Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z emocjami

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problem z emocjami

    Chciałam zapytać o poradę w sprawie Syna. Syn ma 2,5 roku od października chodzi do żłobka, dzisiaj byłam na konsultacji i jestem trochę zmartwiona. Panie stwierdziły, że Syn nie umie sobie poradzić z emocjami i rozładowuje je rzucając się po podłodze lub o ścianę ( nie zauważyłam siniaków na ciele, a wydaje mi się, że skoro rzuca się po podłodze to powinny jakieś być). Jak mu coś Panie zabronią to wpada w histerię i nie idzie go uspokoić. Podczas jedzenia je i za chwilę bije się po głowie i dalej je, w domu nigdy tak nie robił. Nie umie dostosować się do grupy( jest jednym ze starszych dzieci), Pani coś pokazuje, a Syn się wierci, biega lub odchodzi. Była sytuacja gdzie Pani sypała liście, a dzieci miały je zbierać do koszyka, Syn podskakiwał wyciągał rączki, mówił "łał" Panią też to się za bardzo nie podobało, ale to że liście wkładał do koszyka było już mało ważne.Ale są też plusy, Panie zauważyły że jest wybitnie inteligentny i bardzo sprawny z motoryki małej(lubi rysować, układa kilka układanek na raz,oraz puzzle wykonuje prace plastyczne ) jest w rozwoju intelektualnym dalej niż reszta grupy. W domu nie zauważyłam, żeby odstawiał histerię, czy wbiegał i rzucał się na ścianę, owszem jak powiem "Nie" to jest obraza i trochę po marudzi, ewentualnie położy się na podłogę, tłumaczę , że tak robić nie może, pytam czy "już". Po czym Syn wstaje mówi już i koniec. Podobno podczas samodzielnej zabawy w żłobku wybucha płaczem, nie wiadomo z jakiego powodu, w domu zdarza się ,że się denerwuje podchodzę i mówię, że ma poprosić o pomoc, po czym pomaga mu z daną czynnością. Chciałabym poznać opinię na ten tema, oraz jakieś rozwiązania jak Panie mają sobie radzić z tymi jego emocjami, bo obecnie nie potrafią.
    Jeżeli Panie pracują z nim jedne na jeden czy dwa na jeden to Syn sprawuje się super.
  •    
       

    #2
    Odp: Problem z emocjami

    Coś w tym jest, przedszkolaki mają największe kłopoty z pierwszymi dniami w przedszkolu, ponieważ do tej pory nie miały styczności z innymi dziećmi. Warto zatem - jeśli jest taka możliwość - wcześniej jakoś przyzwyczajać dzieci do kontaktów z innymi pociechami

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problem z emocjami

      xxxxxxxxx

      Skomentuj


        #4
        Odp: Problem z emocjami

        A może warto w tym obszarze tematycznym popytać znajomych? Moim zdaniem jest to naprawdę bardzo dobre źródło wiedzy oraz informacji
        Będę spał, dopóki nie przyjdzie do mnie żaba wielkości volkswagena golfa i nie pocałuję mnie w usta.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Problem z emocjami

          Typowy bunt dwulatka. Poczytaj o tym, na pewno jest w sieci sporo artykułów.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Problem z emocjami

            Tak to już z dzieciakami bywa w tym wieku. Przecież sami tacy byliśmy w ich wieku

            Skomentuj


              #7
              Odp: Problem z emocjami

              Problem z emocjami nie tylko mają rodzice, ale właśnie dzieci (najbardziej w okresie dojrzewania). Ja mam siostrę starsza, która ma 15-letnią córkę i ona jest nie do wytrzymania.
              Sprawdź, jakie są wskazania do peelingu kawitacyjnego: http://ocukrzycy.pl/artykuly/peeling-kawitacyjny-wskazania-peelingu/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problem z emocjami

                Napisane przez tarkata Pokaż wiadomość
                Problem z emocjami nie tylko mają rodzice, ale właśnie dzieci (najbardziej w okresie dojrzewania). Ja mam siostrę starsza, która ma 15-letnią córkę i ona jest nie do wytrzymania.
                Ale siostra czy córka?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problem z emocjami

                  Może warto iśc po poradę do fachowców, wykonywać jakieś ćwiczenia? Siostry synek chodził do gdyńskiego https://www.plusik-minusik.pl/ Miał zaburzenia zachowania, problem z koncentracją i tam bardzo fajnie się nim zajęli i dziecko pięknie się teraz rozwija.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problem z emocjami

                    trudno sobie samemu poradzić z takim problemem, bo przecież my rodzice nie mamy wykształcenia pedagogicznego, ani psychologicznego. ja bym poszła do jakiegoś psychologa dziecięcego

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problem z emocjami

                      Zdecydowanie warto skonsultować jego zachowanie z psychologiem dziecięcym, który będzie w stanie ocenić, czy wszystko w porządku i w razie potrzeby zalecić konkretne ćwiczenia czy postępowanie w takich przypadkach.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Problem z emocjami

                        Niestety problemu emocjonalne to obecnie plaga naszych czasów, ale wsparcie psychologa może bardzo pomóc.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Problem z emocjami

                          No ja najczęściej decyduję się na zakupy z tej strony https://www.szafa-bobasa.pl/ubranka-...el-niemowleca/

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X