Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

9 miesiąc - KARMIENIE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    9 miesiąc - KARMIENIE

    Mój Synek jutro kończy 8 miesięcy, jest karmiony naturalnie na żądanie + raz dziennie je zupkę i dwa razy dziennie owocki. Czy uważacie, że powinnam zacząć dawać mu jakieś kaszki?? Dodam tylko, że prawidłowo przybiera na wadze, nigdy nie był dokarmiany butlą. Martwię się, że może już mu nie wystarczać tylko moje mleko... A z drugiej strony wg WHO do skończenia roku powinien być karmiony piersią...
  •    
       

    #2
    Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

    Na pewno nie podaj mm czy kaszek mlecznych typu Bobovita itp bo to jak dla mnie świństwo i tyle..możesz podawać płatki ryżowe,gryczane,kaszę mannę o ile ma juz wprowadzony gluten wszystko to ugotowane na wodzie i podawane z owocami gotowanymi na parze lub ze słoiczka oczywiście podane łyżeczką.
    Do tego pierś do woli.


    Skomentuj


      #3
      Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

      właśnie dzisiaj zaopatrzyłam się chyba we wszystkie możliwe kaszki dostępne na rynku zdrowy brzuszek, 7 zbóż i inne takie...

      Naprawdę nie polecasz???

      Skomentuj


        #4
        Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

        Ja już całkiem głupieje z tym karmieniem, ostatnio pod swoim adresem usłyszałam opinię, że głodzę dziecko, bo nie pojada sobie mlekiem z piersi

        Skomentuj


          #5
          Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

          Nie polecam bo to sztuczne zapychacze potem dziecko nie chce jeśc nowości warzyw itp.Po drugie sa bardzo drogie a koncerny nabijają sobie kasę.Ja swojego najmłodszego karmiłam piersią 13 mies synek nie znał i nie zna smaku mm i kaszek błyskawicznych a ma sie dobrze.


          Skomentuj


            #6
            Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

            Jak wyglądało u Ciebie karmienie w nocy?
            Jak to nie zna smaku mm?

            Skomentuj


              #7
              Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

              Napisane przez eedytta Pokaż wiadomość
              Jak wyglądało u Ciebie karmienie w nocy?
              Jak to nie zna smaku mm?
              W nocy to tylko pierś do zakończenia karmienia naturalnego potem synek przesypiał noce całe.Po zakończeniu karmienia piersia wprowadziłam mleko krowie oczywiście nie do picia tylko w kaszkach jogurtach ser biały itp.Na szczęście synek zjadał wszystko co mu podałam zresztą tak jest do tej pory jako jedyny z całej mojej trójki zjada wszystko i o dziwo nie jest alergikiem.Myślę ze to zasługa żywienia jakie mu wprowadziłam czyli zero sztucznych kaszek zupek ze słoiczka herbatek granulowanych itp


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

                Napisane przez eedytta Pokaż wiadomość
                Ja już całkiem głupieje z tym karmieniem, ostatnio pod swoim adresem usłyszałam opinię, że głodzę dziecko, bo nie pojada sobie mlekiem z piersi
                nie słuchaj takich tekstów i nie bierz je do siebie - moja panna ma wstręt do MM i nie je go - jest od 19 miesięcy na moim mleku, oprócz tego oczywiście je inne pokarmy ale jest niejadkiem strasznym pod tym względem i jakoś rośnie, rozwija się

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

                  Fajną i zdrową propozycją dla dziecka jest kasza jaglana z owocami. Dla mnie pomimo wcześniejszego namaczania jej cały czas jest gorzkawa dlatego zamiast na wodzie gotuję ją na sokach i wtedy jest pyszna

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

                    Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                    Fajną i zdrową propozycją dla dziecka jest kasza jaglana z owocami. Dla mnie pomimo wcześniejszego namaczania jej cały czas jest gorzkawa dlatego zamiast na wodzie gotuję ją na sokach i wtedy jest pyszna
                    Od ilu miesięcy można ją podawać?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

                      Kasza jaglana jest bezglutenowa więc można odkąd maluch zaczyna jeść cokolwiek innego niż mleko. Tyle tylko że jest dość twarda i początkowo może sprawiać trudność.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

                        Taką kaszkę jaglaną można wtedy zmiksować np z owocami a wtedy wyjdzie taki budyń

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

                          Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                          Taką kaszkę jaglaną można wtedy zmiksować np z owocami a wtedy wyjdzie taki budyń
                          Jaki masz blender że udaje Ci się jaglaną zmiksować bo mój no name ją przepuszcza :/ i jak właściwie gotujesz ta kaszę?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

                            Ja polecam płatki jaglane do kupienia w sklepach ze zdrową żywnoscią lub w zwykłych supermarketach pisze że trzeba je tylko zalac woda lub mlekiem ale lepiej jest je chwile gotowac.


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: 9 miesiąc - KARMIENIE

                              Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                              Ja polecam płatki jaglane do kupienia w sklepach ze zdrową żywnoscią lub w zwykłych supermarketach pisze że trzeba je tylko zalac woda lub mlekiem ale lepiej jest je chwile gotowac.
                              Dzięki za radę choć ostatnio szukałam w Realu i Auchan płatków ryżowych i na jaglane się nie natknęłam ale może po prostu przeoczyłam bo nie wiedziałam że takowe istnieją

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X