Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy uczyć dziecko siadać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy uczyć dziecko siadać?

    Drogie mamusie,kiedy zaczynalyscie naukę dziecka by siedziało.
    Oczywiscie zdradzcie tez jak to robiliście.
    moja córcia ma 7 miesięcy jeszcze nie siedzi
    Troszkę sie martwię o nią pomocy!!
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

    Ja moja sadzam od 4 miesiecy, ona ogólnie silna bo łapie się by podnosić, obsadź ją może w poduchach. ? Na siłe nie ma co wszystko w swoim trybie musi iść

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

      Ja zdecydowanie odradzam poduchy, położna mi mówiła " niech dzieci leżą jak najdłużej" bo jak rodzice je przymuszają do siedzenia czy chodzenia, a dziecko samo nie jest gotowe, to uszkodzą mu kręgosłup - będzie krzywy

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

        Napisane przez stancja Pokaż wiadomość
        Ja zdecydowanie odradzam poduchy, położna mi mówiła " niech dzieci leżą jak najdłużej" bo jak rodzice je przymuszają do siedzenia czy chodzenia, a dziecko samo nie jest gotowe, to uszkodzą mu kręgosłup - będzie krzywy
        To dziecko ma już 7 miesięcy więc nie ma tak delikatnego kręgosłupa jak 3 miesięczne Moja bardzo chętnie siedzi a ma zaraz 6 miesięcy poduszki jednak ma by się nie chwiała

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

          Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
          Ja moja sadzam od 4 miesiecy, ona ogólnie silna bo łapie się by podnosić, obsadź ją może w poduchach. ? Na siłe nie ma co wszystko w swoim trybie musi iść
          Większej głupoty nie słyszałam
          Nie wolno sadzac dziecka na siłę tym bardzej obkładac poduchami.
          Dziecko samo usiadzie kiedy kregosłup bedzie na to gotowy.Najczęściej jest tak ze najpierw nayczy się raczkować..tak tak a potem usiądzie prawidłowo z pozycji do raczkowania dlatego trzeba jak najczęściej kłaść dziecko na brzuszku,podłoga do najlepsza zachęta do siadania.Nic na siłę do 10 mies dziecko ma czas na samodzielne siadanie.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

            Yhm rozumiem ,czyli wychodzi na to,ze trzeba dać małej czas na to by sama usiadła żadne poduchy ani tym podobne..
            właśnie Ciocia mi tez radziła poduchy ale wolałam właśnie sie tutaj dowiedzieć co i jak dzięki mamusie

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

              To my powinniśmy mieć wszyscy złą postawę i problem z kręgosłupem. Zapytaj mame i babcie jak sadzały . To jest 7 miesięczne dziecko, które dając mu pale zapewne się podnosi i jak się posadzi to siedzi. Nie będę się kłocić każdy ma swoje zdanie w tym temacie. Każdy robi jak uważa. Moja w poduchach nie była sadzana, podciągała się za palce i siedziała, a poduchy się podkładało po to by dziecko jak się chwieje się nie przewaliło.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                wszystko przyjdzie w swoim czasie i nie ma czego robić na siłe - nauczy sie u mojej siostry Gabi też późno siedziała a teraz raczkuje, stoi przy meblach ma 11 miesięcy - każde dziecko jest inne i robi postępy w swoim czasie u mnie Zosia wcześnie wszystko robiła - chodziła jak miała 10 miesięcy i siostra też porównywała Gabi z Zosią i sie zamartwiała o dziecko - jeśli coś to może udaj się z dzieckiem do pediatry i może lekarz oceni córcie tak dla Twojego spokoju

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                  Nie powinno sie dziecku "POMAGAĆ" przy nauce siadania, podkładanie poduszkami jest jedynie zabezpieczeniem dziecka przed upadkiem kiedy samo próbuje usiąść ale jeszcze potrafi fiknąć na bok, jednak nie powinniśmy go ani dopingować w tym ani szczególnie zachęcać czy podtrzymywać.

                  Kiedy nasza mała jeszcze nie siedziała nie raz słyszałam od starszego pokolenia ze dzieci uczy się siadać, właśnie przez doping i pomoc, jednak nic bardziej mylnego- takim sposobem można więcej narobić krzywd niż pożytku z tego, warto ten temat podjąć z pediatrą, który rozwieje wszelkie wątpliwości i przedstawi, co może się stać, przez takie próby przyspieszenia siadania.
                  Nasza mala jeździła w gondoli do przeszło 8 miesiąca, nie przeszkadzało mi to, a czas na siadanie też przyszedł, potem expresowe wstanie na nóżki-9 miesiecy chodzenie przy kanapie a w 10 samodzielne, wiec nie ma reguły,

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                    Siadanie i uczenie się siadania to normalny odruch dziecka i nie trzeba go tego uczyć przynajmniej nie w naszym rozumieniu nauki. Raczej trzeba ciągle dbać o to by było wystarczająco samodzielne i pozwalać mu od dostłownie urodzenia robić swoją gimnastykę itp. Wtedy, jeśli wszystko jest w porządku, na pewno zacznie samo siadać prędzej czy później. Niestety, jak się dziecko ciągle krępuje i nie pozwala mu się poruszać samodzielnie efekt jest taki, że robimy mu krzywdę na wielu płaszczyznach...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                      Właśnie dlatego,ze słyszałam rożne opinie dlatego wolałam zapytać tu na forum.Zasiegnac porady u doświadczonych mam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                        U mnie dziecko samo usiadło i samo poszło na nogi więc cierpliwości

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                          Ale to jest tak,ze jak masz dziecko leniuszka moze samo nie usiąść tego sie obawiam,moja mała chce na każdym kroku wyreczania...
                          Umie juz pełzać juz nawet cos tam raczkuje i swietnie sobie radzi alle tylko jak jest sama...Jak zobaczy kogoś z Nas gdzieś w pobliżu zaraz wszystko wymusza by jej podać i juz sama sobie nie umie radzić...Nie wiem jak dziecko zachęcić by jednak próbowała sobie sama dawać radę...Jestem załamana... Lekarz neurolog powiedział,ze z dzieckiem jest wszystko ok tylko jest leniwe no ale kurczę ile mozna

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                            uczyć dziecko siadać ??? to totalna bzdura nie słuchaj takich porad
                            , jeśli lekarze mówią że wszystko jest ok to trzeba po prostu cierpliwie czekać i dać dziecku spokój

                            moja córka samodzielnie usiadła w 10 mc życia, też się niepokoiłam i jak mała miała 8 mc byłam u rehabilitantki na konsultacji ale usłyszałam że ma czas na siedzenie samodzielnie do 10 mc i tak też się stało ,
                            zaczęła samodzielnie chodzić bez pomocy i bez żadnej "nauki" jak skończyła 13 mc
                            Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                              Moje wszystkie siadały około 6mc, ale najmłodsza niedługo skończy 4 i już widzę, że mocno próbuje, jest dużo silniejsza niż poprzednie dzieci.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X