Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina d

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Witamina d

    ja spotkałam się już z różnymi opiniami lekarzy ale jestem zdania żeby podawać wit D przez cały rok tym bardziej że teraz zwiększono jej normy

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Witamina d

      Ja na ostatniej wizycie u pulonologa dostałam zalecenie żeby podawać witamine D do konca maja a potem dopiero od września. Ta lekarka co u niej bylismy pisze własnie prace badawczą nt. wpływu wit. D.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Witamina d

        U nas też dzieciom nie daje w okresie letnim ale sama zażywam bo mi tak moja lekarz przepisąła Robiłam nawet badanie na wit D i prawie się w normie zmieściłam ale zaleciła abym brała teraz

        Skomentuj


          #19
          Odp: Witamina d

          Ja w okresie zimowym podaje córci witamin. D jednak ostatnio miałam problem z zakupem odpowiedniej dawki, dlatego chodzę po recepty do pediatry. Chcąc kupić zestaw witamin niestety znalazłam odpowiedniej dawki dla 3latka. Warto nie tylko dzieciom tą witaminę podawać ale również samemu ją przyjmować głównie zimą

          Skomentuj


            #20
            Odp: Witamina d

            Ciekawe czy rozbieżność ustalonych dawek witaminy D w różnych krajach wynika z panującego w nich klimatu, czy raczej z różnicy poglądów.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Witamina d

              Wydaje się, że głównie z różnic poglądów. W wielu gremiach i publikacjach podkreśla się niemożność jednoznacznego ustalenia optymalnej dawki witaminy D, czy stężenia jej metabolitów w surowicy. Dla dzieci poniżej roku po urodzeniu (przypominam, że to nie jest pierwszy rok życia dziecka) WHO rekomenduje podaż ze wszystkich pokarmów razem 200 jednostek, amerykańskie FDA, niezależnie od strefy klimatycznej USA , 400 jednostek, w Austrii, Niemczech, Szwacarii (a więc w zbliżonych warunkach klimatycznych, jak w Polsce) 400 j/dobę, o ile dziecko nie ma endogennej syntezy, czyli jest trzymane całą dobę w piwnicy, w Polsce natomiast zaleca sie podaż przynajmniej 400 j pomimo, że dziecko chodzi na spacery. Ogromną , i zwykle nieuwzględnianą, rolę odgrywa wielopokoleniowe dostosowanie metaboliczne do miejsca, w którym się żyje. U Eskimosów nie stwierdza się niedoborów aktywnych metabolitów witaminy D, pomimo małego nasłonecznienia, bo lepiej ją wykorzystują, natomiast niedobory są częste w krajach skandynawskich wśród imigrantów spoza Europy (znacznie częstsze, niż wśród ludności rodzimej), którzy (zdaniem autorów doniesień) genetycznie i obyczajowo nie są przystosowani do warunków, jakie panują w innych strefach klimatycznych.
              Pozdrawiam
              prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

              Skomentuj


                #22
                Odp: Witamina d

                Moja córka jest karmiona piersią i uzupełniająco mm od urodzenia i cały czas podaję jej witaminę D zgodnie z zaleceniami szpitala, lekarza i położnej środoiwskowej.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Witamina d

                  Pediatra powiedział mi, że dzieci do ukończenia 1. roku życia powinny cały czas przyjmować witaminę D. Starszym dzieciom możemy zrobić przerwę w suplementacji w okresie od kwietnia do września


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Witamina d

                    Moje dzieci mają 4 i 5 lat i nadal dostają witaminę d3 - http://www.langsteiner.eu/pl/produkt...owlat-40-kaps/ Ja również ją biorę i o wiele lepiej znoszę te pochmurne, zimowe dni. Ja wolę witaminę D w kapsułkach. Kiedyś kupowałam taką w butelce na receptę ale nigdy nie wiedziałam ile kropli podać dzieciom.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Witamina d

                      Napisane przez amerylia Pokaż wiadomość
                      Moje dzieci mają 4 i 5 lat i nadal dostają witaminę d3 - http://www.langsteiner.eu/pl/produkt...owlat-40-kaps/ Ja również ją biorę i o wiele lepiej znoszę te pochmurne, zimowe dni. Ja wolę witaminę D w kapsułkach. Kiedyś kupowałam taką w butelce na receptę ale nigdy nie wiedziałam ile kropli podać dzieciom.
                      Moje dzieci przyjmują witaminę D3, starszy synek ma ponad 2 lata, młodszy skończył rok. Ja również jesienią i zimą uzupełniam niedobory i nigdy nie dopada mnie chandra


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Witamina d

                        Mnie podpowiedziano, żeby dawać dzieciakom te witaminy http://www.meltiki.pl I daję Wszyscy pediatrzy mówią, jak ważna jest witamina D, więc się słucham.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Witamina d

                          Czasem słyszę że pediatrzy "nie uznają" witaminy d zawartej w mleku modyfikowanym i zalecają podawać tą witaminę w ilości 400 jednostek niezależnie od tego ile jej jest w mleku modyfikowanym. Mojej znajomej tak zalecono dziecko mialo wtedy 8 miesiecy i przeszlo z piersi na butelke. Ja tez uslyszalam takie zalecenie, karmilam piersia i raz dziennie dawalam kasze na mm. Corka miala wtedy rok i kilka miesiecy, ale u nas wiadomo duze ciemie. Czy Wasi pediatrzy zwracaja uwage na witamine d w mleku modyfikowanym?

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Witamina d

                            Powinno się uwzględniać witaminy spożywane w mleku. Gdyby nie były aktywne, nie mogłyby być ujęte w składzie mleka. Być może część lekarzy nie bierze pod uwagę tych witamin, bo ich spożycie trzeba wyliczać dla każdego dziecka .
                            Pozdrawiam.

                            prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Witamina d

                              Warto żeby pediatra pomógł nam przeliczyć witaminę D którą mamy podawać uwzględniając właśnie mleko modyfikowane i jedzonko któe podajemy dziecku

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Witamina d

                                A my musieliśmy odstawić witaminę d, bo synek miał jesj za dużo w organizmie, ale teraz wszystko wróciło do normy, z czego bardzo sie cieszymy.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X