Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak duże były Wasze dzieci po porodzie ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Weronika po urodzeniu miała 54 cm długości i ważyła 3230

    Skomentuj

    •    
         

      Patryk ważył 3600 i miał 55cm długości
      PATRYK 17.04.2008

      Skomentuj


        waga i miara dziecka po urodzeniu

        Mój Przemuś warzył 2990 i był 51 cm długi, przy wyjściu ze szpitala warzył 2880
        Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
        http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

        Skomentuj


          Moje skarby*****

          Jarek ważył 3,500 ,a Emilka 2,800.Róznica w wadze była dla mnie duża ponieważ Jarek miał 50 cm,a Emilka 54 cm*********Pozdrawiam wszystkich*****

          Skomentuj


            Mój chłopczyk ważył 3500 i miał 56 cm
            jagodzianka

            Skomentuj


              moja Jula wazyla 3,420 i miala 54 cm. waga zalezy od wielu czynnikow min od tego czy mama palila w ciazy
              Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

              http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



              http://perlasta.blogerki.pl/

              Skomentuj


                Tak na dobrą sprawę nigdy nie można określić czy dzidzia będzie duża czy mała, najczęściej jest jednak tak, że dzidzia waży mniej więcej tyle samo ile ważyła matka po swoich narodzinach, mój synek ważył 4,255kg, a ja kiedy się urodziłam ważyłam 4kg, chociaż waga zależy jeszcze od wielu czynników jak to zauważyła PERLASTA, to czy matka paliła w ciąży, czy stosowała odpowiednią dietę, przeżywała silny stres, lub nawet przechodziła cukżycę ciążową (noworodki, których mamy miały cukrzycę ciążową chrakteryzują się dużą wagę urodzinową) i można wymieniać bez końca...

                Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                Różności do postów
                GALERIA OLAFKA

                Skomentuj

                •    
                     

                  Napisane przez Jasmin Pokaż wiadomość
                  Tak na dobrą sprawę nigdy nie można określić czy dzidzia będzie duża czy mała, najczęściej jest jednak tak, że dzidzia waży mniej więcej tyle samo ile ważyła matka po swoich narodzinach,
                  ja ważyłam 2800, moja córka ważyła 4400,nie do końca się się to sprawdza,że po matce- po ojcu również
                  jak jest dwóch kurdupelków,to raczej duże dziecko się nie urodzi...tylko takie drobne jak rodzice,aczykolwiek są odchyły od normy

                  Skomentuj


                    Dlatego mówię 'NAJCZĘŚCIEJ', i nie jest to regułą, wymieniłam też inne czynniki dotyczące zależności w wielkości dziecka po porodzie.
                    A co do 'małych' rodziców i małym dziecku, to chyba ja jestem tego dobrym przykładem, moja matka ma 163cm, mój ojciec 160cm a ja urodziłam się z wagą 4kg, to dużo jak na dziewczynkę, teraz też nie należę do drobnych (mam 170cm wzrostu). Dlatego napisałam, że 'Nigdy nie można określić tego czy dzidzia będzie mała czy duża'

                    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                    Różności do postów
                    GALERIA OLAFKA

                    Skomentuj


                      Ja ważyłam 2,5kg a moje dziecię 3900g - więc reguły nie ma.
                      raczej jest to zależne od obojga rodziców.

                      Jasmin raczej tutaj chodzi o wagę rodziców za czasów noworodków
                      a nie wzrost osób dorosłych.
                      Ja gdzieś czytałam, że w bardzo licznych przypadkach jest to po prostu
                      średnia (lub blisko średniej) obydwojga rodziców.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Colleen
                        No cóż, jeśli chodzi o wagę moich rodziców jako noworodków to nie byli oni raczej wielkoludami w przypadku obojga waga tylko nieco przekraczała 3kg...
                        Z resztą czy to ważne? Zawsze znajdzie się kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt przypadków odchyleń od zależności wagi urodzeniowej rodziców (rodzica) a dziecka.

                        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                        Różności do postów
                        GALERIA OLAFKA

                        Skomentuj


                          wyczyłam gdzieś,że najczęsciej dziecko dziedziczy tuszę po mamie,a wzrost po tacie

                          Skomentuj


                            Dacjanek 2435 g i 49 cm (cesarka)
                            Malwinka 3875 g i 54 cm (siłami natury)

                            ja myślę,że od tego jak się odżywialiśmy przez całą ciąże.z dacjankiem nie miałam ochoty pić mleka, a z malwinką mogłam pić kartonami.
                            właśnie myślę,że w dużej mierze odgrywało jak u mnie picie mleka

                            Dacjanek 23.08.2005
                            Malwinka 06.02.2007

                            Skomentuj


                              Marcelek miał 54 cm. i wazył 3300 kg.to dużo bo ja mam 55cm

                              Skomentuj


                                Witam!Mój syn który ma 11 lat urodził się 9 dni po terminie i ważył 3550g mimo że przytyłam tylko 9 kg i miałam bardzo mały brzuch.Córka która ma 2 latka urodziła się 2 dni przed terminem ważyła 3900 a przytyłam 23 kg z czego zostało mi 6.Moja koleżanka przytyła też dużo a urodziła dziewczynkę 2800g,myślę waga mamy nie zawsze ma wpływ na wagę dziecka,a wy co sądzicie.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X