Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie przez kapturki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Karmienie przez kapturki

    Synek ma 2,5 miesiąca, od początku karnie go przez kapturki, z powodu poranionych brodawek. Próbuje go od nich odstawić ale jest cieżko. Nawet jak uda mu sie złapać fajnie pierś to ssie tylko chwile i zaczyna sie denerwować. Brodawki mam cały czas poranione i szybko sie chowają. Jak nam go oduczyć kapturków? Czy ma to jakis zły wpływ na dzieck? A moze sa tu mamy które karmiły tak cały czas??
  •    
       

    #2
    Odp: Karmienie przez kapturki

    moja siostra caly czas karmiła przez kapturki bo córcia nie potrafiła bez nich siągnąć mleczka - karmiły sie tak praktycznie pół roku - siostra próbowała Gabii oduczyć ssania przez kapturki ale też były płacz i nerwy więc w konsekwencji została ona przy kapturkach i nie wydaje mi sie aby to mialo jakis zly wpływ na dziecko

    Skomentuj


      #3
      Odp: Karmienie przez kapturki

      Napisane przez loleczka_87 Pokaż wiadomość
      Synek ma 2,5 miesiąca, od początku karnie go przez kapturki, z powodu poranionych brodawek.
      Kapturki są protezą i powinny być używane wyłącznie przez Panie z nieprawidłową budową brodawek lub przejściowo kiedy nie da się karmić z powodu ran na brodawkach. Poranione brodawki to efekt złej techniki przystawiania - kapturki jej nie korygują.
      Napisane przez loleczka_87 Pokaż wiadomość
      Próbuje go od nich odstawić ale jest cieżko. Nawet jak uda mu sie złapać fajnie pierś to ssie tylko chwile i zaczyna sie denerwować. Brodawki mam cały czas poranione i szybko sie chowają.
      Czyli dziecko nadal źle chwyta pierś i rani ja podczas ssania.

      Napisane przez loleczka_87 Pokaż wiadomość
      Jak nam go oduczyć kapturków? Czy ma to jakis zły wpływ na dzieck? A moze sa tu mamy które karmiły tak cały czas??
      Podstawą powinno być poprawienie techniki tak, żeby karmienie nie było bolesne, bo skoro dziecko nadal rani brodawki, to i tak nie będzie Pani mogła karmić bez kapturków. Czy dziecko dobrze przybiera na wadze? Karmienie przez kapturki nie zawsze jest efektywne. Proponuje umówić się z doradcą laktacyjnym, który pomoże skorygować pozycję.
      Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
      Certyfikowany Doradca Laktacyjny

      Skomentuj


        #4
        Odp: Karmienie przez kapturki

        Już o tym pisałam wcześniej, ale jeśli brodawki są nadal krwawiące i mały nie może poprawnie jej chwycić, warto wspomóc się laktatorem, który wyciągnie brodawkę, dzięki czemu mały powinien ją prawidłowo chwycić.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Karmienie przez kapturki

          Synek bardzo dobrze przybiera na wadze. I problem jest taki ze nawet jak brodawka sterczy i mały ja złapie i je. To po kilku minutach mu wypada i juz nie moze sobie złapać wiec nie wiem dlaczego.Brodawek nie mam poranionych raczej lekko podrażnione, ale jak on dobrze złapie to nic nie boli. Tylko jak mu juz wypadnie to koniec

          Skomentuj


            #6
            Odp: Karmienie przez kapturki

            loleczka_87 tutaj masz link do strony gdzie są porady nt. płaskich lub wklęsłych brodawek może znajdziesz swój sposób na nie

            Skomentuj


              #7
              Odp: Karmienie przez kapturki

              Poproszę jeszcze raz ten link

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Karmienie przez kapturki

                loleczka_87 przepraszam umknął mi gdzieś link w wcześniejszym poście http://lovi.pl/pl/breast-feeding/45

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Karmienie przez kapturki

                  Koleżanka też tak karmiła całe karmienie przez kapturki i właśnie te z Lovi tak wychwaliła

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Karmienie przez kapturki

                    moje maleństwo nie toleruje kapturków i brodawki wyciągałam laktatorem i teraz już nie ma problemu z karmieniem mała ma za co chwycić

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Karmienie przez kapturki

                      Ja karmiłam przez kapturki przez około 3 tygodnie, dopóki brodawki mi się nie zagoiły, córcia nie miała problemu aby z nich pić a dla mnie to było wybawienie Ja używałam kapturków Aventa i szczerze je mogę polecić!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Karmienie przez kapturki

                        U mnie przez kapturki nie dalo rady :/ A pamiętam ten ból, krew i rope masakra... Dlatego ja karmiłam go raz cyckiem raz ściągałam i z butelik I dzięki temu szybciej się zagoiły

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Karmienie przez kapturki

                          No tak każde dziecko jest inne i co innego lubi... to współczuję bo wiem przez co musiałać przejść. Czego to matka dla swojego dziecka nie zrobi

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Karmienie przez kapturki

                            Brrr... miesiąc mi schodziło haha a po mieisacu jak się zagoiło synek zrezygnował z cycka. Kapturków mam mase w domu Różne firmy i rozmiary Lepiej niż w sklepie haha

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Karmienie przez kapturki

                              Ja za to nie karmiłam piersią, bo synek nie umiał chwycić brodawki i się przez to bardzo irytował. Ściągam mleko laktatorem i daję z butelki

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X