Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oliwka dla maluszka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Oliwka dla maluszka

    Napisane przez Nusiakova Pokaż wiadomość
    Dotka zgadzam się z Tobą. W szpitalu przez tydzień kąpali Julię i smarowali
    kosmetykami J&J. Jak wróciłam do domu to skóra jej złaziła, zaczynały się robić
    delikatne ranki.

    Nusiakova, u nas tez pojawiła sie kilka dni po urodzeniu łuszcząca skóra, ale to chyba bardziej wynika z tego, że w naszych szpitalach dzieci sa bardzo szybko po porodzie myte z mazi płodowej. A własnie ta maź chroni najlepiej delikatną skórę noworodka. Niestety nie możemy kazać położnym nie myć maluszka po porodzie, a tak jest w niektórych krajach.

    Ja używałam przez pierwszy miesiąc oliwki Nivea, ale sama nie lubię stosować tego rodzaju kosmetyku, więc zmieniłam ją na balsam Nivea. I dość długo po kąpieli robiłam Łukaszowi masaż z uzyciem tego balsamu. Bardzo to lubił.
    Ale teraz tylko krem do buzi, czasem rączki i nogi, jak się skóra przesuszy (kaloryfery!!!)
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Oliwka dla maluszka

      widzę, że nie tylko ja i mój synek mieliśmy złe doświadczenia z j&j. słyszałam że ich kosmetyki jak na kosmetyki dla najmłodszych mają zbyt wiele substancji zapachowych które mogą wywoływać reakcje alergiczne. potem przerzuciłam się na kosmetyki Kindii, mają jakieś nagrody na swoim koncie więc nie obawiałam się, zresztą to była też sugestia lekarza.

      Skomentuj


        #18
        Refirmica, oliwka ujędrniająca

        Czy ktoś używał tej oliwki? - chcę ją kupić swojej siostrze ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tym produkcie...pomocy!

        Skomentuj


          #19
          Odp: Oliwka dla maluszka

          przez zbyt wiele substancji zapachowych? a wcale tak ładnie nie pachną... jeśli bym miała wybierać między oliwkami, biorąc pod uwagę sam zapach to wziełabym cleanic, tego zapachu się nie da z niczym innym porównać... wychodzi na to, ze im mniej tym lepiej, bo i zapach ma ładniejszy i nie uczula :P

          Skomentuj


            #20
            Odp: Oliwka dla maluszka

            Napisane przez MonikaPB21 Pokaż wiadomość
            Nusiakova, u nas tez pojawiła sie kilka dni po urodzeniu łuszcząca skóra, ale to chyba bardziej wynika z tego, że w naszych szpitalach dzieci sa bardzo szybko po porodzie myte z mazi płodowej. A własnie ta maź chroni najlepiej delikatną skórę noworodka. Niestety nie możemy kazać położnym nie myć maluszka po porodzie, a tak jest w niektórych krajach.
            To zależy od połoznych,mojej małej nie kąpały od razu po porodzie tylko wytarli leciutko z mazi i taką mi przyniosły.Wykąpały dopiero po 24 godzinach od porodu.


            Skomentuj


              #21
              Oliwka pielagnacyjna Hipp

              Czy używacie kosmetyków z firmy HIPP?

              Ja polecam oliwkę 200ml skóra dziecka jest nawilżona, miękka i przyjemna w dotyku. Cena też przyjemna

              Skomentuj


                #22
                Odp: Oliwka pielagnacyjna Hipp

                Ja mam szampon , bardzo fajnie sie pieni ładnie pachnie i cena tez przystepna szczególnie że jest gęsty przez co tez bardzo wydajny na dłuugo starcza.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Oliwka pielagnacyjna Hipp

                  Witam.
                  Od pierwszych dni życia mojego synka używam kosmetyków Hipp i jestem bardzo zadowolona. Bardzo ładnie pachną, nie są drogie i ogólnodostępne. I ja sama też czasmi używam tych kosmetyków bo dobrze wpływają na skórę

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Oliwka dla maluszka

                    Ja to jestem taki zboczuch, że nie czynię dziecku co mi nie miłe
                    A ja nie znoszę być smarowana oliwką, bleee, strasznie nieprzyjemne uczucie, mam ochotę zaraz ją z siebie zmyć

                    Da się bez oliwki żyć, w sumie to w ogóle nie mam w zwyczaju smarowania dziecka (i siebie) czymkolwiek w regularny sposób

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Oliwka dla maluszka

                      Ja smarowałam dzieciaczki po kąpieli oliwką bambino jak były malutkie oraz główke podczas ciemieniuchy.




                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Oliwka dla maluszka

                        oliwka niestety zatyka pory i mogą przez nia powstawać krostki, które przypominają potówki:/moje dzieciaki tak miały i u znajomych też się zdarzało:/ ale za to jest niezastapiona gdy pojawi sie ciemieniucha


                        ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                        IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                        ---------------------------------------------------

                        Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Oliwka dla maluszka

                          osobiscie nie polecam oliwki.Moja pierwsza corka byla smarowana oliwka ,przez pierwszy miesiac bylo ok a potem zaczely sie problemy skorne.Mala miala wielkie czerwone plamy ,strasznie suche..w zgieciach ,pod uszami w faldach w szczegolnosci pod szyja to byla masakra,skora jej pekala do krwi!!!Do tego mega ciemieniucha.
                          Juz nawet padl wyrok ze to skaza bialkowa..a tu nagle sie okazalo ze to od oliwki! i to nie jednej konkretnej firmy tylko od jakiejkolwiek,po prostu skora nie oddychala,pory pozatykane a w faldkach skory bylo caly czas od tej oliwki wilgotno i to powodowalo pekanie..Tak samo na glowie i-tworzyla sie ciemieniucha.
                          Odstawilam i zaczelam uzywac balsam A-derma exomega ,wszystko zniknelo w przeciagu kilku dni! Glowke przestalam w ogole smarowac i tez pomoglo. Swietny jest tez balsam E-45, polecam.Od czasu gdy zaczelam uzywac balsamow nie bylo mowy o zadnych problemach skornych..
                          Przy kolejnym dziecku oliwki nawet nie zakupilam,z tego co wiem to nawet lekarze juz nawet nie polecaja,to sama chemia..
                          jesli jednak ktos koniecznie chce siebie lub dziecko smarowac oliwka to znam jedno cudo jest to prawdziwy olej kokosowy.ja kupowalam bez problemu w uk ,ale nie sadze ze w polsce w sklepach sa ale napewno mozna kupic na necie.Ale to musi byc prawdziwy olej kokosowy- czyli sklad-100procent oleju kokosowego! Mozna go jesc i smarowac sie po podgrzaniu.jest reweklacyjny na wszystko poczawszy od egzemy do poparzenia slonecznego.odpowiedni dla dzieci i noworodki tez ze spokojem mozna smarowac -100procent natury
                          Last edited by nataszap; 28-05-2012, 22:10.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Oliwka dla maluszka

                            My tez nawet oliwki nie kupilismy. Do zeszlego tygodnia uzywalam olilatum do kapieli i zadne inne nawilzanie nie bylo potrzebne, skorka glaciutka, teraz uzywam emulsji do kompania nivea baby i musze powiedziec ze tez jest superowo skorka nawilzona i niczym sie nie smarujemy, no tylko pupe wiadomo na codzien bepanten lub linomag, a na jakies male zaczerwienienia sudokrem


                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Oliwka dla maluszka

                              Ja używałam oliwek i wg mnie się sprawdzają

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Oliwka dla maluszka

                                ja uzywalam bambino lecz niestety uczulila głowke maluszka i powstala nam ogromna ciemieniucha..

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X