Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka jezyka obcego. Kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

    Myślę, że już młodszym maluchom można kupić dwujęzyczne zabawki. Nie po to, zeby od razu uczyły sie obcego języka, ale żeby się z nim obyły.

    My mamy dwujęzyczną kierownicę http://www.fisher-price.com/pl/infan...bulnl&id=55716 i Mój synuś który ma prawie 11 miesięcy próbuje powtarzać słowka hello i bye bye oczywiście po swojemu, ale wiadomo o ktore slowa chodzi.
    http://mietussek.blogspot.com/

    "Ty przed Tobą świat, za Tobą ja, a za mną już nikt"




    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

      ja kupuje 2 jezyczne zabawki nie zaszkodza a pomoga w pozniejszej nauce jezyka

      Ostatnik nabytkiem jest Cyferkowy Telefonik Fisher Price.
      Zabawa w j.pol-ang
      Piosenki wyspiewywane sa po polsku a potem angielsku, nauka nazw zwierzat, cyferek, rozmowy przez telefon...
      Prosta zabawa a ile emocji i atrakcji...mozna spiewac razem z malcem
      Dodatkowo mozna puszczac dziecku bajki np teletubies po angielsku
      dziecko przynajmniej oslucha sie z jezykiem

      Skomentuj


        #63
        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

        Przede wszystkim czy mozecie mi pomoc i wypelnic krotka ankietke?
        http://www.ankietka.pl/ankieta/68095...o-dziecka.html
        Zamierzam otworzyc mala szkole jezykowa skupiajaca sie glownie na malych dzieciach i ich rodzicach i ich potrzebach. Bede bardzo wdzieczna za pomoc.

        Sa szkoly i metody, ktore zachecaja do uczeszczania na zajecia juz od 6m zycia, ale nie wiem, czy zdecydowalabym sie na cos takiego. Z jednej strony dziecko sie przyzwyczaja i z czasem bedzie samo chwytalo slowka (ktore za zacznie produkowac jak juz nauczy sie mowic ), a zdrugiej strony wymaga to mnostwa czasu i -nie oszukujmy sie- pieniedzy. Zajecia polagaja na zabawie zabawkami, sluchaniu razem z mama piosenek, pozniej jakichs krotkich zabaw, gdy dziecko robi si ebardziej mobilne. Tu jest jedna z metod: MusicalBabies http://www.musicalbabies.pl/
        Szybciej sklanialbym ku nauce od 2-3 roku zycia, kiedy dziecko zaczyna mowic, albo choc rozumie wiecej.
        Jesli macie chwilke, to mozecie zerknac na kilka szkol i metod.
        Mortimer: http://mortimerpoland.pl/
        Natural First Steps: http://www.n1s.pl/
        Helen Doron: http://helendoron.pl/
        Kraina Basni: http://www.krainabasni.pl/angielski_dla_dzieci.html

        Lingwisci i psychologowie przekonuja jednak, ze warto. Wiec moze jednak warto?...

        Skomentuj


          #64
          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

          Teraz jest bardzo na topie aby od niemowlaka uczyć dziecka drugiego języka - zwłaszcza ,kiedy rodzice mówią perfekcyjnie po angielsku.
          Niestety chyba rzadko ,który rodzic zdaje sobie sprawę jakie mogą być tego konsekwencje.
          Znam dziecko uczone od małego dwóch języków. Rodzice uważali ,że dzięki temu będzie mu łatwiej w szkole. Teraz dziecko ma 3 latka - owszem świetnie się komunikuje ,ale mówi raz po angielsku raz po polsku i łączy dwa języki mówiąc tak jak mu akurat wygodnie. Jeżeli krócej i łatwiej jest powiedzieć ,,dog" zamiast ,,pies" - to dziecko powie to pierwsze . Komicznie się to słyszy.
          Ja bardzo bym chciała posłać syna naukę języka angielskiego ,ale dopiero wtedy jak zacznie sprawnie mówić po polsku.

          Skomentuj


            #65
            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

            Ja z kolei uczyłam moje dzieci angielskich słówek gdy jeszcze nie potrafili mówić nic poza mam, tata. Polegało to na tym, że pytałam ich np. o jakieś zwierzę, a oni pokazywali na obrazkach. W wieku 2 lat (gdy nadal nie mówili po polsku) potrafili rozpoznać wszystkie zwierzęta i podstawowe przedmioty, które ich uczyłam. Gdy zaczęli mówić, mówili tylko po polsku-może 2 razy usłyszałam angielskie słówko, ale to było ponad pół roku temu.

            poza tym zawsze puszczam im bajki (góra 10 min dziennie, bo w ogóle nie tolerują tv) i piosenki (tutaj o wiele częściej) tylko w wersji ang-jak dla mnie efekty nie są imponujące (małych geniuszów w domu nie mam), ale widzę postępy z biegiem czasu.

            Co do szkoły dla takich maluchów, to ja bym ich nie posłała- mam nawet opory przed ang w przedszkolu. Sama codzienną pracą wiecej jestem w stanie w nich wytrobić, niż pół godz ang na tydzień.

            Skomentuj


              #66
              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

              Dzięki temu, że moja Antosia jest w przedszkolu dwujęzycznym, mogę stwierdzić, ze nigdy nie jest za wcześnie Maluchy w przedszkolu, do których mówi native speaker nie traktują tego jak nudnej nauki, tylko swobodnie przyswajają słówka i odpowiedni akcent. Czasem z mężem celowo dyskutujemy po angielsku (w miarę naszych możliwości) po to, by córeczka osłuchała się z językiem jak najbardziej. Teraz ma cztery latka, a pierwszy kontakt z językiem miała w wieku 3 lat.

              Skomentuj


                #67
                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                Moja mała też jest w przedszkolu dwujęzycznym i widzę, że to była strzał w 10. Na pewno dużo zależy od nauczyciela i jestem przekonana, że zajęcia dla takich maluchów do których raz, czy dwa razy w tygodniu przyjdzie pani na 45 minut są bez sensu. Natomiast taka nauka gdy dziecko ma cały czas kontakt z językiem przynosi efekty.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                  tez uwazam, ze im szybciej tym dziecko wiecej zalapie
                  corcia ma 3latka, na nickeloden oglada bajki, ktore maja jezyk polski i angielski, zalapala moment liczy po angielsku, nazywa niektore kolory i rzeczy, nawet do mnie mowi czasem po angielsku, nie pelnymi zzdaniami, ale wtraca miedzy polskie wyrazy te angielskie jak byla mala to tez ja mowilam do niej troszke po angielsku, najpier zdanie po polsku a potem tlumaczylam na angielski... synek na 13 miesiecy i jakos nie bardzo jest zainteresowany jezykami obcymi... ale mimo to do niego tez tak mowie i sadzam przed tymi bajkami...

                  aaa i corcia ostatnio zaczela ogladac bajke z jezykiem chinskim lub japonskim (nie pamietam dokladnie ;p) ale juz tez widze, ze kilka slowek zna


                  ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                  IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                  ---------------------------------------------------

                  Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                    Ja ostatnio znalazłam artykuł, że im wcześniej, tym lepiej. Polecam http://dzien-matki.eu/2011/07/kazde-...tac-poliglota/
                    Przebieg ciąży
                    Kalendarz ciąży

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                      dobrze osłuchane z językiem dziecko łatwiej sie go uczy na poważnie, ale sadzę ze u takich maluszków najfajniejsze by było zatrudnienie niaani obcojęzycznej. Niestety mieszkamy w Polsce wiec prawdopodobieństwo, że sie to uda jest znikome

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                        najlepiej uczyć dziecko od małego w formie zabawy
                        macierzyństwo

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                          Najlepiej zaczynać jak najwcześniej. U nas najlepiej się sprawdziły:
                          1 wakacje w hotelu, gdzie głównie przebywali Anglicy - w końcu dziecko chciało się dogadać z innymi dziećmi
                          2. Bajki Świnka Peppa po angielsku
                          3. Bajki Diego albo Dora, Barney
                          4. Piosenki w j. angielskim
                          Xany27
                          BAJKI DLA DZIECI | IMIONA | MAMA-DZIECKO

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                            Oczywiście, że można o ile właśnie maluch już ładnie mówi w języku ojczystym. No powinna być to nauka przez zabawę, żeby już na samym początku nie zrazić dziecka.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                              Czym prędzej tym lepiej, języki obce to najlepszy kapitał jaki można podarować dziecku. Idealnie jest, jeśli uczą się ich naturalnie, tak, jak ojczystego ale wszelkiego rodzaju "lekcje" w formie zabawa też są dobrym pomysłem. Nie odpuszczajcie tej sfery, jest bardzo ważna Oczywiście dziecko jest przede wszystkim dzieckiem i nie może mieć na głowie zbyt dużo obowiązków, bo to szybko może je zniechęcić.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                                Warto dziecko wdrażać w naukę języków obcych od najmłodszych lat, ale tylko przez zabawę, bo tak najłatwiej "wchodzi" wiedza. Wiem, że teraz większość przedszkoli ma język angielski włączony do normalnego programu nauczania.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X