Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plan dnia dzidziusia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Plan dnia dzidziusia

    Mój synek również ma unormowany dzień a zazwyczaj wygląda on tak:
    8.30 - 9.00 budzimy się i jemy śniadanie, czyli 180 ml mleka.
    Następnie ubieramy się i zabieramy za porządki. Tzn. ja sprzątam i gotuję a Michałek towarzyszy mi albo w kuchni na bujaku albo w pokoju w łóżeczku bawiąc się. Około 10.30 - 11.00 zasypia na około 1,5 godz. wcześniej marudząc. W tym czasie w zależności od pogody albo jesteśmy na spacerze, po zakupy, albo w domu i dokańczam porządki.
    Około 13.00 jemy obiadek, czyli zupkę jarzynową - 130 ml. Następnie zabawa na macie aż do drzemki, która różnie trwa. Czasem godzinkę czasem mniej. (W tym czasie jem obiad).Gdy synek obudzi się to, w zależności od pogody, albo idziemy na drugi spacer, albo kładziemy się na macie i czytam mu bajki. Tak po 16.00 zaczyna się marudzenie więc staram się go uspokajać i około 17.00 daję mu deser (zazwyczaj kaszka z owocami). Następnie przenosimy się do pokoju Rodziców gdzie rozkładamy matę i Michałek najpierw ucina sobie drzemkę tak do około 17.40, a później ćwiczymy przekręcanie się, siadanie, podnoszenie i raczkowanie, oraz chwytanie zabawek. O 18.30 przychodzi Tata i bawi się z synkiem zwykle do 19.15, chyba, że Michałek płacze - wtedy idzie o 19.00. Około 19.30 szykujemy się do kąpieli, która trwa zwykle do 20.00. Następnie Michałek leży w łóżeczku czekając na kolację (180 ml mleka), którą dostaje parę minut przed 21.00 po czym zasypia.
    W nocy budzi się różnie, czasem kilka razy ale na krótko. Ma niespokojny, lekki sen.Kręci się, wierci, jakby coś nieprzyjemnego Mu się śniło. Często budzi się z krzykiem po czym natychmiast zasypia.Dostaje jeszcze 160 ml mleka około 3.00.
    Tak wygląda normalny dzień od którego co jakiś czas są wyjątki, np. wizyty Babci lub odwiedziny cioci i wujka
    P.S. Mój synek ma 4,5 miesiąca
    Last edited by ola84-21; 11-12-2009, 18:27.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Plan dnia dzidziusia

      osoby bez suwaczków
      fajnie jakby pisały ile mają Wasze dzieciaczki, bo jednak plan dnia wraz z wiekiem ciut się modyfikuje
      a ja sobie chętnie poczytam

      Skomentuj


        #33
        Odp: Plan dnia dzidziusia

        Tak sobie czytam te Wasze odpowiedzi i jestem załamana. Moja Sarka skończy w Wigilię 5 miesięcy, ale nijak nie mogę ustawić jej planu dnia.
        Moje dziecko jest maksymalnie nieprzewidywalne.
        Zacznijmy od tego, że w nocy budzi się kilkakrotnie. Czasem bardzo ciężko ją uśpić spowrotem, bo w ogóle ma lekki sen. Tak też minimum 4 razy muszę Niunię karmić w nocy, bo inaczej nie zaśnie.
        Wstajemy różnie, w zależności od nastroju Sarki. Generalnie, gdzieś od ok. 3 nad ranem biorę ją do siebie do łóżka, bo wtedy mam szansę przysnąć między karmieniami. Jednak między 8 a 9 o spaniu można zapomnieć. Czasem udaje się poleżeć nawet do 10, ale raczej bez snu. Potem staram się jak najszybciej umyć i ubrać, czasem nawet zdążę zrobić sobie śniadanie. Sara w tym czasie jest albo grzeczna, albo krzykiem i piszczeniem mnie "woła", ale nigdy nie płacze. Wystarczy, że stanę przy łóżeczku i jest grzeczna. Taka mała terrorystka
        Potem ok. 11-12 dostaje pierś. Raczej nie zasypia.... No chyba, że mama włączy suszarkę. Wtedy zaśnie, ale na krótko, ok. 20min, chyba, że wcześniej wyłączę suszarkę, to budzi się po minucie od wyłączenia
        W zależności od nastroju albo trzeba ją zabawiać, albo potrafi chwilę pobyć sama, bawiąc się rączkami bądź grzechotkami.
        Do 14.00 mała czasem dostaję cyca, a czasem nie, jednak między 14 a 15 dostaje kaszkę ryżową z owocami - 150ml. Zdarza się, że uda jej się zasnąć, ale to tez nie na dłużej niż 40min. Po przebudzeniu, jeśli jest ładna pogoda idziemy na spacer. Sarka zasypia po ok pół h przebywania na dworze. Po powrocie czasem śpi jeszcze w chłodnym korytarzu w wózku, nawet godzinę. Po przebudzeniu, ok. 16-17 dostaje pierś bądź dwie. Bawimy się, nosimy, przytulamy... I tak do 18-20, w międzyczasie oczywiście cyc. Między 19-20 kąpiel. Tuż po kąpieli 180ml mleka Bebilon i........ męka usypiania. Ostatnio zasypia nawet po 23.00. Oczywiście nie zaśnie, póki nie skapituluję i nie podam cyca.
        Śpi bardzo różnie. Czasem po godzinie się budzi, a czasem po trzech. Nie przespała dłużej niż 4,5h. Po tym pierwszym przebudzeniu karmię ją, bo inaczej nie zaśnie. I potem tak tak do rana budzi się co godzinę, max. co dwie.
        Nie mam zielonego pojęcia co zrobić, by spała lepiej...
        Co do posiłków, czasem dostanie herbatkę z Hipp (na trawienie, bądź uspokajającą lub jabłkową), ale ostatnio w ogóle jej nie chce. Z soczków, baaardzo rzadko jabłkowy, inne są be. Zupki ani deserku nie chce.

        Taka to już ta moja Sarula jest... Ewenement w każdej dziedzinie.


        Skomentuj


          #34
          Odp: Plan dnia dzidziusia

          mcda hmmm dobrze,ze ja tak nie mialam,owszem dzieci to sa mali terrorysci,ale uwierzmi,ze podstawa to plan dnia dla dzidziusia, pozniej on owocuje,kiedy dziecko jest wieksze,
          napisz na kartce jaki bys chciala miec harmonogram,poczytaj wypowiedzi innych dziewczyn i sprobuj sie do niego odniesc

          a co do suszarki ,,,,hehe to moze nagraj jej odglos na jakims sprzecie i wpuszczaj malej, bo znam przypadki,ze trza bylo kupowac nowa
          FROCH

          Skomentuj


            #35
            Odp: Plan dnia dzidziusia

            mcda spokojnie,nie masz sie czym zalamywac,twoja corcia jest akurat w wieku kiedy zaczynaja sie ksztaltowac jej przyzwyczajenia,na poczatek sproboj wprowadzic regularne posilki ,dla dziecko w wieku twojej malej 5 posilkow dziennie,co do karmien nocnych to mozesz je stopniowo ograniczac bo poznej bedziesz miec problem.Czesto dzieci ktore sa karmione w nocy nie dojadaja w dzien posilkow bardziej tresciwych niz mleko,w nocy budzi je glod i kolko sie zamyka.To uz nie jest noworodek ktory potrzebuje mleka co 3 godziny.Trik z suszarka zastopilabym np.nuceniem kolysanki , po kilku dniach protestow dzidzia zapomni,co do zasypiania przy cycu...ja mialam tez ten problem,terror zaczal sie jak synek mial ok 4 m-ce i zakonczyl dopiero jakies 5 m-cy pozniej po odstawieniu od piersi...
            Wszystko zalezy od ciebie i twojej konsekwencji,ale nie rob nic wbrew sobie,poprostu poobserwuj swoja dzidzie i sproboj sama troche rozplanowac jej przebieg dnia

            Skomentuj


              #36
              Odp: Plan dnia dzidziusia

              mcda86 niektóre dzieci dziewczyn z majowego wątku budzą sie co 2godziny w nocy wiec ty i tak nie masz źle. co do usypiania to bym mała zaczęła przyzwyczajać do pozytywki i powinnaś to już zrobić dawno temu a nie do suszarki. ja mała w dzień nie che spać to widocznie tego nie potrzebuje wiec nie ma co dziecka zmuszać. Unormuj jej czas dnia bo to w tak małym wieku jest najważniejsze. A jeżeli chodzi o cyca to ona o prostu lubi czuć mamę i dlatego ciągnie do niego. układaj jaw łóżeczku i głaskaj, możesz tez jej nici, tylko po jednym razie dziecko sie nie zmieni trzeba być konsekwentnym, karmienie odkładanie, karmienie odkładanie wierze się sie poprawi jeżeli trochę czasu temu poświecisz

              5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

              14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

              Skomentuj


                #37
                Odp: Plan dnia dzidziusia

                Moje kochane mamy
                Moja córka aga ma 4 lata
                6.00 wstanie
                6.10 kanapk, herbata,parówki czasem tosty
                6.30 kąpiel tym razem obowiązek męża
                7.00 mąż idzie do pracy i zabiera małą do przedszkola a ja wtedy piore,prasuje,odkurzam,ścieram,wchodze na komputer
                oglądam telewizje,robie obiad
                13.00 Aga wraca z przedszkola i je obiad
                13.30 odpoczynek (tu zawsze zasypia przy telewizji)
                14.40 lub 15.30 spacer
                17.00 powrót i podwieczorek
                18.00 zabawa z rodzicami
                19.00 kolacja
                20.00 kąpiel
                20.30 zabawa ale już w piżami zazwyczaj lalkami albo w coś gramy czasami gra na komputerze
                21.00 bajka (na dvd)
                22.00 w domu jest cisza
                Last edited by klaudiazielinska305; 22-05-2010, 13:33.
                Klaudiazielinska305

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Plan dnia dzidziusia

                  Moje Drogie Panie
                  Moj maciej budzi mi sie o 5 rano dostaje buteleczke (nan1) mleczka i zasypia. Śpi tak do 8 czasami 9 rano. Budzi sie bawimy sie troszkę , rozmawiamy sobie ...choć ta rozmowa wygląda dosyc smiesznie ale jest przyjemnie patrzyc jak maly gawędzi potem gdzies kolo 10 znow dostaje buteleczke i idzie spac. Śpi do godz 13 czasem 14 .Teraz czas na herbatke mleczko w termosik i na spacerek.Chodzimy tak okolo 2 czasami 3 godz jak np wstepujemy do babci gdzie rowniez wcina butle. Znow buteleczka tak okolo 17 spi do 19 19;30 bo o 20 kąpiel potem butla o 20;30 i palulu do lozeczka

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Plan dnia dzidziusia

                    A oto mój plan dnia 13-to miesięcznej córeczki *6:30 pobudka *7:00 śniadanko *8:00 jakieś chrupeczki *9:50 jogurcik jako drugie śniadanko *10:00-13:00 drzemka *13:30 zupka *15:30 drugie danie *17:00 deserek *18:30 kąpiel *19:00 kolacja *19:30 lulu Taki plan dnia mamy odkąd córeczka skończyła 9mc.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Plan dnia dzidziusia

                      Alexander wstaje o 7 ssie cyca,lapie drzemke do 9,potem znowu cyc, zabawa, co dwie -3 godzinki cyc, ok.13-14 spacerek. kåpiel przed 22, cyc i zasypia przed 23. spi do 4-5 cyc,i spi do 7. Alex ma dopiero 6 tygodni a juz sobie rozplanowal plan dnia ze snem w ciågu dnia roznie bywa,raz spi caly dzien raz godzinke albo dwie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Plan dnia dzidziusia

                        Agnieszka ma cztery miesiące
                        4.00 mleko i sen
                        6.00 mleko i sen w sumnie ok bo ja mogę pospac
                        8.00 śniadanie
                        8.30 poranna kąpiel i ubieranie potem leży w nosidełku albo bawi się z Julianem
                        11.00 zakupy a ona ma spacer
                        12.00 zabawa (leżenie w nosidełku,zabawa grzechotką teraz latem jesteśmy cały czas przed domem w ogródku)
                        13.00 obiad kaszka ryżowa z mlekiem
                        13.30 sen
                        16.00 spacerek
                        18.00 zabawa lub sen (chociasz ja wolę sen ale aga nie zawsze
                        19.00 kolacja kaszka z mlekiem
                        19.30 kąpiel
                        20.00 mleko
                        20.15 sen
                        00.00 budzenie na mleko i sen
                        Klaudiazielinska305

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Plan dnia dzidziusia

                          Możecie na co dzień używać jako wsparcie tego - http://www.lovesimple.pl/planner/
                          Oczywiście nie służy to tylko do planowania czasu dziecka, lecz zwracania uwagi na wszystkie obowiązki, to co jest na co dzień do zrobienia.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X