Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

odpowiedni wiek na chrzest

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: odpowiedni wiek na chrzest

    My chrzciliśmy córkę jak miała 3,5 msc, odpowiedni moment to taki kiedy są na to gotowi rodzice, chyba nie ma jakiś wyznaczników. Chociaż ciężko się nie zgodzić z tym że im dziecko mniejsze tym większa szansa że będzie grzeczne.

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: odpowiedni wiek na chrzest

      najlepiej chrzcić noworodka cała ceremonie dziecko prześpi, starsze dziecko może narobić hałasu no chyba ze jest aniołeczkiem

      Skomentuj


        #93
        Odp: odpowiedni wiek na chrzest

        Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
        My chrzciliśmy córkę jak miała 3,5 msc, odpowiedni moment to taki kiedy są na to gotowi rodzice, chyba nie ma jakiś wyznaczników. Chociaż ciężko się nie zgodzić z tym że im dziecko mniejsze tym większa szansa że będzie grzeczne.
        Też jestem tego zdania

        Skomentuj


          #94
          Odp: odpowiedni wiek na chrzest

          Witam !
          Ja swojego synka chrzciłam jak miał dokładnie 3,5 miesiąca urodził się 01.08.2014, więc chrzest nam wypadł w listopadzie, jak już było chłodno. Akurat żeśmy trafili na niezbyt przyjemną pogodę, bo wiało niemiłosiernie, nie mówiąc, że w kościele bylo po prostu mega zimno. Dla mnie osobiście jest głupotą chrzcić dwutygodniowe dzieci, może jestem jakas inna, ale dziecko powinna mieć co najmniej miesiac, szczegolnie, jesli urodziło się w chlodniejszą porę roku. Pozdrawiam serdecznie

          Skomentuj


            #95
            Odp: odpowiedni wiek na chrzest

            Synek był chrzczony miał idealnie 5 miesięcy a córeczka miała jakoś 3,5 miesiąca. Oboje bardzo ładnie się zachowywali. Akurat tak ich chrzciliśmy by byli w porze ciepłej, nie w zimie.

            Skomentuj


              #96
              Odp: odpowiedni wiek na chrzest

              Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
              Synek był chrzczony miał idealnie 5 miesięcy a córeczka miała jakoś 3,5 miesiąca. Oboje bardzo ładnie się zachowywali. Akurat tak ich chrzciliśmy by byli w porze ciepłej, nie w zimie.
              Myślę że.ma spore znaczenie również pora roku, napewno łatwiej jest w porach letnich czy nawet wczesna jesienią gdzie na dworze.ani nie chula zimny wiatr nie ma.upałów czy silnych Mrozów. My chrzciliśmy w wieku 5,5 miesiąca mała przestała mszę jednak w tym czasie zaczęło się ząbkowanie i po chrzcinach.była marudna ;/

              Skomentuj


                #97
                Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                nasz syn miał 3 miesiące. przespał prawie cały czas

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                  Moja miała 3,5 miesiąca, na samym pozatku mszy zrobiła straszą kupę, która jej bardzo przeszkadzała i marudziła pół mszy, jak juz sie do niej przyzwyczaiła to zasnęła potem, oj umeczyłam się wtedy

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                    My nasze maleństwo chrzciliśmy gdy miało 3 miesiące

                    Skomentuj


                      Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                      Ja swoją córeczkę ochrzciłam, gdy miała niewiele ponad miesiąc. Akurat w długi weekend majowy, więc chrzest był kameralny, większość ludzi wyjechała. Pogoda piękna, a dziecko na tyle małe, że nie było problemu z utrzymaniem jej w beciku i przespała prawie całą msze. Jednak uważam, że każdy rodzic, powinien sam zdecydować, kiedy będzie gotowy na te ważne wydarzenie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                        U nas chrzest był zawsze po 6 miesiącach po narodzinach.

                        Skomentuj


                          Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                          Fajnie, że opowiadamy sobie jak to u nas z Chrztem dzieci było, ale to nie jest do końca odpowiedź na pytanie o odpowiedni wiek na Chrzest. Otóż, prawo kanoniczne, o Chrzcie dzieci mówi, że powinien być jak najszybciej po urodzeniu. Jednocześnie jednak mówi, że najodpowiedniejszym momentem (terminem) jest Wigilia Paschalna. Myśmy właśnie chcieli ochrzcić synka w Wigilię Paschalną, więc miał już 7 miesięcy. Nie ma więc jasnej reguły. Każdy musi sam podjąć roztropną decyzję kiedy chrzcić maleństwo.

                          Skomentuj


                            Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                            moja córka miała 2 miesiące i nie wyobrażam sobie chrzcić jej później. Uważam że trzeba jak najwcześniej się da, jak matka i dziecko jest gotowe. Oczywiście rozumiem przerózne zrządzenia losu ale nie żeby był to standart

                            Skomentuj


                              Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                              Napisane przez jancia333 Pokaż wiadomość
                              moja córka miała 2 miesiące i nie wyobrażam sobie chrzcić jej później. Uważam że trzeba jak najwcześniej się da, jak matka i dziecko jest gotowe. Oczywiście rozumiem przerózne zrządzenia losu ale nie żeby był to standart
                              U mnie też w wieku 2-3 miesiące były chrzty.Według mnie to odpowiedni czas.




                              Skomentuj


                                Odp: odpowiedni wiek na chrzest

                                Nasza córka miała prawie trzy miesiące i była w idealnym wieku ku temu. Przespała całą mszę i sam chrzest. Nie stresowaliśmy się niczym Miałam tylko problem ze znalezieniem dla niej odpowiedniej sukieneczki, ale po trzech tygodniach poszukiwań w końcu się udało.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X