Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rocznik 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Witaj syla
    jak skończyła 4 miesiące córka to zaczęłam od: kleik kukurydziny i kaszka produkty z Nestle tylko te kupuję ,smakuje jej więc nie zmieniam,następnie marchewka z jabłkiem, słoiczkowe i stopniowo zupki,deserki,
    początkowa zjadała pół słoiczka,ale z każdym dniem było więcej.
    Jak skończyła 6 miesiecy,to sama robie jej papki warzywne z mięskie,ale słoiczki także podaje,taka (190g) zupkę zjada w 10 min. i jeszcze co flipsy,biszkopty mamla.
    Jednym słowiem co podam to zjada..jak narazie

    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez edysob Pokaż wiadomość
      jak gotujecie zupki dzieciom to dodajecie przyprawy??
      ja nie przyprawiam i mała chętnie zjada
      na początku nie chciała moich jeść ale teraz zje nawet 150ml
      zeby było smaczniejsze do wody w której gotuję dodaję mały listek cząbru czy bazyli albo oregano i majeranku, ale nie miksuje go potem, nadaje tylko smaku i dzięki temu nie jest takie mdłe


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        a jeśli chodzi o słoiczki
        to gdybym nie miała warzyw z ogródka tylko musiałabym kupować w zieleniakach to bym podawała tylko słoiczki
        ale jestem w tej komfortowej sytuacji że moja mama i teściowa maja warzywka i nawet sad jabłkowy więc sama pichcę i soczki robię


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          Napisane przez syla_86 Pokaż wiadomość
          hej dziewczyny mam takie pytanie: czy podawałyście swoim dzieciom kleik Sinlac z Nestle?? Od kiedy wogole zaczełyście wprowadzac nowe pokarmy i od jakich pokarmów zaczelyscie?? Bede wdzieczna za odpowiedz.
          ze starszą córką zaczęłam około 5-6 miesiąca bo ładnie na piersiprzybierała
          teraz z młodszą zaczęłam jak skończyła 4 miesiące bo nie bardzo cyca chciała jeść
          zaczęłam od jabłuszka ale jej nie bardzo smakowało, potem gotowana marchew z czasem ziemniak, seler, pietruszka i por do tego
          no i kaszki w miezyczasie ale teżjej nie smakują to dałam spokuj
          jak skończy 6 miesięcy zaczniemy mięsko ( już prababcia kogucika pasie)


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            Napisane przez izabell1203 Pokaż wiadomość
            Witaj Syla
            Pszepraszam za bład z wiekiem Olci

            Co do herbatek.Jest hipp od 5 m-ca a Amele miala 4 i juz piła
            I nic jej niebylo
            Witam!
            Iza to ja mam kłopot z pojeniem córci i błąd z wiekiem dotyczył mojej Oli

            Skomentuj


              ja nie wiem jak u nas będzie z wprowadzaniem stałych posiłków, bo już przy karmieniu piersia miałam baaardzo ścisła diete bo mała właściwie po wszystki płakała. Lekarz Oli zaleca mi wizyte u alergologa. Czy któraś z was była z takim maluchem u alergologa??

              Skomentuj


                czesc wam
                ja zaczelam wprowadzac jak mial 3,7miesiaca i jadl az furczalo, zaczelam od kleikow i sinlac i warzywek potem dopiero owoce,
                do 6 miesiaca jadl duzo zjadal duze sloiczki, potem nagle przestal jesc papki.
                zjadal tylko lizanego banana (nic z łyżeczki) potem zaczal go memlac i nauczyl sie powoli gryźć , i moglam mu dawac rozyczki brokula i kalafiora i chetnie je tylko jak moze pomemlac i naj;lepiej z reki a nie z lyzeczki...
                teraz nauczyl sie gryzc i banana je duzymi kesami a potem memla az "pogryzie" i polknie

                edysob sproboj tez dac z reki takie rozgotowane warzywka albo banana
                Gabrys zupki to 2-3 lyzeczki i juz wiecej mu nie wcisne.a je tylko te mocno aromatyczne musi byc seler i pietrucha

                syla
                uzywalam sinlac i jest to produkt bialkowy zamiast mleka dla uczuleniowcow nie jest to kaszka, ale na poczatku dawalam to gabrysiowi zeby przyzwyczaic do jedzenia lyzeczka bo ma konsystencje kleiku, nie chcialam dawac zadnych kleikow ryzowych zeby nie mial zaparc


                potrawy troche sole ,pieprze do zupy daje listek laurowy i ziele angielskie,pietruszke, i gotuje normalnie na skrzydelku kurzym bo na samym wywarze z jarzyn nie chcial jesc, jarzynek/wegety nie daje bo maja sztuczne wspomagacze smaku

                Skomentuj

                •    
                     

                  A iza Gratulacje my jeszcze tydzien i 2 dni do 8 miesiecy

                  dziewczyny jakie macie spacerówki? i jak sie sprawdzaja ?
                  moja spacerowka marzen to lekka latwo skladalna i z duzymi kolami, mieszkam na 3 pietrze pez windy wiec trzymam wozek w bagazniku ale moze bedziemy sie pozbywac na jakis czas samochodu.
                  mam (w spadku dostalismy)spacerowke z 3 funkcyjnego deltima ale jest juz zniszczona przez skladanie i rozkladanie.
                  z drugiej strony najpozniej za 1,5roku planujemy druga dzidzie wiec moze 2 funkcyjny? czy za taki czas i tak lepiej nowa bryke kupic(no nie musi byc calkiem nowa)

                  Skomentuj


                    Witam

                    Ja zaczełam wprowadzac jak miał 4,5 miesiąca najpierw gotowałam marchewke z ziemniakiem i miksowałam.Sok z jabłuszka,potem już inne zupki pomiodorowa,rosół z makaronem z ryżem,lane kluseczki teraz wprowadziłam.Mój nie chce jesc żadnych kaszek ryżowych naciąga go jak mu dawałam.A i miesko wprowadziłam w 5,5 miesiaca chyba tak

                    Skomentuj


                      Ja kupiłam taki lekki składany typowa spacerówka,bo też musze taszczy wózek po schodach.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        pieczulka a czy Gabryś jadł chętnie ten Sinlac? Bo ja dałam dzisiaj pierwszy raz Natalce, to nawet jadła, ale się denerwowała, bo była bardzo glodna, a przeciez wolniej sie je z lyzeczki niz z butli.
                        Natalka - 24 lipca 2008r.

                        Skomentuj


                          tak chetnie jadl, ale potem juz wolal bardziej smakowe rzeczy, ale jak co jakis czas to jadl, potem mu dawalam kasze na wieczor a nie sinlac, ale moja kol to do roczku dawala na wieczor sinlac i wcinala jej corcia,

                          Skomentuj


                            marzena a myslisz ze nie bedzie za bardzo przewiewna na zime? najchetniej tez bym zostala przy tym co mam bo mocno zabudowany ale juz tak zniszczony jest ze czasem mi wstyd

                            Skomentuj


                              Czesc dziewuchy
                              Ja wprowadzałam obiadki od 4m-ca tradycyjnie marchewka a potem juz lepsze smakołyki.

                              Co do wózka ja mam Nestor 2 funkcyjny ale spacerowka jest ciezka w prowadzeniu a i sam wozek wazy 15 kg wiec dostaniemy spacerowke Chicco w spadk po kuzynce
                              Amelia 12.03.08

                              Skomentuj


                                Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                                marzena a myslisz ze nie bedzie za bardzo przewiewna na zime? najchetniej tez bym zostala przy tym co mam bo mocno zabudowany ale juz tak zniszczony jest ze czasem mi wstyd
                                Jak załozysz kombinezon i do tego kocyk to moim zdaniem wystarczy

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X