Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Końcówka ciąży i ruchy dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Końcówka ciąży i ruchy dziecka

    Jestem w 35 tygodniu ciąży, moja córeczka ostatnio bardzo dużo się rusza, o każdej porze dnia,często jest to bolesne, czy dziecko pod koniec ciąży nie powinno już być mniej aktywne?
  •    
       

    #2
    Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

    Niby powinno bo ma miej miejsca, ale moja też się ruszała, może nie aż tak bardzo że bolało, ale na pewno były to wyraziste ruchy. A może się ustawia główką w dół że tak się rozpycha?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

      Mała jest już ustawiona główką w dół, a kopie mnie tak wysoko po żebrach. Z synkiem tak nie miałam, dlatego się niepokoję.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

        u mnie Zosia przez ostatnie tygodnie dwa przed rozwiazaniem ruszala sie tak strasznie ze tez sie niepokoilam - dzwonilam do ginekolog swojej ale ona uspokoila ze brak ruchów dziecka jest groznieechjszy ale zaproponowala ze jesli chce moge przyjechac na wizyte dodatkowa - Młodej nic nie było poprostu ruszala sie ogromnie, a w dniu przed porodem to przechodzila sama siebie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

          To prawda, od 32 tygodnia ciąży liczba ruchów stopniowo maleje i po 37 tygodniu może się dyskretnie zwiększyć. Jeśli chodzi o odczuwanie ruchów, ich intensywność lub towarzyszącą im bolesność w dużej mierze zależy od subiektywnego postrzegania przez ciężarną. Niemniej jednak każda niepokojąca zmiana czy to w nasileniu czy osłabieniu ruchów dziecka powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym.
          Anna Winiarczyk
          Położna

          Skomentuj


            #6
            Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

            poczujesz mniejszą aktywność dopiero jak dziecko włoży główkę w kanał rodny, wówczas czuć kopanie tylko w miejscu gdzie ułożyło nóżki, kopie w prawe lub lewe żebra.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

              to zalezy od dziecka. mój drugi syn nie miał zbyt wiele miejsca bo ważył 5kg a wiercił się tak że myślałam że żebra mi połamie. Dobrze że się rusza przynajmniej jest silne.
              szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                Mój synek już mało się wiercil miał prawie 4 kg i mial bardzo ciasno i ruchy były odczuwalne ale bolsene, ale ogólnie ruszal sie bardzo mało, zależy właśnie wszytsko od tego ile dziecko ma miejsca

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                  Podczas USG w 32. tygodniu ciąży okazało się, że synek jest ułożony poprzecznie. Bardzo bałam się, że synuś się nie odwróci i czeka mnie cesarskie cięcie. Moja chrzestna, która jest położną doradziła mi jednak, że powinnam kłaść się na lewym boku w wannie pełnej wody i synek na pewno się odwróci. Tak tez zrobiłam i synuś się odwrócił. Nawet czułam ten moment, w którym to zrobił :P
                  A jeśli chodzi o ruchy pod koniec ciąży to mój pierwszy synuś, który ważył 3640g kręcił się dość często jak na ten okres ciąży. Natomiast młodszy, ważący 4kg dawał o sobie znać już znacznie rzadziej


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                    Moja córeczka właśnie w późniejszym okresie ciąży zaczęła się bardziej ruszać i też czasem to było bolesne. Miałam wrażenie jakby mi w brzuchu tańczyła, bo w z każdej strony ją czułam.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                      Mój synek nawet mocno nie wierzgał alę się mocno rozpychał i po prostu pchał się albo na brzuch albo z drugiej strony na moje plecy. oj bolało

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                        Pod koniec ciazy synek już tak bardzo sie nie rozpychał. Chyba miejsca na to nie mial. Nawet zauważyła, ze tych ruchów było mniej.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                          hehe i to wszystko kolejny dowód na to że każde dziecko jest inne i każda ciąża jest inna Mam teraz koleżankę w ciąży i ona nie ma totalnie żadnych objawów poza rosnącym brzuszkiem

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                            Pod koniec ciąży synek rozpychał się tylko jak prowadziłam samochód. Wtedy to bardzo go czułam, ale wiadomo pozycja nie była zbyt wygodna i chyba nie podobało mu się to. Protestował, więc przesyłał mamie kopniaki.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                              Moje maluchy byly strasznie ruchliwe, corka okronie bardzo mi to doskwieralo ale na świat nie spieszyla sie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X