Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-05-2015, 08:35
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Domyślnie Odp: jakie smoczki polecacie?

Anis ja mam takie samo zdanie nt. smoczków Lovi, mają symetryczny kształt i moja Majka lubi je sobie okręcać dookoła, jej ulubione

a czemu smoczek nie może być przegryziony? bo Majka właśnie taki ma, ale stwierdziłam że nie kupię jej już nowego, niech ten umrze śmiercią naturalną i może w ten sposób ją od niego odzwyczaję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-2015, 11:24
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

jeśli dziecko śpi ze smokiem lub nawet i nie, może się nim zakrztusić, ja się wystraszyłam jak zobaczyłam przegryzioną gumę i od razu odzwyczailiśmy mała od smoków
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-07-2015, 10:13
bobi-robak82 bobi-robak82 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bobi-robak82.polki.pl

Cytat:
Napisał Anis81 Zobacz post
jeśli dziecko śpi ze smokiem lub nawet i nie, może się nim zakrztusić, ja się wystraszyłam jak zobaczyłam przegryzioną gumę i od razu odzwyczailiśmy mała od smoków

Czytałam kiedyś, w jakimś poradniku, o smoczku zrobionym w całości z silikonu. W tym poradniku polecany był on jako jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych smoczków dla dzieci, gdyż nie ma obaw, że jakaś część się ułamie, i że dziecko się zadławi lub skaleczy o uszczerbioną część.
Znalazłam taki silikonowy smoczek w sklepie internetowym. Smoczek jest firmy Chicco i faktycznie nie ma żadnych elementów plastikowych (cały zrobiony jest z silikonu). Smoczek jest bardzo miękki - mały śpi na nim, a jak się obudzi to nie ma żadnych śladów więc myślę, że nic go nie uwiera. Do tego jest tak wąski u nasady, że dziecko ma prawie zamkniętą buzię - jakby nic w niej nie miało.
Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się taki znaleźć i kupić. I ten smoczek polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2015, 22:47
necia_2812 necia_2812 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
necia_2812.polki.pl

Jeśli dziecko jest już przyzwyczajone do jakiegoś rodzaju smoczków to uważam, że kolejny jaki się kupuje najlepiej jest kupić taki sam tylko w odpowiednim przedziale wiekowym. Jeśli mogę polecić to moja córka używała tylko smoczków firmy Lovi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2015, 22:02
jancia333 jancia333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jancia333.polki.pl

My urzywaliśmy smoczki z NUK. Oni mają różny przedział wiekowy chyba 0-2, 0-6, 6-18 i 18 wzwyż. Mają bardzo dobrej jakości smoczki, dobrze wyprofilowane i z odpowiednimi otworami wentylacyjnymi. W szczególności naszej córce przypadł do gustu smoczek Genius.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-04-2016, 12:01
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski

ja kupiłam starszemu z Avent smoczki i byłam zadowolona, natomiast córeczka ma z Nuk i też nie narzekam w sumie nie na długo jej potrzebne sa Zamierzamy za jakiś czas zrezygnować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania