimną wodą Panie, a te krzyczą w niebogłosy, a po przebraniu mokrej bielizny, dzieci szukają ukryte zrobione przez Zajączka gniazdka i w nich ukryte drobne upominki, a potem moja córka np. idzie z babcią do sąsiadów i robi Śmingus Dyngus i ta ma już przygotowane jaja i słodycze dla maluszków, które to corocznie przychodzą z gałązkami i proszą o malowane jajo
    WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

      Poza tradycyjnym obchodzeniem Świąt Wielkanocnych (święcenie pokarmów, śniadanie wielkanocne, lany poniedziałek itp.) nie tak dawno wprowadziliśmy zwyczaj "zajączka", tj. szukanie przez dzieci ukrytych przez Wielkanocnego Zająca upominków. W tym roku postarałam się bardziej, przygotowałam mapkę podwórka z zaznaczeniem miejsc, gdzie podejrzewam, że Zając mógł zostawić prezenty. Po śniadaniu Wielkanocnym "przypadkowo" znajdę mapkę i zachęcę dzieciaki do szukania - mam nadzieję, że pogoda dopisze i wszystko odbędzie się zgodnie z planem
      Taka zabawa to wspaniała przygoda dla dzieci, ale i pretekst do ruszenia się z za stołu i oderwania od jedzenia i telewizji.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

        U nas tradycja jest "rzezuchowa laczka" na stole. Tydzien przed swietami wysiewamy rzezuche. Mozna to zrobic na plaskim polmisku z watka, albo pod wate podlozyc odwrocony do gory dnem spodeczek, salaterke, lub mala doniczke, dzieki czemu uzyskujemy efekt "zielonego wzgorza". Kiedy laczka sie zazieleni mozna ja "zasiedlic". Co roku mieszkancow jest wiecej, niektorzy sie wprowadzaja, inni wyprowadzaja. Sa to: baranki, owieczki, koguciki, kurczaczki, kurki, zajaczki, motylki, biedroneczki itd. Zawsze ukladamy tez kilka jajeczek. Takich laczek siejemy kilka i obdarowujemy nimi znajomych i sasiadow. Po swietach rzezuche zjadamy, a ozdoby chowamy do pudeleczka by wyjac je ponownie za rok

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

          Wielkanoc jest troszeczkę u nas traktowana jak Nowy Rok, pod względem postanowień na lepsze jutro. Moja rodzina zaszczepiła mi, że jest to okres odrodzenia wewnętrznego, a za tym zawsze kryła się zmiana czegokolwiek na lepsze. Nasze postanowienia wrzucamy do koszyczka z zajączkiem i z innymi pokarmami idziemy je święcić. Głęboko wierzę w ich moc, choć czasem nie każdemu udaje się dotrzymać słowa, to i tak na pewno zmieniły one coś w naszym życiu.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

            OPISZ JEDNĄ Z WIELKANOCNYCH TRADYCJI OBCHODZONYCH W TWOIM DOMU.

            U nas w domu jest wiele zwyczajów związanych z Wielkanocą. Taką najważniejszą jest wspólne śniadanie wielkanocne.Nasza rodzina jest dośc liczna, i spotykamy się wszyscy razem u rodziców. przyjeżdzają moje siostry z rodziną, babcia z dziadkiem i siadamy razem przy jednym stole.Przed rozpoczęciem śniadania gospodarz- czyli mój tato odmawia modlitwę: Boże, w dniu dzisiejszym pokonana została śmierć i otworzone zostały bramy wieczności przez Twojego Jednorodzonego Syna. Spraw, abyśmy wraz z Nim szczęśliwi zasiedli kiedyś do uczty niebieskiej w Twoim Królestwie. Prosimy Cię, Zmartwychwstały Panie, daj nam tu zebranym razem przy stole - w naszej rodzinie i w gronie przyjaciół - z wiarą przeżywać Twoją obecność podczas naszego świątecznego posiłku w dzień Twego zwycięstwa. Prosimy Cię, abyśmy mogli radować się z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu teraz i w wieczności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. Po modlitwie sasiadamy do wspólnego sniadania. Stół nakryty białym obrusem,obok w wazoniku zielone brzóżki,dekoracja odpowiednia ,czyki baranki, kurczaczki. A na stole poświęcone pokarmy, rózne potrawy takie jak biała kiełbasa,jajka w galarecie,pasztety, szynki i jajka pokrojone na ćwiartki na talerzyku. Przed spożyciem śniadania dzielimy się każdy z każdym jajkiem i składamy sobie wielkanocne życzenia.Następnie zasiadamy do skosztowania potraw.Przy śniadaniu towarzyszą nam rozmowy,jest wesoło i gwarno.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

              U nas w domu tradycja jest nie byle jaka
              każdy chce zrobić zwierzaka
              Babcia z mamą robią piante
              dzieci myślą ze znajdą wate
              Pinata wygląda jak zając
              Maluchy do środka zagladając
              Nie widzą nic
              za kij chwytaja
              i ją rozbijają
              Zabawy jest popachy
              gdy z pianty
              wysypie się sznur cukierków
              i robi się stos papierków
              Komu się poszcześci los
              ten w nagrodę znajdzie coś
              Jest to miła niespodzianka
              na którą czekają już z ranka
              w jajku znajdą cukrowego baranka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

                Wśród wielu tradycji wielkanocnych w moim domu, najciekawszą i dająca najwięcej frajdy jest tradycja wielkanocnego zajączka!
                Uwielbiałam ja ja i uwielbia ja moja córeczka oraz mieszkający zaraz obok jej kuzyn! Dzieciaki czekają na zajączka cały rok!
                W niedzielny poranek przed wyjazdem do Kościoła chowamy w ogrodzie specjalne "gniazdka" dla zajączka - wyścielone siankiem koszyczki. Szukamy jak najlepszej kryjówki: pod krzaczkiem, drzewkiem czy w głębokiej trawie. Do koszyczka wkładamy "zamówione" u zajączka upominki: kolorowe jajeczka, czekoladowe kurczaczki, owoce, czasem drobne zabawki. Oczywiście wszystko to praca rodziców w tajemnicy przed maluchami! Następnie jest wyjazd na mszę, a po powrocie dzieciaki pędem biegną do ogrodu w poszukiwaniu tego, co im zastawił zajączek, który przykicał z pobliskiego lasu!
                Poszukiwania są pełne pisków, bieganiny i ekscytacji, a potem, kiedy już koszyczki zostaną znalezione aż do obiadu bawimy się nowymi zabawkami


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

                  Wielkanoc to czas radości, dlatego moja rodzina celebruje te wiosenne święta z największym zaangażowaniem, ale też dużą dawką humoru - żartów, psikusów i śmiechu. Wielka sobota to sporo pracy dla kobiet - gospodyń domowych. To właśnie wtedy powstają smakołyki takie, że palce lizać: mazurki, babki drożdzowe, serniki, makowce i mufinki. Dzieci tylko czyhają, ażeby skubnąć coś z tych specjałów i spróbować wszystkich pyszności. Najmłodsi zabierają się za malowanie pisanek i przyozdabianie koszyczków. Każdy chce, aby jego dzieło zostało uznane za najbardziej pomysłowe i efektowne przez pozostałych członków rodziny, bo od tego zależy wielkość prezentu przyniesionego przez zajączka wielkanocnego, dlatego też dzieci prześcigają się w wymyślaniu wyrafinowanych technik designerskich. Uwielbiam ten moment, kiedy w domu jest gwarno, pachnie wypiekami, kiełbasą i jajkami. W inne dni w roku te zapachy drażnią mnie, szczególnie ten ostatni, ale w Wielką Sobotę te wonie wydają mi się naprawdę cudowne. Po kilku godzinach pieczołowitych przygotowań wszyscy bez wyjątku udają się do kościoła na święconkę. Wieczorem powstają inne potrawy: sałatki, faszerowane jajka, domowy schab pieczony ze śliwką. Poranne niedzielne śniadanie zaczynamy od podzielenia się jajkiem. Następnie wybieramy się na mszę świętą. Po południu biesiadujemy i nadrabiamy czas na długich rozmowach, plotkach i błahych pogawędkach. A malcy buszują po domu w poszukiwaniu upragnionych niespodzianek. W Poniedziałek Wielkanocny każdy stawia sobie za punkt honoru to, żeby jako pierwszy polać wodą całą rodzinę. Dzieci chodzą z psikawkami po dyngusie i dostają drobne pieniądze za "zmoczenie". Ach, jaki to piękny moment, kiedy możemy zacieśnić rodzinne więzi i gromadnie poweselić się

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

                    może to banalne i nudne...bo u nas nie ma zadnego króliczka i prezentów.Jest za to zawsze baranek z cukru na którego czai sie moja córka, tak samo jak ja jak byłam mała...bo musi pozostac nienaruszony az do niedzieli,jest ranna wyprawa do koscioła o 6 rano-która na początku jest zimna i leniwa , a potem ozywia sie jak cała rodzinka spotyka sie w jednym miejscu żeby zjeść wspólne sniadanie...no własnie śniadanko to jest koronacja całych świąt ...bo wiecie my jemy wtedy taki pyszny żurek,z białą świeżą kieubaską z chrzanem....taki gęsty...pachnący właśnie świętami....bez tego pysznego żureczku święta nie pachniałyby świętami.Ja robię taki sam jak robiła moja mama no i moją Kike też poinsrułuje na przyszłośc, jak przyjdzie pora
                    Tak z całą pewnościa śniadanko jes NAJ,i chyba to jest własnie prawdziwa tradycja u nas .Wszyscy przy jednym stole,modlitwa,ŻUREK .....i świadomośc że wszędzie i u moich dziadków którzy są daleko i u brata i u rodziców meża wszyscy teraz siedzą tak samo jak my przy wspólnym stole i mysla o nas tak jak my o nich.
                    No i juz dzis wiem, że za 20 lat moje dzieci też przy takim stole bedą siedzieć i ja , jak dam radę to może bedę tam razem z nimi.
                    Bo w Świeta to bycie z rodziną którą sie kocha jest najważniejsze .....no i żureczek .....pzdr
                    Wesołych świąt
                    Attached Files
                    Last edited by izabelalab83; 20-04-2011, 14:36.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

                      Przed Wielkanoca, zawsze rodzinnie malujemy, zdobimy jaja - tworzymy oryginalne pisanki...
                      Najpierw barwimy je w lupinach cebuli, zoltej, czerwonej , w borówkach
                      Nastepnie malujemy farbkami.
                      Kazdy z domowników przygotowuje swoja kolekcje a nastepnie oglaszamy konkurs na najpiekniejsze pisanki

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

                        Wielanocne tradycje które podtrzymujemy sa już od dawna znane nam, naszym rodzicom i dziadkom.
                        Przygotowania do Wielkanocy zaczynamy od wysyłanie kartek świątecznych z króliczkiem i jajami do rodziny i znajomych...Sadzimy na wacie rzeżuchę, którą dzieci podlewają z radością i nie mogą sie doczekac aż urośnie...Póżniej bierzemy sie za porządki, myjemy okna, sprzątamy, pierzemy dywany.Kiedy to już mamy za soba bierzemy się za zakupy przedświąteczne no i oczywiście jedziemy na wieś po świerze jaja. W sobotę z samego rana z niedoczekaniem tuż po przebudzieniu jedna myśl która mnie nachodzi to taka jak będą wyglądac nasze pisanki. Pamiętam z dzieciństwa jak było miło i wesoło przy tworzeniu własnej dekoracyjnej pisanki i wciąz mam taką przyjemnosc przy zasiadaniu przy stole z męzem i dziecmi. Malujemy, tworzymy az oczy cieszą nasze cuda Po naszych artystycznych tworzeniach szykujemy i przyozdabiamy koszyczek w którym znajduje się wszystko po troszku i czekoladowe króliczki. W międzyczasie upieczona domowa babka kusi zapachem.
                        Humor dopisuje nam przez całe święta, a królik przynosi dzieciom słodycze.No a później wiadomo Lany Poniedziałek... Co za radośc... nawet w domku nie da się ukryc przed psikawkami

                        Życzymy Wszystkim Wesołkego Alleluja!!!
                        Doriaś ur.17.03.2008




                        Tristaś ur. 11.03.2010

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

                          Aby nie opisywać przedstawionych już wcześniej przez inne forumowiczki tradycji opiszę tradycję trochę zapomnianą i mało znaną.
                          Za czasów mojego dzieciństwa,w rodzinnym domu w Wielki Piątek z rana rodzice przychodzili z rózgami do nas ( do mnie i mojego rodzeństwa) i bili po nogach, mówiąc przy tym za "Za Boże rany!". Jest to nawiązanie do Męki Pańskiej i biczowania Jezusa.
                          Teraz kiedy ja założyłam własną rodzinę, mam zamiar wrócić do tego zwyczaju. Zatem w Wielki Piątek lanie dostanie moja córka i mąż.
                          W końcu to też okazja żeby zlać męża- jakby co to taka tradycja!!!!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

                            Jedną z tradycji wielkanocnych obchodzonych w moim domu jest wspólna modlitwa przy śniadaniu i podzielenie się święconką. Poświecony pokarm (chlebek, kiełbasa, szynka, jajka, babka, masełko, sól) dzielimy na równe kawałki dla wszystkich domowników. Nikt w ten dzień nie marudzi, że czegoś nie lubi bądź nie chce zjeść. Taki mamy zwyczaj, ze każdy musi zjeść całą swoją porcję, aby święta były słoneczne, radosne i pełne nadziei.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Wielkanocna tradycja"

                              W moim domu jest jedna ważna tradycja obchodzona tylko w Swieta Wielkanocne: pójscie na rezurekcję razem z innymi ochotniczymi strazakami. Zarówno ja (jedyna kobieta w osp ) jak i mój tata jestesmy w ochotniczej strazy pozarnej. Na wsi mamy zwyczaj adoracji grobu Chrystusa w mundurach. Adoracja trwa od soboty i kazda ochotnicza straz pelni taka warte. W Niedziele Wielkanocną strazacy uczestnicza takze w procesji dookoła kosciola i mszy swietej. Ta tradycja jest już od wielu lat w naszej rodzinie i mam nadzieje,ze zostanie na zawsze.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X