Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka jezyka obcego. Kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

    Napisane przez kasiakozmin Pokaż wiadomość
    Mam pytanie. Pisałyście o bajce Barneya..czy jest jakis konkretny tytuł tej płyty?
    Nie ma konkretnego tytułu tej płyty. To jest bajka o dinozaurze, który śpiewa
    i bawi się z dziećmi. W polskiej TV leci na Jim Jamie. Ale właśnie po polsku.
    Jeśli masz kogoś kto CI może kupić w Anglii lub w Stanach taką bajeczkę
    to polecam. Tu jest oficjalna strona Barneya:
    http://www.hitentertainment.com/barn...tes/player.asp
    W Polsce z tego co się orientowałam, to sprzedaje je tylko jeden sklep
    internetowy i to po 73zł za płytkę więc się to średnio kalkuluje.
    Według mnie bajka fajna do nauki angielskiego: dzieci opowiadają bajki, uczą się
    literek, śpiewają mnóstwo piosenek, które się często powtarzają przez co
    dzieciaki szybko je łapią.

    Tree jeśli mówisz, że Julek nie chce Cię naśladować, bo chyba właśnie w
    grupie będzie mu łatwiej. A jeżeli uważasz że na pzredszkole jest jeszcze
    za malutki to taki angielski w grupie będzie chyba dobrym początkiem.


    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

      Dziękuję za odpowiedź. Mam kuzynostwo w Anglii, Kanadzie i USA. Myślę, że jakoś dam radę tą płytę załatwić

      Skomentuj


        #48
        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

        Tam jest kilka tych płytek do wyboru. Fajne są np. Songs from the Park i
        Now I Know My ABC. Chociaż płytki ze Świętami Bożego Narodzenia też
        są fajne. Echhh ja ogólnie jestem nimi zachwycona tzn Julia


        Skomentuj


          #49
          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

          Znalazłam po południu książkę, które moje dzieci dostały od mojej siostry. "Świat wokół nas. Piosenki po angielsku" Książka+płyta. Piosenki dokładne, bardzo łatwe, rewelacja. Dziś pierwszy raz włączyłam ta płytę dzieciom- ale tańczyły teraz bedę to robić codziennie. Na płycie najpoier lci podkład i lektor czyta piosenkę, a następna to już piosenka grana i śpiewana i tak na zmianę. Cena z okładki 24,90.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

            Nie wiem, czy któraś z Was jest z Poznania. U nas na dworcu głównym jest tania księgarnia- kupiłam tam mnóstwo książek- miedzy innymi ta była tam kupiona za około 9 zł o ile dobrze pamiętam.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

              Ja jestem z Wrocławia
              Ale dobrze że im tą płytkę włączyłaś. Chłopaki się bawią i niepostrzeżenie uczą


              Skomentuj


                #52
                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                Tańczyli, naśladowali moje ruchy, było mnóstwo śmiechu i zabawy A jak słuchali co sęi dzieje
                We Wrocławiu też pewnie macie jakieś "Tanie książki", u nas jest kilka takich księgarń. Zawsze rozgladam się tam za czymś dla dzieci

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                  Ja jestem za nauką języka obcego od maluszka, bo wtedy umysł dziecka jest najbardziej chłonny. Tylko, że to muszą być takie zajęcia, które będą zabawą dla naszego dziecka. Znam takie dzieci, które miały pół roku i zaczęły się uczyć języka angielskiego i teraz są tego efekty. Dziecko uczy się języka polskiego słuchając ludzi i tak samo może nauczyć się innego języka.


                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                    Hej Znalazłam kilka stron ciekawych z piosenkami, zabawami itp dla dzieci oto linki. Może skorzystacie...

                    http://www.kids.4info.org/bajki.php

                    http://www.kids.reksia.pl/piosenki.html

                    http://www.superkid.pl/pl/dla-dzieci...nki-angielskie

                    http://www.anglomaniacy.pl/song4.htm

                    http://www.britishcouncil.org/kids-songs.htm

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                      Według mnie naukę języka dobrze jest rozpocząć od najmłodszych lat.
                      Moje dzieciaki poza nauką w przedszkolu uczą się też przed komputerem, znajomy polecił mi taką fajną stronę z angielskim dla najmłodszych http://www.zosiaikevin.pl
                      Dobrze jest też znaleźć sposób na otaczanie dzieci językiem. Na przykład mam na ścianie plakat z cytatami z Monty Pythona i wszyscy w domu wiedzą, co one znaczą po polsku, a maszyny w szpitalach robią "PING"
                      Dodatkowo system w komputerze jest po angielsku, a filmy staramy się oglądać z napisami, nie z lektorem.
                      Ciekaw jestem, czy nauka innych języków będzie kiedyś tak prosta, jak teraz nauka angielskiego

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                        Zgadzam sie z powyższą opinią,naukę języka obcego należy rozpocząć od najmłodszych lat. Nie chodzi tutaj o duże wymagania,ale pojedyncze słowa dzięki którym nasze dziecko szybko załapie o co chodzi.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                          U nas sprawa jest nieco ułatwiona, bo mieszkamy w UK. Jak tylko Aniula podrośnie chcemy wysłać ją do angielskiego przedszkola, żeby obyła się z językiem. W domu rozmawiamy po polsku, więc mam nadzieję, że dzięki temu przyjdzie jej to łatwiej i będzie dwujęzyczna.
                          www.mojdzieciak.blogspot.com

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                            Naukę to bym pozostawiła na czas szkoły - nie każdemu "nauka" dobrze się kojarzy, a po co zrażać dziecko od razu do nauki... niech poznawanie świata (również w języku angielskim, czy innym) będzie dla niego jedną wielką przyjemnością Mój niespełna 2,5 latek od około pół roku potrafi powiedzieć ponad 20 słów w języku angielskim. W sumie wyszło to zupełnie przypadkiem: miałam nagraną bardzo kolorową piosenkę "Old Mc Donald...", w której po kolei jest pokazywane kilka zwierząt na farmie i nazywane po angielsku (na Polsat JimJam puszczają). W sumie poprzez zabawę tak się zaczął uczyć. Chodząc na spacer, czy oglądając książki ze zwierzątkami mówię do Adasia nazwę zwierzątka, wydajemy razem jego odgłosy i dodaję jeszcze nazwę po angielsku. W sumie zdarza mu się zamiast po polsu powiedzieć najpierw nazwę po angielsku w żadnym wypadku nie zmuszam Adaśka do nauki, czy koniecznie mówienia po angielsku. Po prostu sama wplatam w nasze codzienne życie słowa i wyrażenia obcojęzyczne (ot np, że leci samolot, nazywamy auto, drzewo, itd...) - jak coś załapie, to tylko z pożytkiem dla niego na przyszłość póki co gaduła z niego niesamowita...... Wiem, że w domach, gdzie panuje wielojęzyczność (np. jedno z rodziców mówi po polski, drugie w innym języku) dzieci "łapią" od razu dwa języki. Mi niestety nie po drodze było z doskonałym opnowaniem języka obcego, więc po prostu tym co znam będę okraszać naszą codzienność
                            Last edited by J-IKA; 12-02-2011, 20:10.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                              @J-IKA
                              Nauka, nauka... Właśnie o to chodzi, że "nauka" w przedszkolu, bardzo różni się od nauki w szkole.
                              U małych dzieci chodzi raczej o otaczanie językiem i zachowanie umysłu w tej fazie, gdzie wszystko jest dobrą zabawą, jest proste łatwe i przyjemne. Wszystkie takie zabawy są bardzo rozwijające i pozytywne dla dziecka.
                              Dla nas rodziców najważniejszą sprawą jest dawanie szczęścia dzieciom. Dla dzieci nawet jeśli tego nie wiedzą, najważniejszy jest rozwój. Wspieramy ten rozwój poprzez codzienne wspólne zabawy.
                              Gry dla dzieci Angielski dla dzieci Zabawy dla dzieci Bajki dla dzieci

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                                Moja córcia ma prawie 2,5 roczku... oglada bajki na nickelodeon, m.in. dora, diego... tam mowia po polsku i po angielsku... No i co się okazalo? mloda po angielsku liczy do 10 pokazujac na paluszkach a po polsku potrafi tylko do 5, umie nazwac niektore przedmioty, mow do mnie np mami, lec gol potrafi uzyc angielskich slow w odpowiednim momencie... na razie to wystarczy, a jak pojdzie do przedszkola to na angielski ja zapiszemy i moze pomyslily o dadatkowych lekcjach


                                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                                ---------------------------------------------------

                                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X