Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Od kiedy piaskownica?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Od kiedy piaskownica?

    Ha! Właśnie mnie zainteresował ten temat, gdyż synek ma 17 miesięcy i pomyślałam o piaskownicy. Wiem, że dzieci w tym wieku biorą wszystko do buzi. Jednak nie chcę mu ograniczać kontaktu ze światem.

    Mam ogródek i myślałam nad kupnem małej piaskowniczki (ale ten piach - czy taki sterylny faktycznie będzie?). Z drugiej strony chodzimy na plac zabaw i maluch dotyka czasem huśtawek, zjeżdżalni itp. a ja nawet nie pomyślałam o zarazkach. Przeraziła mnie trochę ta toksoplazmoza, ale jeszcze bardziej te przesadnie bojące się matki , które myślą, że ochronią swoje dzieci przed całym brudem, tudzież złem tego świata.

    Trzeba zachować jakiś dystans, równowagę, nie ma co przeginać ani w jedną, ani w drugą stronę. Mam w domu pieska i nie myje codziennie podłogi i nie zalewam wrzątkiem tego, co podniesie i do buzi włoży synek . Oczywiście nie jest tak, że bierze do buzi wszystko, mam kontrolę, ale każdy lekarz Wam powie, że jak już dziecko ma styczność z podłogą (zabawa na dywanie), to w pewien sposób uodparnia się na zarazki.

    Dawniej ludzie chyba nie przesadzali z higieną i jakoś wyrośli zdrowi i żyją, a nie chorowite ofiary kloszowania i chuchania mamusi i tatusia. To jest głupie same w sobie.

    Ja nie pozwolę chyba wchodzić mu do piaskownicy na placu zabaw (póki co jest chyba za mały), ale nie oznacza to, że nie pozwolę na kontakt z innymi dziećmi czy huśtawkę (bo zarazki są wszędzie), choć faktycznie te siki kotów nie brzmią zachęcająco.

    Mój synek był karmiony 14 miesięcy piersią , jest zdrowy i nie łapie infekcji, myślę, że to była dobra decyzja, lepsza niż zabraniać dzieciom kontaktu ze światem zewnętrznym.

    Podobnie szczepionki, my szczepimy - pneumokoki yhmy. Ale nie zaszczepiłam na rotawirusy, bo znam dzieci, które mimo szczepionki zachorowały.

    Czy ze mnie matka nieodpowiedzialna i tępa czy rozsądna i mąrda?

    tego nie wie nikt

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Od kiedy piaskownica?

      A moja wczoraj przy okazji zabawy w tej "bezpiecznej", prywatnej piaskownicy, złapała wstrętnego kleszcza, skończyło się ostrym dyżurem i stresem przez najbliższy miesiąc, czy oby coś się z tego parszywego robala nie wysupła.

      Nie, nie mieszkam na wiosce, ani na podlasiu To piaskownica na podwórku dziadków, na osiedlu domków jednorodzinnych we Wrocławiu.

      No bombowo po prostu.

      Skomentuj


        Odp: Od kiedy piaskownica?

        My zaczęliśmy zabawę w piaskownicy gdy dziecko skończyło 1,5 roku. Wcześniej ze względu na porę roku nawet nie było możliwości. Mamy na ogródku zamówioną przez dziadka wielką piaskownicę, sąsiedzi zaszczycają nas swoją obecnością, więc zabawy i śmiechu jest mnóstwo Oczywiście trzeba uwazać na branie piasku i zabawek do buzi, bo to niestety jeszcze ten wiek, gdy wszystko wędruje na próbę do buzi.

        Jeśli chodzi o piaskownice w parkach i na placach zabaw, to nie wprowadzamy tam synka. Z wielu powodów, ale głównie przez to, że jednak jest to naszym zdaniem zbiorowisko wszelkiego rodzaju niebezpiecznych rzeczy typu odchody zwierząt, kapsle, kawałki butelek albo połamanych zabawek. W sumie mamy warunki na ogródku, więc nawet nie musimy korzystać z innych "piaskowych" miejsc.

        Skomentuj


          Odp: Od kiedy piaskownica?

          u nas piaskownica tak od 11 miesiąca - i to naprzemiennie - raz przy domu (mala) raz ogólnodostępna (duża). Młody woli dużą bo jest w niej mnóstwo dzieci a on z tych towarzyskich jest
          "Im bardziej puchatek zaglądał do środka tym bardziej prosiaczka tam nie było"

          Skomentuj


            Odp: Od kiedy piaskownica?

            Moja córeczka miała jakiś rok i pięć miesięcy, gdy ujrzała piaskownicę, zbudowaną przez męża w naszym ogródku. Gdy nadeszły wakacje siedziała tam niemal przez cały czas i trudno ja było odciągnąć od zabawy. Nawet teraz, w zimie, muszę uważać, bo chce bawić się wiaderkami w śniegu
            Moja prawie dorosła córka


            Moja wyrośnięta kruszynka

            Skomentuj


              Odp: Od kiedy piaskownica?

              my zrobiliśmy naszemu roczniakowi piaskownicę na balkonie, nie jest duża, ale bardzo praktyczna i fajna do zabawy no i na pewno czysta --> piasek wygotowałam.

              Skomentuj


                Odp: Od kiedy piaskownica?

                Nie robiłabym nic sama, bo dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, a samodzielnie wykonane piaskownice nigdy nie będą tak solidne jak te sklepowe. Bezpieczeństwo przede wszystkim, jeszcze raz powtórzę.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Od kiedy piaskownica?

                  Napisane przez lucencia Pokaż wiadomość
                  Nie robiłabym nic sama, bo dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, a samodzielnie wykonane piaskownice nigdy nie będą tak solidne jak te sklepowe. Bezpieczeństwo przede wszystkim, jeszcze raz powtórzę.
                  A ja jednak nie do koca zgodzę się z tym stwierdzeniem, że samodzilenie wykonana piaskownica jest mniej bezpieczna. Jak ktoś odwali fuszerkę to owszem, ale tata, który zna się na tym co robi, stara się, robi to z miłości, pracuje nad każdym szczegółem, to zrobi o wiele lepszą piaskownicę niż te sklepowe.

                  Skomentuj


                    Odp: Od kiedy piaskownica?

                    Napisane przez lucencia Pokaż wiadomość
                    Nie robiłabym nic sama, bo dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, a samodzielnie wykonane piaskownice nigdy nie będą tak solidne jak te sklepowe. Bezpieczeństwo przede wszystkim, jeszcze raz powtórzę.
                    Ja też się nie mogę z tym zgodzić, uważam tak jak perpetua88, że każdy tata robiąc piaskownicę dla sowjego dziecka, przede wszystkim będzie miał na uwadze jego bezpieczeństwo.

                    Skomentuj


                      Odp: Od kiedy piaskownica?

                      Myślę że tata nie tylko zadba o to aby piaskownica była solidna i bezpieczna ale i wymyśli coś niebanalnego coś czego nie można kupić w sklepie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Od kiedy piaskownica?

                        mój mąż od kiedy zrobił piskownicę to trwa i myślę że jeszcze posłuży długo Jest zrobiona z solidnego drzewa i nic nie mam jej do zarzucenia więc tez nie zgodzę się z tym zdaniem że kupiona lepsza

                        Skomentuj


                          Odp: Od kiedy piaskownica?

                          kupiona jest lepsza, w tym przypadku jesli nie ma sie narzędzi i trzeba by było wszystko kupować a w dodatku facet nie miał by pojęcia jak sie do tego zabrać, wówczas faktycznie może lepsza jest i kupiona

                          Skomentuj


                            Odp: Od kiedy piaskownica?

                            Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                            kupiona jest lepsza, w tym przypadku jesli nie ma sie narzędzi i trzeba by było wszystko kupować a w dodatku facet nie miał by pojęcia jak sie do tego zabrać, wówczas faktycznie może lepsza jest i kupiona
                            hehe znam nawet taki przepadek - mój mąż raczej był go od tego odwodziła jesli by na taki pomysł wpadł, myslę że w tym przypadku piaskownia nie była by bezpieczna dla dziecka

                            Skomentuj


                              Odp: Od kiedy piaskownica?

                              My kupilismy piaskownicę jak córka miała 2 latka Zdecydowaliśmy się na taką krytą bo wiadomo jak jest na dworze... Znajomi mieli kiedys tak, że kot zrobił sobie z piaskownicy kuwetę, do tego pchły kocie - ble. Musieli pozbyć się piaskownicy i kupili nową - też zasłanianą.

                              Skomentuj


                                Odp: Od kiedy piaskownica?

                                Teraz te piaskownice robią bardzo ładne, no i właśnie - zamykane. Jest też do kupienia piasek hipoalergiczny

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X