Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MTJ!

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakończony: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MTJ!


    Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
    Aby wziąć udział w konkursie "Retro bajki", należy:
    • mieć konto w systemie mamotoja.pl i adres na terenie Polski,
    • napisz, którą z klasycznych bajek uwielbia twoje dziecko i dlaczego, w specjalnie założonym przez redakcję wątku konkursowym na forum.

    Konkurs trwa od 1 października do 14 października 2018 r. Wyniki konkursu ogłosimy do 21 października 2018 r.

    Laureatami konkursu zostanie 7 osób, których zgłoszenia zostaną wybrane przez jury. Nagrodami w konkursie są 7x zestaw Bajeczek-Pioseneczek - zobacz nagrody.
    Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

    Moje dzieci uwielbiają bajki typu komiks. Są mega fankami komiksu "kajko i Kokosz". Komiks nie tylko jest mega zabawny - dzieci aż czasami płaczą ze śmiechu, ale również pouczający. Komiksy czyta się przyjemnie i łatwo.
    Lubimy go też za to że możemy się podzielić na role - cala rodziną a nawet babcia często dostanie jakąś postac :-) Fajnie jest razem zabawiać się w teatrzyk czy ćwiczyć czytanie !
    Uwielbiamy zwariowane przygody Kajka i Kokosza - tak staram się kształtować i rozwijać dziecięcą wyobraźnię! Czytanie kajka i kokosza zachęciło moje dzieci do tworzenia własnych historyjek!!!
    Wspólne czytanie i zabawa w tym zwariowanym świecie często zabieganych rodziców to na prawdę dla dzieci mega frajda!!
    Staramy się czytać wspólnie co wieczór!!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

      Napisane przez Redakcja_MamoToJa.pl Pokaż wiadomość

      Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
      Aby wziąć udział w konkursie "Retro bajki", należy:
      • mieć konto w systemie mamotoja.pl i adres na terenie Polski,
      • napisz, którą z klasycznych bajek uwielbia twoje dziecko i dlaczego, w specjalnie założonym przez redakcję wątku konkursowym na forum.

      Konkurs trwa od 1 października do 14 października 2018 r. Wyniki konkursu ogłosimy do 21 października 2018 r.

      Laureatami konkursu zostanie 7 osób, których zgłoszenia zostaną wybrane przez jury. Nagrodami w konkursie są 7x zestaw Bajeczek-Pioseneczek - zobacz nagrody.
      Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.
      Moje córki jak starsza 10 lat, i młodsza 1 roczek lubią bajkę "Trzy świnki". Czytając kiedyś sama dla starszej córki wczuwalam się wilka i swinki. Śmiechu co nie miara bajka w pamięć weszla. Teraz razem z starsza córka jak czytamy dla młodszej ja jestem Wilkiem a ona świnkami. Możemy ci dziennie czytać i oglądać tą bajkę. Także inne bajki " Czerwony kapturek", Jaś i Małgosia". Ola ma rok i umie już udawać wilka czy świnki wystarczy że dmuchane a ona bucha śmiechem i udaje przerażoną świnkę.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

        Moje córki jak starsza 10 lat, i młodsza 1 roczek lubią bajkę "Trzy świnki". Czytając kiedyś sama dla starszej córki wczuwalam się wilka i swinki. Śmiechu co nie miara bajka w pamięć weszla. Teraz razem z starsza córka jak czytamy dla młodszej ja jestem Wilkiem a ona świnkami. Możemy ci dziennie czytać i oglądać tą bajkę. Także inne bajki " Czerwony kapturek", Jaś i Małgosia". Ola ma rok i umie już udawać wilka czy świnki wystarczy że dmuchane a ona bucha śmiechem i udaje przerażoną świnkę.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

          Moje córki jak starsza 10 lat, i młodsza 1 roczek lubią bajkę "Trzy świnki". Czytając kiedyś sama dla starszej córki wczuwalam się wilka i swinki. Śmiechu co nie miara bajka w pamięć weszla. Teraz razem z starsza córka jak czytamy dla młodszej ja jestem Wilkiem a ona świnkami. Możemy ci dziennie czytać i oglądać tą bajkę. Także inne bajki " Czerwony kapturek", Jaś i Małgosia". Ola ma rok i umie już udawać wilka czy świnki wystarczy że dmuchane a ona bucha śmiechem i udaje przerażoną świnkę. Kiedyś dla młodszej zrobiłam teatrzyk kukiełkami ubaw był dla wszystkich wykręciłam połowę rodziny ciotki, wujki... teraz czas dla drugiej zagrać. Polecam rodzicom w ten sposób czytając przyswajać bajki , i nie dać zapomnieć tym dawniejszych ,dobrych bajek.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

            Ulubiona bajka retro moja i dziecka to Kozołek Matołek !


            K- Kiedy byłam mała,

            O- Oglądałam tą bajkę,oglądam nawet teraz,gdy jestem stara

            Z- Zawsze mnie rozbawiał,

            I- I humor poprawiał...

            O- Owocnie poszukiwał ,tego co było blisko

            Ł- Łudził się,że znajdzie Pacanów - BIEDACZYSKO

            E- Ekscytujące przygody przeżywał ,

            K- Kiedy cały świat zwiedzał...




            M- Miłość do innych zwierząt mi zaszczepił

            A- A synka zainteresował dzięki powrotowi na Mini Mini

            T- Teraz oglądamy go zawsze ,nawet bajkę nagrywamy

            O- Olbrzymią ochotę na więcej odcinków mamy...

            Ł- Łatwowierny,niezdarny koziołek był ,ale śmieszny,

            E-Edukowany to on nie był ,ale zabawny

            K- Każdy pamięta : W Pacanowie kozy kują,
            Więc Koziołek, mądra głowa,
            Błąka się po całym świecie,
            Aby dojść do Pacanowa!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

              Ulubioną bajką mojego syna jest Czerwony Kapturek. Po przeczytaniu tej książki i zobaczeniu kolorowych obrazków, które się w niej znajdują moje dziecko stwierdziło, że też chce być Czerwonym Kapturkiem Wyciąga wtedy z szafy moją czerwoną, puchową bluzę z kapturem i ją zakłada. Ostatnio też mi oznajmił, że chce iść w niej do babci, która również mieszka w lesie (i to dosłownie) Cała sytuacja wypadła przezabawnie, a śmiechu nie było końca

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

                Moja córka najbardziej lubi bajkę o Roszpunce. Bardzo podobają jej się długie, piękne włosy głównej bohaterki, ponieważ sama zapuszcza włosy i marzy o grubym warkoczu. Bardzo przemawia jej do wyobraźni scena, w której książę wspina się po włosach Roszpunki do wieży. Poza tym jak to dziewczynki lubi opowiadania, w których główną bohaterka jest ratowana przez księcia na białym rumaku

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

                  Pszczółka Maja to bardzo rezolutna, czasami niesforna, ale i bardzo wrażliwa, empatyczna i sprytna postać. Najbardziej lubimy ją z dziećmi za Jej niekończące się radosne pomysły, dbanie o innych bohaterów bajki, a także za zaraźliwy uśmiech . Z każdym problemem radzi sobie wyśmienicie i z szerokim uśmiechem na buzi pogodnie pląsa przez życie, bardzo dobry przykład do naśladowania dla dzieci. Właśnie za to lubimy oglądać pszczółkę Maję, za jej fantastyczne i niezapomniane przygody, pozbawiona jest przemocy i zła, za to pokazuje wrażliwość, przyjaźń, piękno przyrody, za to że można uczyć się od niej pozytywnego nastawienia do życia.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

                    Czerwony kapturek. Mam wrażenie, że czytamy na okrągło, niektóre fragmenty znamy już na pamięć, jednak mojej córce to się absolutnie nie nudzi i ciągle chce jeszcze raz

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

                      Nasza ulubiona bajeczka to Księga Dżungli, nic dziwnego, skoro tyle ciekawych postaci uwikłanych jest w historię małego chłopca Książeczkę czytaliśmy...ciężko powiedzieć ile razy, płyta z nagraniem już się zacina od wielokrotnego oglądania. A ja mam wrażenie, że jestem już jedną z postaci, albo autorem bo znam bajeczkę tak dokładnie
                      Bajeczka jest interesująca i rozbudza w dziecku ciekawość, kreatywność i wyobraźnię. Nigdy na czytaniu się nie kończy... wszystko trzeba jeszcze omówić. Dlaczego Kaa "tak figluje oczami", czy Baloo ma taki duży brzuszek, bo znów zjadł wszystkie owoce i czy Shere Khan może być w końcu dobry.
                      Lubię te nasze poczytajki ii rozmowy, bo wiele można wtedy maluchowi wytłumaczyć podając przykłady z bajeczki!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

                        Ulubioną bajką mojej 4-letniej córeczki jest klasyk "Czerwony Kapturek". Dowodem na to jest peleryna z kapturem oczywiście w kolorze czerwonym, który musiała uszyć ukochana babcia

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

                          Jeżeli chodzi o tradycyjne bajki to ulubieńcem naszej córki zdecydowanie jest "Jaś i Małgosia" Tę bajkę praktycznie znam już na pamięć, bo córka uwielbia słuchać tą piękną historię o dwójce dzieci ale chyba ulubionym bohaterem wbrew pozorom jest Baba Jaga, którą spotykają w lesie dzieci.
                          Jest to nieco zabawne że postać która powinna być nieco straszna moje dziecko rozbawia ale plusem jest to że nie nękają nas po nocach koszmary związane z Babą Jagą a moja córeczka sama upomina się o czytanie książek!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

                            Od kiedy córka usłyszała tę bajkę po raz pierwszy przeczytaną z moich ust, pokochała ją. Mowa o bajce BRZYDKIE KACZĄTKO. Córka uwielbia słuchać tej bajki ale i patrzeć na cudowne obrazki, na których widnieją żółte kaczątka i jedno to szare kaczątko, brzydkie, inne niż reszta.. Choć córka jest mała to mam wrażenie że rozumie więcej niż mi się wydaje dlatego Po przeczytaniu bajki zawsze córce tłumaczę, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, należy pomagać wszystkim którzy tej pomocy potrzebują a są dobrymi ludźmi, bo liczy się wnętrze człowieka a nie szata. Nie wiadomo kiedy my staniemy nad zerwanym mostem i kiedy nas dobry los opuści. Dobro do nas wraca dlatego częstujmy nim naszych bliskich jak i tych potrzebujących. Tak jak brzydkie kaczątko zmieniło się w pięknego łabędzia i los się do niego uśmiechnął tak i my pamiętajmy aby nie oceniać, tylko poznawać drugiego człowieka, zajrzyjmy w środek duszy i pamiętajmy że nie szata zdobi człowieka, nie ona jest piękna. Piękna jest nasza dusza i to jakim człowiekiem jesteśmy. Córka ukochała sobie piękna bajkę, a ja czytając ją oraz tłumacząc jej morał tej bajki czuje się spełniona i szczęśliwa! <3

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

                              Ulubiona retro bajka mojego synka to Złota Kaczka. Tytułowa kaczka uczyniła biednego chłopca bogatym, pod warunkiem, że z nikim nie podzieli się bogactwem. Chłopiec miał tak wrażliwe serce, że nie potrafił dotrzymał obietnicy i podzielił się pieniędzmi z biedakiem, w konsekwencji tracąc wszystko co otrzymał. Mimo iż stał się biedny łamiąc obietnicę złożoną złotej kaczce odczarował ją. Okazało się że jest to piękna królewna, którą czarownica zamieniła w Złotą kaczkę, w ten sposób stracił pieniądze, ale zyskał miłość.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X