Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Łazienka marzeń"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

    Bardzo ważne, żeby idealna łazienka przedszkolaka była nie tylko ładna, kolorowa i funkcjonalna, ale przede wszystkim czysta - przynajmniej tak jak łazienki domowe. Ważne, żeby umywalka była zawsze czysta - bez śladów mydła czy rdzy. Płytki umyte i wyczyszczone fugi. Również kompakt WC powinien być czysty i zdezynfekowany. Ponadto ważne, żeby w łazience nie czuć było nieprzyjemnego zapachu chloru i innych detergentów, ale aby unosił się miły i delikatny zapach. Dostępne powinno być mydełko w płynie - odpowiednie dla delikatnej skóry maluszków.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

      P-Panie dbające o toaletę to panie bardzo sumiennie spełniajace swoje obowiązki
      R-Rano toalety i łazienki po prostu lśnią
      Z-Za dnia to one pilnują dzieci żeby po sobie sprzątały
      E-Ewentualnie pomogą sprzątnoć po sobie
      D-Dużo się mówi o czystości i zagrożeniu
      S-Systematyczne dbanie daje efekty
      Z-Zauważyłam w domu jak moja Córka umie sprzątnoć po sobie
      K-Każde wejście to toalety to świadoma wiedza
      O-Omawiana i w przedszkolu i u nas w domu
      L-Lekceważenie tej zwykłej codzienności może powodować wiele chorób i
      E-Elementarna przedszkolna wiedza dziecka jest tutaj konieczna

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

        Jak wiadomo dzieciaki w wieku przedszkolnym są ciekawe świata i wszystko je interesuje. Oprócz tego że sedes, umywalka powinny być dostosowane do wzrostu takich urwisów to jeszcze powinny być kolorowe i zachęcać dzieci do korzystania z nich. Należy jeszcze wspomnieć o higienicznym utrzymaniu takiej łazienki, powinna być on czyściutka i pachnąca wolna od zarazków i drobnoustrojów. Obecnie jest tyle detergentów że raczej nie stoi nic na przeszkodzie by łazienka była zadbana - również taka w przedszkolu.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

          Każdy z Przedszkolaków podsuwa pomysł, jak stworzyć Nową Przedszkolną Łazienkę. Oto propozycje poszczególnych dzieci:

          Przemek- ściany całe w płytkach, kolorowo tęczowe
          Renatka- wszystko idealne, oczywiście nowe
          Zenek- jeśli chodzi o wyposażenie, to sprzęty dostosowane do naszego wzrostu
          Emilka- ubikacje na tyle niskie, by na nich siadać ot tak- sprawnie po prostu
          Dominik- przy każdej ubikacji papier toaletowy- rolka mięciutka i kolorowa
          Sandra- a w każdej muszli kostka toaletowa- zapachowa
          Zosia- umywalki nie za małe, dostosowane do wysokości naszego ciała
          Kasia- krany bezdotykowe, gdy włożymy pod nie rączki, to poleci z nich woda
          Olga- na ścianach niech będą kolorowe plakaty, które pokażą jak myć rączki, jak zęby szczotkować
          Liliana- niech będzie także szafka, by szczoteczki i kubeczki tam schować
          Natalka- każdy niech ma swój wieszaczek- najlepiej bajkowy
          Adaś- a dla tych co zapomną ręcznika, niech będzie ręczniczek papierowo- rolkowy

          Łukasz- niech drzwiczki do ubikacji będą przymykane
          Ania- ale na pewno nie na zamek zamykane
          Zuzia- z racji, że często mamy jakieś śmieci, poprosimy o kosz- najlepiej w kształcie słonia
          Igor- mydło w dozowniku, duże okno do wietrzenia
          Ernest- jeśli chodzi o porządek, to nie może być zacieków, brudu, ani rdzy
          Nikola-prosimy Panie sprzątaczki o częste porządki- niech wszystko wokół lśni
          Kamil- pamiętajmy o lusterkach i wadze dobrego oświetlenia
          Andrzej-lampy najlepiej jakieś zabawne- na kształt łosia lub jelenia

          Pamiętajmy!!!

          Zdanie małych użytkowników przedszkolnych pomieszczeń zawsze powinno być priorytetem w tworzeniu dzieciom przyjaznego otoczenia.


          A jako dorośli powinniśmy pamiętać i 1 głównej zasadzie- o BEZPIECZEŃSTWIE

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

            Łazienkę w przedszkolu mojego syna Mikołaja widziałam raz, po remoncie.
            A raz jako przedsiębiorcza mama pod pretekstem mycia rąk z niej skorzystałam. I sumie wrażenie na plus, zapach, czystośc nic do zarzucenia. Ale przecież bakteri nie widac gołym okiem musiałabym zrobic taki test jak na reklamach w swietle uv. Zanieśc próbki do sanepidu i czekac na wyniki, które mogły by mnie nie zachwycic mogłabym napewno podziwiac pojedyńcze zarazki i nie były by one podobne do tych wesołych stworków z reklam.
            Więc jako rodzice wprowadziliśmy dofinansowanie na ręczniki papierowe do rąk i lepsze środki czytości jak Domestos oczywiście 24h + kostki do ubikacji i do dolnospłuku. Domestos jest środkiem uniwersalnym stosujamy go do mycia umywalek i ubikacji, rozcieńczony sluży do mycia podłóg i ścian oraz przecierania desek ubikacji, dolewamy go do pojemnika z szczotką do czyszczenia toalet, a na noc zalewamy ubikacje. Możemy kupic go nie tylko w formie pachnącej chlorem ale również jako pachnący cytryną lub lasem.
            Zainwestowaliśmy też w mydło dezynfekujace i odświeżacze powietrza.
            A sprzataczkę wyposażyliśmy w specjalne dwukomorowe wiadro do sprzatania, rękawice do mycia ubikacji i osobne do sprzątania umywalek, sczotki do czyszczenia ścian i fug, zapas domestosu. Jest to dobra inwestycja biorąc pod uwagę zdrowie naszych dzieci.
            W przedszkolu obowiązują standardy co do porządku i czytości rozpisane jest na grafiku kiedy myte były podłogi, ubikacje i umywalki, kiedy czyśczono kafelki na ścianach i kiedy planowane są kolejne prace.
            Zamontowaliśmy szafki w których dzieci chowają swoje kubeczki ze szczoteczkami do ząbków. I postawiliśmy jedno krzesłko dla maluchów które mają problem z rozbieraniem.
            Wybiegając myślami do przodu łazienka marzeń to taka jak z przedszkola synka miłe dla oka płytki na ścianach, zadbane i dopasowane do wzrostu dzieci ubikacje i umywalki zrezygnowalismy z podnożków na których tylko osadzał się brud z bucików, osobne kabiny ubikacji dla dziewczynek i chłopców, pojemnik z mydłem antybakteryjnym i płynem dezyfekującym, papierowe ręczniki i kosze na papierki.
            A to pomysły by usprawnic zaprowadzenie czytości w łazience, które z czasem wprowadzimy do łazienki w przedszkolu tak by mogła byc naprawdę idealna:
            -jednorazowe nakładki paierowe na muszle zamiast plastikowych które po użyciu poniewierają się na podłodze.
            -lub chusteczki antybakteryjne którymi maluch wyciera deskę przed skorzystaniem z ubikacji
            -automatyczny system spuszczania wody.
            -na fotokomórkę uruchomiany kran
            -antybakteryjne deski ubikacji
            -system odświeżania i dezynfekcji po zamknięciu drzwi od ubikacji.
            -zainstalowany system odprowadzający wilgoc.
            -automatyczny wentylator włączający się kiedy ktoś jest w łazieńce.
            -mata antybakteryjna przy wejściu by maluchy nie roznosiły brudu na bucikach.

            W naszym przeszkolu łazienki czyste mamy
            bo domesosa do sprzątania ich używamy.
            Do mycia rąk płyn antybakteryjny mamy
            i żadnych zarazków się nie obawiamy.

            Dokładnie łazienki posprzątane mamy.
            O zarazkach więc już zapominamy.
            Między posiłkami rączki umyc biegamy.
            Etykietki na kubeczkach z szczoteczką mamy.
            Swobodnie więc po łazience się poruszamy.
            Teraz lśniące płytki na ścianach mamy.
            Odbicie więc swoje w nich podziwiamy.
            Spokojnie i bezpiecznie z toalety korzystamy
            od kiedy do sprzątania domestos używamy.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

              Nie jestem częstym gościem w takich miejscach. Jednak zamierzam. Jak widzę wiele mam tak samo jak ja planuje Wysłać swoją pociech najbliższym czasie do przedszkola.
              Moje wyobrażenia łazienki w takim miejscu są bardzo oczywiste.
              Nie oczekuje cudów ale moim zdaniem łazienka powinna być przede wszystkim czysta. Nie chciała bym żeby czuć było chlorem i detergentami które drażniły by jego nos.
              Urządzenia sanitarne powinny być tak ustawione by dziecko wychodząc z toalety widziało umywalki. Same toalety powinny być przystosowane do potrzeb dziecka.
              NIe powinno być na nich kostek toaletowych które dziecko mogło wziąć do rączki. Na rynku sanitarnym są Spłuczki do których można wkładać kostki toaletowe. Dzięki temu nie są widoczne i nie kuszą dziecka a zachęcają do spuszczenia wody bo kostki te barwią ją na określony kolor.
              Fajnie by było gdyby na ścianach widniały rysunki przypominające o myciu rączek lub coś co by dziecko zachęciło do użycia mydełka np. Dozowniki do mydła w kształcicie postaci ze znanej bajki.
              Chciała bym aby baterie były zabezpieczone tak aby strumień cieplej Wody nie poparzył Mojego dziecka.
              Na podłodze przy umywalce powinny znajdować się krateczki które zbierały by nadmiar wody lub maty antypoślizgowe. Pamiętam z własnego doświadczenia jak myliśmy ręce w łazience pryskająca Woda moczyła bardzo podłogę co jest niebezpieczne. Podeszwa bucika moczyła się i czasem dochodziło do niebezpiecznych wypadków. Marzeniem jest ogrzewanie połogowe, które pomagało by w szybszym wyschnięciu takiej Wody. A zarazem nie było by zbędnych grzejników.
              Lustra powinny być bardzo dobre przymocowane do ściany aby nie było możliwości ich zjecie przez dziecka. Co wiązało by się z jego stłuczeniem.
              Myślę ze czystość łazienki zależna jest od osób które są odpowiedzialne za czystość. Nie pomogą świetne rozwiązania jak płyny, odświeżacze ręczniczki jeśli Te osoby nie dopilnują swoich obowiązków. Także rodzic jest zobowiązany pokazać dziecku jak korzystać z tego miejsca by było one bezpieczne dla innych użytkowników tj dzieci.
              Ważne by łazienka miała dobrą wentylacji. Nie pomogą odświeżacze jeśli nieświeże powietrze nie ma ujścia. Dzięki temu też nie ma możliwości by namnażały się grzyby i pleśń w zakamarkach.
              Ważne jest też usytuowanie łazienki. Chciałabym by moje dziecko miało łatwy dostęp do łazienki.czyli nie musiało by pokonywać długiej drogi idąc i błądząc w korytarzach.
              W łazience powinny znajdować się szafeczki Na odpowiedniej wysokości gdzie dziecko nie miało by dostępu gdzie znajdowały by sie apteczka oraz szafki z zapasowym mydłem , Papierem toaletowym. By w każdej chwili osoba opiekująca się dziećmi mogła uzupełnić braki. Przydała by się również szafka na szczoteczki do zębów. Pod która znajdowałyby się reczniczki do wycierania rączek.
              Kolorystyka płytek ściennych jak i podłogowych powinna być jasna i kolorowa. By zachęcić dziecko do przebywania w takim miejscu.
              To tyle moich wymagań. Na pewno w praktyce moje oczekiwania mogą się zmienić na bardziej wymagające.

              Nie chciała bym łazienki która robiła by Wszystko za Moje dziecko. Dzieci uczą się w przedszkolu normalnego życia. Powinno się samo nauczyć że po załatwieniu się należy spłukać wodę. Aby umyć raczki należny odkręcić kran a po skończeniu tej czynności powinno go zakręcić aby nie marnować Wody.
              Last edited by SyEla; 03-03-2010, 18:08. Powód: dopisek

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                Mój Kochany Misiu Przytulasku- codziennie noszę Cię do przedszkola w plecaku. Siedzisz tam większość dnia, ale dziś obiecałam sobie, że pokażę Ci, jak wygląda miejsce, gdzie tak dobrze się czuję i mam wielu przyjaciół. Oczywiście najwspanialszym na zawsze pozostaniesz Ty! Zacznijmy od zwiedzania łazienki...

                To te brązowe drzwi, a za nimi zaczyna się całkiem inna bajka. Czujesz jak tu pachnie? Jakbyśmy byli w lesie! gdybyś nie mieszkał ze mną, pewnie spędzałbyś czas w jakimś lesie- na szczęście jesteśmy razem. Jak Ci się podobają ściany? Kolorowe, prawda? Fajnie, że ktoś pomyślał o tym, by było tu tak różnobarwnie. Od razu można puścić wodzę wyobraźni. Spójrz na prawo. To włączniki od lampy. Teraz nie musimy zaświecać światła, bo jest jasno dzięki temu dużemu oknu, ale szczególnie zimą światło bardzo się przydaje. Tak naprawdę, to w ciągu dnia bardzo często korzystam z łazienki. Myję tu rączki, robię siusiu, nawet ząbki myję. A wszystko po kilka razy.
                Zauważyłeś te małe umywalki? Są super! Nawet ty byś do nich sięgnął! Nie to co u nas w domu, albo u babci, albo w restauracji. Nigdzie nie pomyślano o tym, by tak nisko je zamocować. A w przedszkolu tak! Krany też są pomysłowe. Wyobraź sobie, że jak podłożę rączkę, to od razu leci woda- widzisz??? Jak juz umyję rączki, to oczywiście muszę je wytrzeć. W tej szafce, na której narysowane są zajączki, są moje rzecz: kubeczek, szczoteczka i ręcznik. Mama je podpisała, o dzieci jest całkiem sporo, więc można by się pomylić. Jeśli chodzi o mycie rączek, to już od dawna umiem- mama mnie nauczył. Ale niektóre dzieci nie pamiętają o wszystkim, ale zawsze mogą spojrzeć na ten obrazek nad umywalką, a tam wszystko jest pokazane. Na ścianach są fajne wieszaczki- każdy z innym zwierzątkiem, albo zabawką, wiec łatwo zapamiętać, który jest kogo. Mój jest ze słoneczkiem i właśnie tutaj wieszam swój ręczniczek.
                Chodźmy do ubikacji. Widzisz? Jest ich aż 6. Trzy dla dziewczynek i trzy dla chłopców. Gdy tu wchodzę, to zamykam drzwi, żeby nikt nie podglądał. Tutaj też ładnie pachnie- w ubikacji są zapachowe kostki- zobacz- to ta niebieska. I najważniejsze, że ubikacje też są malutkie- takie w sam raz dla przedszkolaków. W domu też takiej nie mama. Jak już się zrobi siusiu, to trzeba pamiętać o papierze toaletowym i o tym, żeby spłukać wodę. Bo ta ubikacja nie jest tylko moja- inni też z niej korzystają. A po wyjściu zawsze trzeba umyć rączki i to bardzo dokładnie!!!
                Pani cały czas przy nas czuwa, pomaga, gdy ktoś nie może sobie dać rady (bo nieraz rodzice zakładają spodnie albo spódniczki z takimi zamkami, że nie wiadomo, jak się je odpina). Po umyciu rączek można spojrzeć w lustro i porobić śmieszne minki- ale bez wygłupiania.
                Spójrz w górę- to wentylator. Zobacz, jak fajnie się kręci. Dzięki niemu tak ładnie tutaj pachnie. Podoba Ci się łazienka??? Mi też. Choć tak naprawdę, to najważniejsze, że jest tutaj czysto. Panie sprzątaczki bardzo często wszystko myją. Nigdy nie ma tutaj brudu ani mokrej podłogi. Takie częste mycie niszczy złe bakterie. Dzięki temu nie chorujemy i możemy tutaj się czuć bezpiecznie.
                Ale mimo wszystko trzeba pamiętać o kilku zasadach: żeby nie dotykać niepotrzebnie płytek, ani ubikacji, żeby używać tylko swoich rzeczy, żeby nie rozlewać wody, żeby podczas szczotkowania zębów nie puszczać niepotrzebnie wody i najważniejsze- żeby zawsze powiedzieć przedszkolance, jeśli coś niepokojącego zauważymy. To naprawdę przyjazne miejsce, prawda???

                A teraz pokażę Ci moją salę do nauki i zabawy. Chodźmy...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                  Łazienka marzeń dla naszych krasnali, powinna być przystosowana do ich wieku, potrzeb i temperamentu, tak samo jak całe przedszkole. Wiadomo, że dbanie o higienę jest istotne i należy zacząć je jak najwcześniej. Nasz maluszek powinien z radością korzystać z toalety Porządek, czystość, dezynfekcja i przyjemny zapach są sprawą bezdyskusyjną i podstawową więc toaleta powinna być wykonana z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Jednak dzieciaki nie zwracają na to uwagi dla nich liczą się kolorowe ściany, przedstawiające ciekawe motywy, które tworzą interesujące miejsce. i tak nad kafelkami można umieścić obraz lasu, oceanu lub kosmosu. Poza tym toalety powinny być umieszczone na odpowiedniej wysokości, tak aby korzystanie z nich, spuszczenie wody i zamknięcie klapy, nie sprawiało trudności dzieciom. Papier toaletowy koniecznie w zasięgu małej i krótkiej rączki. Umywalki też na odpowiedniej wysokości no i lustra. Mydełka w płynie ustawione na umywalkach a obok dostępne dla każdego ręczniczki jednorazowe. Wszystko powinno być urządzone tak aby mały krasnal w miarę możliwości mógł skorzystać z toalety samodzielnie. Niedługo ja poślę mojego krasnala do przedszkola i wiem że taka łazienka to tylko "łazienka marzeń" zarówno jeśli chodzi o czystość jak i aranżacje!

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                    Moja córka chodziła do przedszkolka - łazienka nie była z nikogo marzeń .
                    Dwie umywalki, trzy sedeski ,popękane płytki .Często papier toaletowy leżący na podłodze. Czy było czysto ? myślę ,że tak .Panie sprzątające używały produktów Domestos .Było to widać i czuć po wejściu do toalety .
                    Przedszkola państwowe są biedne nie remontowane kilkanaście lat .
                    Napewno każda Pani dyrektor pragnęła by pięknych nowiutkich łazienek dla swoich podopiecznych ,ale to tylko marzenia .
                    Mój synek teraz rusza do przedszkola ,ale nieco innego prywatnego .Tam mamy łazieneczki marzeń .Piękne nowoczesne płytki ,niskie czyściutkie sedesy dużo umywalek ,suszarki do rąk ,mydła w płynie .Pięknie pachnąco i czyściutko .
                    Mama płaci dwa razy więcej ale jej sreberko jest bezpieczne z dala od brudu ,zarazek i bakterii.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                      "Łazienka marzeń" w przedszkolu:

                      Kafelki powinny być białe, bądź kolorowe w każdym bądź razie jasne by brud nie ukrywał się i nie maskował.
                      Na ścianach powinny być jakieś wesołe malowidła.
                      Mydełko powinno być w dozowniku.
                      Każde dziecko powinno mieć swój mięciutki ręczniczek, oprócz tego obowiązkowo papierowe ręczniki.
                      Powinna być szafeczka, bądż komódka, każde dziecko miałoby swoją szufladke, w której będzie trzymało czyste ręczniczki, kubeczek, ulubioną pastę i szczoteczkę do ząbków, bądź też grzebyk i gumki do włosów nigdy niewiadomo co się przyda. W szale zabawy księżniczka może zgubić gumeczkę, więc w szafce będzie zastępcza.
                      Wszystko powinno być w zasięgu malutkich, króciutkich rączek, np ręczniki, dozownik z mydłem, umywalka, sedes.
                      Powinno być kilka kabinek z wc by nie było zbyt długiej kolejki, jak to zdziećmi bywa.
                      W kabince powinien być zamek, by dziecko miało swoją dozę intymności (dobrze wiemy jak inne dzieci potrafią sprawić przykrość, zawstydzić), zamek powinien się łatwo otwierać od zewnątrz by dziecku w razie problemu z wyjściem, bez problemu otworzyła Pani przedszkolanka.
                      Oczywiście odpowiednia wentylacja, wietrzenie.
                      W sedesie cały czas powinna wisieć kostka.
                      Każdego dnia powinny być używane środki czyszcące do toalety, umywalek i wg mnie również do przecierania klamek.. Na nich również są wirusy i drobnoustroje.
                      Z jednej bakteri powstają miliony. Mnożą się z każdą sekundą.
                      Dlatego wg mnie stosowane środki czyszczące w tek łazence powinny być marki Domestos.
                      I nikt nie jest zaskoczony, bo jak widać koleżanki z forum, tak jak i ja, również go używają. Są to produkty skuteczne, niezastąpione i przedewszystkim NIEZBĘDNE!! I nie jest to reklama czy próba przekupstwa lecz moja własna opinia.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                        W każdym przedszkolu czysta łazienka dzieciaczków,które z niej korzystają to PODSTAWA.
                        Poza małymi sedesami,pisuarami i umywalkami w nienagannej czystości powinien być miękki i kolorowy papier toaletowy,pachnące mydło w płynie,ręczniki jednorazowe i mnóstwo,mnóstwo kolorowych zwierzątek na ścianach,które zachęcają i pokazują dzieciakom jak korzystać z toalety.
                        W łazience powinien być przyjemny zapach który samym sobą zaprasza do korzystania z niej.Nie powinno zabraknąć również półki do stawania przy umywalce i pisuarze dla mniejszych przedszkolaków.




                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                          Moja Wiki ma dopiero 2 miesiące i do przedszkola nam jeszcze daleko ale jak tylko bedzie możliwość wyslę ją do przedszkola żeby mogła rozwijać swoje umiejętności w gronie rówieśników. Wiem jak ważne jest dla dziecka czyste otoczenie. Łazienka to miejsce, w którym dziecko powinno spotkać się ze szczególną czystością, bo małe rączki chcą wszystkiego dotknąć. Moim zdaniem łazienka w przedszkolu powinna ładnie pachnieć, toaleta powinna być pozbawiona wszelkich zarazków. Przy umywalce powinno być mydełko, może z jakimś misiem żeby zachęcić dzieci do jego używania. No i koniecznie jakiś "przyjazny" ręczniczek, żeby rączki nie były wycierane w ubrania. Kategorycznie w łazience nie może być kamienia, osadów i groźnych bakterii. Do przedszkola z taką łazienką chętnie wyślę w przyszłości moją córeczkę.




                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                            Łazienka marzeń w przedszkolu syna mego to łazienka czysta- pomieszczenie jak łza.Pani sprzątaczka o nie chętnie dba. Szoruje toalety najlepiej jak się da ,bo Domestos pod ręką zawsze ma. Umywalki lśniące i kafelki błyszczące to zasługa najlepszego środka pod słońcem. Domestos wszystko wyczyści raz dwa i z bakteriami najlepiej sobie rady da. Ręczniki i mydło każdy swoje ma i kubek ze szczotką i pastą do zębów o których czystość dba. W takiej łazience przyjemnie się myje zęby i ręce. I za potrzebą przyjemnie chodzi się . Nie ma jak praca z pomocą Domestosa niezawodnego, którego w domu zawsze mam.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                              Łazienka w przedszkolu powinna być przede wszystkim bezpieczna - podłoga równa, lecz nie śliska. Bezpiecznie i z głową rozmieszczona armatura sanitarna, dobrej jakości, bez wyszczerbień i ostrych kantów. Brak gniazdek na wysokości dostępnej dla dziecka, żadnych zbędnych urządzeń elektrycznych. Kran z blokadą temperatury, żeby uniknąć oparzenia, najlepiej na fotokomórkę. No i oczywiście - absolutnie żadnych środków czyszczących pozostawionych w miejscu dostępnym dla dzieci. Lustra powinny być na stałe zamocowane do ściany i być "nie-do-zdjęcia". Łazienka powinna być łatwa do utrzymania w czystości. Kabinki powinny zapewniać intymność dziecku, a jednocześnie możliwość kontroli przez opiekunki.

                              Drugi ważny aspekt - higiena. Łazienka powinna być gruntownie sprzątana każdego dnia wieczorem, żeby przez całą noc stała czysta i sucha - bakterie nie lubią "suszy".
                              Regularnie myte powinny być zlewy, muszle klozetowe - ale także wszelkie gałki, klamki, uchwyty, mechanizmy uruchamiające spłuczkę. A nawet przede wszystkim gałki, klamki i uchwyty. Połowa dzieci w przedszkolach jest zarobaczona! Nie zaszkodziłyby papierowe nakładki na sedesy - chociaż nie wiem jak to ma się do rzeczywistości, ktoś by tego musiał pilnować. Koniecznie mydełko w dystrybutorze, ręczniki papierowe. Miejsca na szczoteczki do zebów i kontrola wychowawczyń podczas realizacji tej czynności.

                              No i wygląd: łazienka powinna być kolorowa, wesoła, estetyczna.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                                Przedszkolaki oraz młodsze dzieci lubią, gdy ich łazienka jest kolorowa. Według moich dzieci najfajniejszy kolor to pomarańczowy, czerwony , zielony, różowy czy jasno niebieski - twierdzą, że taki kolor jest fajny interpretuję to, tak, ze te kolory wprawiają je w dobry nastrój.
                                W łazience musi ładnie pachnieć ... kwiatkami, owocami lasem a czaem wodą- różne dzieci - różne gusta
                                Ponadto łazienka musi być sucha i mieć wentylację- ponieważ łazienka jest miejscem najbardziej narażonym na zawilgocenie, pleśń a co za tym idzie ... BAKTERIE. Muszla klozetowa musi "błyszczeć "- określenie mojej córci.
                                Musi być czyszczona płynem dezynfekującym REGULARNIE ponieważ dzieci podnoszą deski, spuszczają wodę i są narazeni na całe miliony bakterii. Dodatkowo powinna być zawieszona kostka, ktorej zadaniem jest przy każdym spłukiwaniu wody wydobycie substancji które czyszczą ale również i zapobiegają powstawaniu kamienia oraz ... uwalnia swieży i ładny zapach. Poza tym trzeba pamiętać o zlewie, kafelkach na podłodze, dozowniku czy nawet o koszu na śmieci- o który też nalezy zadbać i czyscić je srodkami czyszcząco-dezynfekującymi.No i papier toaletowy powinien być ... kolorowy i mięciutki - kolejna uwaga mojej córci

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X