Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blizna po cięciu cesarskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Blizna po cięciu cesarskim

    Ja tam miałam dobrą położną z doświadczeniem i wiem, że blizne można zacząć pielęgnować już w domu mając szwy - najpierw kompresy z wódki a po tygodniu jak już fajnie się zgoi można smarować maściami Moja blizna jest mała i prawie niewidoczna a jest po dwóch cięciach.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Blizna po cięciu cesarskim

      Fajnie, że tu trafiłam, bo mam mieć w lutym cesarkę i też tak zastanawiałam się nad tym, jak tej bliźnie pomóc w gojeniu
      Mam już jedną bliznę na brzuchu, po wyrostku, nie smarowałam niczym, teraz spróbuje z maścią coś zadziałać, zobaczę wtedy, czy będzie różnica.
      A co do samego cięcia, to prawda, ze zależy to od lekarza. Jak ja miałam wycinany wyrostek, narobiłam takiego rabanu na sali, ze ja nie chcę być oszpecona (miałam wtedy 19 lat, wiecie, bikini, chłopcy) to mi lekarz prowadzący obiecał małą, śliczną blizemkę, jak powiedział, tak zrobił.
      Natomiast moja koleżanka miała 2 tygodnie wcześniej robiony ten sam zabieg, nic nie mówiła, że chcę ładnie i co? Ma taka długą bliznę od spojenia łonowego po pępek, drabinkę tak zwaną...strasznie to wygląda, ja nie mam drabinki, jedno cięcie, a szwy miałam rozpuszczalne.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Blizna po cięciu cesarskim

        Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
        Ja tam miałam dobrą położną z doświadczeniem i wiem, że blizne można zacząć pielęgnować już w domu mając szwy - najpierw kompresy z wódki a po tygodniu jak już fajnie się zgoi można smarować maściami Moja blizna jest mała i prawie niewidoczna a jest po dwóch cięciach.
        Kompresy z wódki? Możesz coś więcej na ten temat napisać?

        Skomentuj


          #19
          Odp: Blizna po cięciu cesarskim

          Gaze i maczasz w wódce i kładziesz sobie na ranę. Mi się strasznie zaczęła paprać, bo źle mi zszyli troszkę w dwóch miejscach i wódka bardzo ładnie ściągała tą rope i wysuszyła ranę. Położną miałam świetną i naprawde dobre rady udzielała.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Blizna po cięciu cesarskim

            Powiem Ci szczerze, że nie wpadłabym na to by to wódką przemywać, jakimś spirytusem lub wodą utlenioną pewnie, ale że alkoholem można? Dzięki.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Blizna po cięciu cesarskim

              HIHI no spirytusz też alkohol i ma chyba 90 % wiec jego byś musiała z wodą rozrobić 1/3 kieliszka spirytusu a 2/3 wody. Wtedy też nadaje się na okłady. Mi mąż zawsze na noc robił i w nocy poprawiał po każ dym karmieniu. Alkohol to moment odparuje, ale rane wysłusza fajnie.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                No właśnie z tym wysuszaniem jeszcze mam pytanie. Po takim wysuszeniu rany robią się chyba straszne strupy? A po maściach właśnie chyba nie? I rana jest ładnie nawilżona i goi się...to teraz nie wiem...koleżanka natomiast zaleca ciągłe wietrzenie rany.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                  Wietrzenie to swoją drogą - bo rana nie będzie się paprała Ja tam miałam strupka jednego małego bo wlasnie źle miałam zszyte i zaczęła się zbierać ropa Ale nie ma jako takich strupków Ja nie miałam

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                    Acha rozumiem, może być też tak, że każdemu indywidualnie się wszystko goi. Nic, zobaczymy.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                      Blizna musi się sama zagoić - aby działo się to prawidłowo pamiętaj o zmienianiu opatrunków i używaj jakiegoś środka dezynfekującego np. octenisept.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                        Na zagojona już bliznę używam Contratubex zobaczymy efekty za jakiś czas. w szpitalu polecali ta masć ponoć są odpowiedniki ale już tak dobrze nie działają. Używam tez Bio oil

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                          Ja na rane psikałam preparat Ostenisept, bardzo doby i szybko się goiła rana, tak samo pępuszek córeczki tym psikałam - wygodny i bardzo dobry

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                            nie wiedziałam że Ostenisept jest na blizny contratubekx kiedyś był przeze mnie używany ale jakoś szczególnie nie działał

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                              Po pierwszej cc mojej blizny prawie nie było widać, a teraz jest bardziej czerwona i grubsza. Jednak to prawda ze wszystko zależy od lekarza który robi cięcie i szyje. Ja miałam takiego że szkoda gadać

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                                bardzo ważne jest ją wietrzyć i spytać o pielęgnację blizny jak się jeszcze jest w szpitalu, tam zawsze na bieżąco informują odnośnie każdego przypadku.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X