Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pielęgnacja po porodzie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pielęgnacja po porodzie

    Normalne jest że przez najbliższy czas po porodzie, wszystko bardzo boli, każdy dotyk nawet ale moje pytanie dotyczy pielęgnacji tuż po porodzie? Jakich kosmetyków używać i czy w ogóle je stosować? Tak aby wszystko dobrze się goiło i nie dochodziło do podrażnień czy stanów zapalnych?

    #2
    Odp: Pielęgnacja po porodzie

    Witam,

    Najważniejszym elementem uniknięcia powikłań poporodowych związanych z pochwą i kroczem jest prawidłowa higiena tych okolic.

    Ze względu na odchody poporodowe, będących pożywką dla bakterii chorobotwórczych należy jak najczęściej zmieniać podpaski higieniczne. Podmywać się co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdej wizycie w toalecie. Dobrym kosmetykiem jest szare mydło. Konieczne jest używanie osobnego ręcznika do okolic intymnych lub ręczników papierowych.

    Przez 2 tygodnie po porodzie nie należy kąpać się w wannie tylko pod prysznicem, do 4-6 tygodni nie współżyć i nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Marta Blumska-Janiak
    specjalista położnictwa i ginekologii
    ginekologia estetyczna
    www.blumska-janiak.pl
    e-mail: marta@blumska-janiak.pl

    Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
    Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pielęgnacja po porodzie

      Bardzo dziękuję za porady. Wcieliłam je z życie i faktycznie szare mydło i ręczniki papierowe to najlepsze wyjście

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pielęgnacja po porodzie

        Ja też zmieniłam. To najlepszy sposób jednak.

        Skomentuj

               
        Working...
        X