Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pneumokoki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    w związku, że idzie wiosna, spacery, zabawy z dziećmi nasz pediatra
    zaproponowałam szczepienie przeciwko penumokokm.
    Kurcze sama nie wiem co lepsze..... po historii Jasia umieszczonej
    przez Pinky jestem zdecydowana, ale z drugiej strony.....jak idę
    na szczepienie z synem to gęsiej skórki dostaję.

    Co myślicie ? Szczepić? Nie szczepić ?

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      tez stoje przed tym dylematem bo jutro ide na szczepienie. narazie na te szczepienia obowiazkowe i rotawirus, na temat szczepienia przeciw pneumokokoa połozna doradziła ze najlepiej jak dziecko skaczy pol roku bo wtedy nie ma szczepien i jest troche przerwy. co o tym sadzicie?
      Bartuś 5.12.2008

      Skomentuj


        #18
        Jak będziesz szczepić swoje dzieciątko na szczepienia obowiązkowe i rotawirusa upewnij się, że nie ma tam szczepionki Koreańskiej - mięli je wycofać - kilka miesięcy temu dużo noworodków 6 tyg. zmarło przez tą szczepionkę na wzw w Łodzi. Pozdrawiam i trzymam kciuki
        K o n r a d e k
        urodził się 27.08.2008 r. o godz. 15:15

        [I]"Bóg dał nam Ciebie, więc żyję dla Ciebie...
        ...każdy Twój dzień jest moim dniem"
        [/I]

        Skomentuj


          #19
          Anitek no toś faktycznie mnie uspokoiła

          Skomentuj


            #20
            Colleen myślę, że warto zapytać właśnie pediatry o pochodzenie
            szczepionki. Made in China czy tam Korea oczywiście odpada.
            Nam przychodnia sama sprowadziła szczepionkę, za którą zapłaciliśmy.
            I nie była koreańska.

            Szczepiliśmy małą na pneumokoki i rotawirusy. Na rota dziwne, bo
            przekonała nas pani weterynarz Na meningokoki nie bo chyba na 9
            szczepów istniejących szczepionka działa tylko na 3. Więc letko mija się
            z celem.


            Skomentuj


              #21
              Nusiak no właśnie nam też zaproponowała pneumokoki i rotawirusy.
              Kurcze tylko ja tak nie lubię szczepień Oczywiście zgodziłam się, ale
              mimo wszystko się waham jeszcze

              Skomentuj


                #22
                Colleen szczepienie na rota jest do picia, także połowa stresu dla
                dzieciaczka mniej. Mała pochłaniała ją z uśmiechem Tylko radzę poszukać
                zaprzyjaźnionej apteki, bo jest diabelnie droga (bez marży apteki 360zl).


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Nusiak ale ja się nie boję tych szczepień bo są bolesne. Tak naprawdę
                  gdyby szczepienia nie były obowiązkowe to bym nie szczepiła wcale
                  Więc na te które nie są obowiązkowe tym bardziej kręcę nosem

                  Skomentuj


                    #24
                    Ahhhaaaa Ja szczepie, ale jak już czytałaś w innym wątku nie na wsio.
                    Np ospa czy grypa odpada. Zwłaszcza grypa. Dość się nasłuchałam na
                    studiach o tych cud szczepieniach. Bo niestety szczepionki na grypę w
                    Polsce nie są acelularne (mam nadzieję, że nie pomyliłam literek).
                    Często się po nich choruje i to jeszcze gorzej niż normalnie, a już dobija
                    mnie to, że są robione szczepach z poprzedniego roku. A ten szczepik
                    sobie tysiąc razy zmutuje do następnej zimy.
                    Ale i tak nic nie przebije tego jak wybuchała ta cała panika w związku z
                    ptasią grypą i wszyscy lecieli do przychodni się szczepić na grypę.
                    A telewizja dalej nakręcała panikę że szczepionek brak. Matko i córko


                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: pneumokoki

                      ja tez sie zastanawiam nad szczepieniem, ale to dopiero po 6tym miesiacu. wchodzilam rowniez na str. pneumokoki.pl , wiem ze jesli moje dziecko nie ma kontaktu z wieloma osobami lub nie pzrebywa w otoczeniu malych dzieci to jest b. male prawdopodobienstwo ze zachoruje. moze poczekam zanim pojdzie do przedszkola??

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X