Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

    Moje pociechy chcialy by ogladac od rana do wieczora niestety czesto sie zdarza ze tak dlugo prosza i narzekaja ze w koncu im je wlaczam ale boje sie ze to moze zle wplywac na ich wzrok , co wy na to? ile czasu dziennie ogladaja bajki wasze pociechy?








  •    
       

    #2
    Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

    U mnie oglądają około 1-2 h dziennie. I nie wiem czy to za dużo, czy w sam raz.



    _
    nie wiesz jak się zabrać do budowa basenu, my Ci powiemy

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

      Niestety bajki dla dzieci pozostawiają wiele do życzenia i warto sprawdzać, co dziecko ogląda.
      Zerknijcie na wyniki najnowszych badań: http://babyonline.pl/przedszkolak_pr...kul,13333.html
      pozdrawiamy,
      Redakcja MamoToJa.pl

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

        Dlatego warto najpierw samemu ją obejrzeć a potem włączyć dziecku. Ja tak robię... Ale już sprawdziłam że na mini mini sa bepieczne bajki. A nawet można podrzucić je pod edukacyjne. Ostatnio króluje u nas Parauszek i słoniczka Ela.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

          Zastanawiam się, co by było, gdyby wcale nie ograniczać dziecka czasowo w oglądaniu bajek. Czy usiadłoby i jednorazowo obejrzało tyle, że miało by dosyć na długi czas (jak z nastolatkami przyłapanymi na paleniu i zmuszanymi przez rodziców do wypalenia całej paczki )? Czy to nie działa?
          Pozwalam moim dzieciom oglądać max 1 godz dziennie. Moje dzieciaki uwielbiają bajki i jak gdzieś zobaczą włączony tv to od razu przed nim stają. Sąsiadki córka może oglądać bez ograniczeń i wcale nie jest zainteresowana oglądanie bajek. Jak to jest?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

            Powiem Ci że u mnie tak jest że jak bajki lecą cały czas to dzieci przez jakiś czas na początku siedzą i naprawde oglądają z zainteresowaniem. Po jakiś 15 minutach zaczynają wymyślać, nogi na ścianę, na oparcie, głowa w dół etc to już widzę, że bajka zaczyna się nudzić ale na sam komunikat, że bajkę zaraz wyłączę jest panika i krzyk.. Stąd jak włączam bajkę to od razu informuję że oglądacie tylko tą bajeczkę czy ewentualnie dwie bajeczki jeśli są z tych krótkich i potem wyłączam. Taki jasny komunikat jest o wiele bardziej korzystniejszy bo dziecko wie czego się spodziewać. Ostatnio moje chłopaki na tyle się wycwaniły, na tyle są mądre że wybierają sobie swoje ulubione bajki, oglądają je i potem wracają do zabawy. Tak więc na tapecie jest Parauszek i przyjaciele oraz obowiązkowo 6 sezon świnki Peppy

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

              Ajulia moi siedzieli by do upadego przed telewizorem jeśli tylko bym m pozwoliła. Dlatego też robię podobnie jak koleżanka wyżej. Wybrane i dokładna ilość i nie ma problemów później.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

                U nas tez jest z góry ustalona ilość, włączam tv i informuję, teraz oglądasz dwie bajki i wyłączamy. Wiadomo, że są fochy, ale trudno, nie ma co za często ustępować
                Jaki bajki Wasze dzieci oglądają najchętniej?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

                  Napisane przez Dorota225 Pokaż wiadomość
                  Jaki bajki Wasze dzieci oglądają najchętniej?
                  U nas najchętniej mini mini i ulubiona bajka świnka Peppa. Teraz są nowe odcinki w ramach nowego 6 sezonu. Bardzo ją moje chłopaki młodsze lubią

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

                    Moje też lubią świnkę peppę, ale ostatnio wychaczyli też sezamkowy zakątek o 10 rano. Teraz stwierdzili, że elmo jest ich "Super Przyjacielem " hehe

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

                      Mój to Elmo i potwory kocha miłością wielką od lat Kiedyś oglądał codziennie, ale teraz nam niestety godzina nie pasuje. W tym tygodniu akurat choruje, nie chodzi do szkoły, więc może oglądać. A tak to jak jestem w domu to mu nagrywam, ale nie zawsze się da :/

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

                        Moja córka ogląda swoja ulubiona bajkę jeden odcinek dziennie, około 30 minut.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

                          maksymalnie 2h dziennie. Moje dzieci oglądają rano, później zabawa i kolejna godzinka Ja też chce zobaczyć jakiś serial więc nie można uczyć ich, że cały telewizor należy do nich :P

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

                            Staramy się to ograniczyć do godziny, ale ciężko czasem nie ulec, prawda?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak długo dzieci powinny oglądać bajki?

                              moje mogą długo

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X