Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tygodniowy urlop ojcowski

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tygodniowy urlop ojcowski

    Od tego roku tatusiowei wychowujący dziecko do 12 miesiąca życia będzie mógł wykorzystać urlop ojcowski - 7 dni.
    Szczegóły:
    http://www.strefabiznesu.gp24.pl/art...taty-4115.html
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!
  •    
       

    #2
    Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

    Świetna sprawa. szkoda tylko, że do 12 miesz życia. Mogliby pomyśleć, że przecież niektóre matki są na wychowawczym, a to 3 lata!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

      Mam pytanko, czy ten urlop przysluguje tylko tatusiom dzieci urodzonych w tym roku?
      Czy tez moze go dostac ojciec dzieciaczka urodzonego w zeszlym (tj.2009r) ktore nie skonczylo 12 m.ż.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

        A czy ten urlop przysługuje tacie tylko wtedy kiedy mama ma prawo do urlopu macierzyńskiego?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

          tacierzyński przysługuje wszystkim ojcom, których dzieci nie ukończyły jeszcze roczku, Moja urodziła się w kwietniu 2009 i wlaśnie teraz tatuś korzysta z tego dodatkowego tygodnia więc wypoczywamy
          Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

          Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



          http://annalena4u.blogspot.com

          Skomentuj


            #6
            Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

            Czy jak jestem na wychowawczym to ojciec dziecka też będzie mógł wykorzystać ten urlop??
            Fajne i niedrogie ciuszki. POLECAM!!!!
            http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9510214
            http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/61vB/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

              Każdemu tatusiowi się to należy i chyba nie ma znaczenia czy mama jest na wychowawczym czy pracuje czy poprostu siedzi w domu, ważne że dziecko nie ukończyło 12 miesięcy i trzeba to zgłosić w pracy minimum tydzień przed
              Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

              Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



              http://annalena4u.blogspot.com

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                Szkoda, że urlop ojcowski jest tak krótki. Przecież nie tylko matki powinny opiekować się dziećmi, ojcowie również. Jednak w tym względzie jeszcze równouprawnienia nie ma.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                  Pragnę nanieść pewną poprawkę - obecnie urlop ojcowski trwa 2 tygodnie i również można go wykorzystać zanim pociecha skończy rok, ale jest jedno uniedogodnienie - urlop nie jest podzielny, bierzesz cały na raz. I pracodawca ma obowiązek Ci go udzielić, ale musisz uprzedzić wcześniej, a słyszałam, że nasz znajomy pytając szefa o urlop usłyszał: ''mozesz wziąć ten urlop, ale pierwszego dnia po powrocie dostajesz wypowiedzenie'' tak więc różnie z tym bywa.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                    Napisane przez stancja Pokaż wiadomość
                    Pragnę nanieść pewną poprawkę - obecnie urlop ojcowski trwa 2 tygodnie i również można go wykorzystać zanim pociecha skończy rok, ale jest jedno uniedogodnienie - urlop nie jest podzielny, bierzesz cały na raz. I pracodawca ma obowiązek Ci go udzielić, ale musisz uprzedzić wcześniej, a słyszałam, że nasz znajomy pytając szefa o urlop usłyszał: ''mozesz wziąć ten urlop, ale pierwszego dnia po powrocie dostajesz wypowiedzenie'' tak więc różnie z tym bywa.

                    To fajna firma, ale ja na miejscu tego jegomościa nagrałabym taką rozmowę i gdzieś zgłosiła walcząc o swoje prawa bo to już totalne przegięcie! Tym bardziej nie oszukujmy się ale te dwa tygodnie wolnego dla Ojca jest dużą pomocą dla mamy, która czasami po porodzie bardzo cierpi i ciężko jej cokolwiek zrobić samej . Te nasze polskie firmy, prywaciarze- świetnie.... Współczuje,

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                      nio teraz niestety sa straszne czasy szczegolnie jesli pracuje sie u prywatnego przedsiebiorcy - u mnie mąż na szczescie sam sobie szefuje i byl ze mna po porodzie pierwszym i drugim tyle ile potzrebowałam - ale tez znam przypadki jak wyzejk kolezanka kiedy tatusiowie nie mogli formalnie i w praktyce skorzystac z ojcowskiego urlopu bo grozilo to utrata pracy - a znam tatusia który korzysta teraz z urlopu rodzicielskiego zajmuje sie małą a zona wróciła do pracy

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                        Ten 2 tyg. urlop ojcowski sprawdza się szczególnie po porodzie kiedy są jakieś załatwienia, nie wspominając już o całodobowej pracy nad dzieckiem, a mama musi jeszcze dojść do siebie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                          Myslę, że urlop ojcowski to idealne rozwiąznie dla wszystkich tatusiów, którzy chcą nie tylko przezyć niezapomniane chwile ze swoim maleństwem ale także pomóc nieco świeżoupieczonej mamie. Gdy na świat przyszła moja pierwsza córka mój mąż mógł tylko o takim urlopie pomarzyć. Aby być z nami w ciągu kilku najbliżych dni po porodzie musiła wykorzystywac sówj urlop wypoczynkowy. Ciesze się, że przy narodiach drugiej córeczki mógł go już więc spokojnie wykorzysatac

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                            Czyli radzicie aby brać taki urlop zaraz po powrocie z dzieckiem ze szpitala do domu czy jakiś czas później? Niektórzy biorą gdy dziecko ma pół roku, może wtedy Tatuś się bardziej przydaje?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                              u mnie mąż został po narodzinach - ja źle sie czułam, ciągle kreciło mi sie w głowie - po jakims czasie doszłam do siebie i wolałam mieć opieke w postaci męża - moja mama też przyjeżdżała, ale Mąż w tym czasie okazał sie bardzo przydatny - u nas Zosia należała jeszcze do dzieci lubiących jeść dużo i często w pierwszycvh tyg. więc duża część obowiązków domowych spadła na męża - chyba wszystko zależy od tego jak czuje sie kobieta po porodzie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X