Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chrzest bez chrzestnych???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Chrzest bez chrzestnych???

    Osobiście nie słyszałam o tym, aby rodzice chrzestni byli rodzicami chrzestnymi, ale nie było ich na samym chrzcie świętym choć prawo "katolickie" mówi, że istnieją świadkowie chrzestni(nie można ich wtedy nazwać rodzicami chrzestnymi)... trochę zagmatwałam, ale niewazne heh Wiem na pewno, że chrzestna bądź chrzestny musi być stanu wolnego bądź po ślubie kościelnym... Choć dla mnie to jest głupota, bo czemu dziecko ma być winne i na tym cierpieć, że jego matka chrzestna np. ma tylko ślub cywilny? Takimi zachowaniami kościół nie utrzyma wiary, no coż

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Chrzest bez chrzestnych???

      Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
      Pisząc w przypadkach krytycznych miałam na myśli sytuację w której dziecko jest słabe a rodzice wierzący chcą aby maluszek był katolikiem.

      co do braku chrzestnych też jest to dla mnie dziwne, ale wiem ze np. może być dwóch chrzestnych tej samej płci
      też słyszałam że mogą być tej samej płci
      Kiedyś był chrzest gdzie brakowało ojca Chrzestnego nie pamiętam czemu

      Skomentuj


        #18
        Odp: Chrzest bez chrzestnych???

        Nie słyszałam nigdy o czymś takim, żeby chrzestni nie byli potrzebni do chrztu dziecka. Albo to plotka albo jakaś nowość. Ale co Ci szkodzi mieć chrzestnych zawsze to jest ktoś do pomocy kto przysięga że będzie pomagał

        Skomentuj


          #19
          Odp: Chrzest bez chrzestnych???

          Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
          też słyszałam że mogą być tej samej płci
          Kiedyś był chrzest gdzie brakowało ojca Chrzestnego nie pamiętam czemu
          Dziwne...nie słyszałam o chrzestnych tej samej płci...




          Skomentuj


            #20
            Odp: Chrzest bez chrzestnych???

            Chrzestni nie są konieczni w liczbie parzystej. Wystarczy jeden chrzestny. Co ciekawe może być dwóch ojców lub dwie matki chrzestne. W przypadku bliźniąt każde dziecko powinno mieć swojego chrzestnego

            Skomentuj


              #21
              Odp: Chrzest bez chrzestnych???

              Tak, nie zawsze jest tak, ze dziecko ma dwóch chrzestnych, ale wiadomo to zawsze zależy od proboszcza jak na to patrzy i czy nam pozwoli tak ochrzcić dziecko, bo niektórzy upierają się na dwóch chrzestnych i nie da rady ich przekonać.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Chrzest bez chrzestnych???

                Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
                Tak, nie zawsze jest tak, ze dziecko ma dwóch chrzestnych, ale wiadomo to zawsze zależy od proboszcza jak na to patrzy i czy nam pozwoli tak ochrzcić dziecko, bo niektórzy upierają się na dwóch chrzestnych i nie da rady ich przekonać.
                Nie, nic tu nie zależy od proboszcza! Są przepisy Prawa Kanonicznego i każdy proboszcz jest po prostu zobowiązany do ich przestrzegania! Żaden proboszcz nie będzie tutaj robił jakiegoś widzimisię

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Chrzest bez chrzestnych???

                  dużo od proboszcza zależy
                  według prawa kanonicznego chrzestnymi nie powinny być osoby bedące w zwiażkach mające dzieci a nie mające ślubu kościelnego, niektórzy księża nie chcą chrzcić dzieci z luźnych związków a inni tak więc nie wiem co do tego ma prawo kanoniczne jak każdy robi inaczej

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Chrzest bez chrzestnych???

                    Proboszcza można co najwyżej przekonać do tego, by chrzestnymi mogły być osoby, np niepraktykujące. Natomiast chrzest bez chrzestnych nie ma miejsca, chrzestni muszą być i już, taki jest cel w ogóle, to rodzice chrzestni mają wspierać w nauce Bożej.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X