Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

System inteligentnego domu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: System inteligentnego domu

    Dobrze byłoby też zadbać o profesjonalną instalację wod-kan Krzeszowice z Instalterm. Wydaję mi się, że jest to ważniejsze niż dodatkowe "gadżety" i na tym skupiłabym swoją uwagę.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: System inteligentnego domu

      Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
      Ja szczerze mówiąc nie potrzebuję chyba takiego systemu, myślę że bez niego mogę się obejść, czasem im więcej elektorniki tym łatwiej coś zepsuć
      dokładnie. Ja też się trochę obawiam tych nowych technologii. I tu też jest problem bo jak się zepsuje to już samemu raczej nie naprawimy więc znowu koszty ;/

      Skomentuj


        #18
        Odp: System inteligentnego domu

        Pamiętam jak kiedyś moja znajoma nie przyjechała do pracy bo nie było u nich na wsi prądu i nie miała jak otworzyć bramy wyjazdowej z domu, później mąż ją uświadomił że jest jakiś innyv sposób ;p

        Skomentuj


          #19
          Odp: System inteligentnego domu

          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
          Pamiętam jak kiedyś moja znajoma nie przyjechała do pracy bo nie było u nich na wsi prądu i nie miała jak otworzyć bramy wyjazdowej z domu, później mąż ją uświadomił że jest jakiś innyv sposób ;p
          hihi chyba lepiej w tą stronę niż w drugą. Jakby tak przyjechała do domu z pracy i została przed wjazdem. Czasem ta technologia utrudnia życie :P

          Skomentuj


            #20
            Odp: System inteligentnego domu

            ja lubię takie inteligentne domy.

            Skomentuj


              #21
              Odp: System inteligentnego domu

              Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
              hihi chyba lepiej w tą stronę niż w drugą. Jakby tak przyjechała do domu z pracy i została przed wjazdem. Czasem ta technologia utrudnia życie :P
              Czasem utrudnia chyba najczęściej osobą starszym. Mój teściu co idzie do mnie do garażu to sie denerwuje bo za każdym razem włączy mu sie alarm.
              Ale to też duże ułatwienie. Otwierając bramę nie trzeba się męczyć bo trochę śniegu napadało i ciężko sie otwiera tylko naciskamy przycisk i brama otwarta

              Skomentuj


                #22
                Odp: System inteligentnego domu

                Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                Czasem utrudnia chyba najczęściej osobą starszym. Mój teściu co idzie do mnie do garażu to sie denerwuje bo za każdym razem włączy mu sie alarm.
                Ale to też duże ułatwienie. Otwierając bramę nie trzeba się męczyć bo trochę śniegu napadało i ciężko sie otwiera tylko naciskamy przycisk i brama otwarta
                ja ze wszystkim i tu są plusy i minusy co do bram wjazdowych to faktycznie duże ułatwienie zwłaszcza w zimę bo nie trzeba wychodzić z ciepłego auta i jej otwierać i zamykać. Ale tu też chyba jak więcej napada to się nie otworzy?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: System inteligentnego domu

                  No tak jak napada dużo to może sie nie otworzyć, ale to by musiało spaść chyba dużo śniegu. A tak jak jest mało i dobry siłownik to brama nie ma probkemu zeby sie otworzyć

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: System inteligentnego domu

                    Brama otwierana automatycznie to super urogodnienie, my niestety takiej nie mamy ale może kiedyś Warto też pomyśleć o zabezpieczeniu gdy nie będzie prądu

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: System inteligentnego domu

                      Ja mam u siebie ogrzewanie gazowe. Jakiś czas temu zmienialiśmy instalację. Na początku zastanawialiśmy się nad ogrzewaniem węglowym ale potem zapoznaliśmy się z tematem oraz postnowiliśmy zainwestować w gaz. Obecnie widzę,ze było to dobre posunięcie bo jest to :
                      tańsze
                      wygodniejsze
                      bezpieczniejsze
                      mniej trujące
                      oraz codziennie z rana mam ciepłą wodę w kranie.

                      Gaz dostarcza mi ta firma: http://www.amerigas.pl/pl/gaz-dla-domu.html . Mają dobre ceny. Zamontowali mi za domem zbiornik z gazem.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: System inteligentnego domu

                        Jesteśmy na etapie budowy domu. Szef ekipy zachęca nas do instalacji rekuperatora. Przeczytaliśmy na: http://thesslagreen.com/ że rekuperator to dobry sposób na oszczędności. Tylko czy rzeczywiście można dzięki temu zaoszczędzić na ogrzewaniu?

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: System inteligentnego domu

                          Napisane przez basieczka Pokaż wiadomość
                          Jesteśmy na etapie budowy domu. Szef ekipy zachęca nas do instalacji rekuperatora. Przeczytaliśmy na: http://thesslagreen.com/ że rekuperator to dobry sposób na oszczędności. Tylko czy rzeczywiście można dzięki temu zaoszczędzić na ogrzewaniu?
                          Mój kolega pracuje w firmie klimatyzacyjnej z tego co opowiadał montują też rekuperatory. Klienci często się na nie decydują bo oszczędzają sporo na ogrzewaniu i mają świeższe powietrze. Mówił, że jak będzie budował własny dom to też sobie zamontuje więc chyba warto jak chcesz poczytać o kosztach takiego rozwiązania to znalazłam artykuł w sieci, który może Cię zainteresować http://www.ecocomfort.pl/strefa-spec...ednorodzinnym/

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: System inteligentnego domu

                            Jesteśmy w trakcie remontu poddasza i mąż mówi że też założymy rekuperator. Nam głównie chodzi o wymianę powietrza, zawsze bedzie świeże, a do tego ciepło nie będzie uciekać.
                            Na początku to spory koszt, ale z czasem się zwraca bo mniej wydamy na ogrzewanie

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: System inteligentnego domu

                              Dokładnie tak, także myślę o montażu rekuperatora. Myślę także o pompie ciepła http://www.rekuperacja.waw.pl/pompy-ciepla/ , zależy mi bardzo na niskich rachunkach
                              Niepoprawna romantyczka

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: System inteligentnego domu

                                Według mnie inteligentny dom to przede wszystkim bezpieczny dom. Dlatego warto pomyśleć nad solidnym zabezpieczeniem w postaci monitoringu lub alarmu. Ja mieszkam z mężem i dwójką dzieci na obrzeżach miasta, w promieniu kilku kilometrów nie ma niczego, tylko las. Nigdy nie wiadomo co, albo kto z tego lasu wyjdzie. Dlatego żeby czuć się bezpieczniej, zwróciłam się ku monitoringowi firmy ediamond.eu, dzięki której mam teraz wysokiej klasy sprzęt monitorujący, przed którym nic się nie ukryje. Czuję się spokojniejsza o moją rodzinę.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X