Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-04-2010, 21:04
Magdalena_Dz's Avatar
Magdalena_Dz Magdalena_Dz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Magdalena_Dz.polki.pl

Miasto: Gdańsk...
Domyślnie Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

Kupiłam Maciusiowi kubek niekapek z miękkim dzióbkiem aventu jak miał 6 miesięcy i dopiero od jakiegoś tygodnia zaczął z niego naprawdę pić, dawałam mu pić łyżeczką, a kubek dostawał do zabawy, aż w końcu załapał i już nie muszę go dopajać łyżeczką, tak więc cierpliwości, niech mała popróbuje sama...

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-2010, 11:36
chudagleba's Avatar
chudagleba chudagleba jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
chudagleba.polki.pl

Miasto: *Maruny*

Witam moja starsza córka w ciągu tygodnia nauczyła się a raczej polubiła kubek niekapek "avent' - miała juz roczek i tak naprawdę butelka ze smoczkiem juz jej nie pasowała Moja młodsza córka od pierwszej próby polubiła kubek niekapek,a miała wtedy jakies 8mc,od około 2 mc pije z butelki "jupik niekapek" i ta własnie butelka najbardziej jej odpowiada.Może i waszym pociechom spodoba sie taka buteleczka..........?Wstawię foteczkę.Pozdrawiam.
Załączone Grafiki
File Type: jpg 01.02.2010rok 010.jpg (88.6 KB, 13 wyświetleń)
Nieprzeczytane 06-04-2010, 18:34
Chemical's Avatar
Chemical Chemical jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Chemical.polki.pl

Ja mojej kupiłam, jak była mała (poniżej 6 miesięcy), taki kubek z miękkim dziubkiem z NUKa. Zatrybiła od razu, pewnie dlatego że to nie był typowy niekapek, no i ten miękki ustnik

Ale mąż kazał mi to to wywalić i podawać picie z kubeczka Medeli (on nie lubi tych wszystkich wynalazków w stylu niekapek itd.), co mi się w sumie spodobało, bo młoda żłopała aż miło.

No i szybko nauczyła się pić z normalnego, dorosłego kubka. Bez etapu rozlewania.
Nieprzeczytane 06-04-2010, 18:44
bagnes's Avatar
bagnes bagnes jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bagnes.polki.pl

Miasto: Radlin
Wyślij wiadomość przez AIM do bagnes

my mamy z nuka też z silokonowym ustnikiem i jest problem z zabraniem go chłopcom tak lubią z nich pić, a twarde ustniki podobno są szkodliwe mocno (podniebienie zniekształacają i często jest problem z wymową jeżeli za długo dziecko pije z niego)

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-04-2010, 14:28
KATARZYNEK1975 KATARZYNEK1975 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
KATARZYNEK1975.polki.pl

Miasto: Urzut

moja Patryś ma 11 miesięcy i wogóle nie chciała ani kubka niekapka ani butelki ze smoczkiem.tylko na poczatku ja dopajałam butelka ale bardziej jej to służyło do zabawy,od razu chciała pić ze zwykłego kubeczka.teraz pije tylko soczek przez rurke i wode nestle z butelki z dziubkiem.może dlatego że widziała jak starsza siostra pije.cieszę się bo ominął mnie problem odzwyczajania od butelki taki miałam z pierwszy dzieckiem.dlatego niech pije z czego chce.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-2010, 07:59
delff's Avatar
delff delff jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
delff.polki.pl

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Moja miała taki etap że piła z kubka z Aventu a później jej sie odwidziało. Kupiłam ustnik niekapek z Lovi założyłam na butelkę z Aventu i wszystko wróciło do normy. Teraz pije z wszystkiego
Spróbuj z innym ustnikiem bo może ten jest albo z twardy albo niewygodny dla niej. Avent ma to do siebie że większość elementów z innych firm do niego pasuje Ja polecam ten ustnik z Lovi od 6+

5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:29
Miss's Avatar
Miss Miss jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Miss.polki.pl

Miasto: PL/FR

mojej też podpasowal bidon z canpolu,a ten kubek lovi obrotowy to jak dla mnie wielka klapa
Nieprzeczytane 19-04-2010, 18:10
garaXa garaXa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
garaXa.polki.pl

Miasto: Katowice

A jakie kubki głównie stosujecie? Z gumowym czy twardym plastikowym "zakończeniem"? Te z gumowym są chyba bardziej jak smoczki, ale z kolei bardziej niegigieniczne... Jak uważacie?
Nieprzeczytane 20-04-2010, 11:04
dommmcia dommmcia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dommmcia.polki.pl

Ja mam z twardym ustnikiem-ale i tak ząbki robią swoje znieszczenie i trzeba co jakis czas wymieniać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania