Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tympanometria a zapalenie ucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tympanometria a zapalenie ucha

    Dziewczyny czy któraś z Was robia dziecku badania: tympanometrię? My dostaliśmy ostatnio skierowanie i niestety wyszły bardzo złe wyniki. Laryngolog powiedział, że dziecko ma przewlekłę zapalenie ucha i przez miesiąc spróbujemu podleczyć go lekami a jak się nie uda to szpital
    Czy któraś z Was miała podobne problemy z Maluszkiem?

    #2
    Odp: Tympanometria a zapalenie ucha

    pierwsze słyszę, że jest takie badanie. nigdy mi się nie obiło o uszy takie wyrażenie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Tympanometria a zapalenie ucha

      Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
      pierwsze słyszę, że jest takie badanie. nigdy mi się nie obiło o uszy takie wyrażenie
      Tympanometria to badanie polegające na ocenie podatności błony bębenkowej na zmiany ciśnienia w przewodzie słuchowym zewnętrznym (czyli części ucha zewnętrznego, odpowiedzialnej za przekazywanie dźwięków pobranych z otoczenia przez małżowinę uszną do błony bębenkowej).
      A jak byś chciała więcej to np. tu: http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawd...ego_34295.html

      Skomentuj


        #4
        Odp: Tympanometria a zapalenie ucha

        mikaa997, nie pomogę Ci radą, bo moje maluchy nie miały takich problemów. Ale zaufaj, miejmy nadzieję, że po tym miesiącu okaże się, że jest dobrze. Trzymam kciuki!

        Skomentuj

               
        Working...
        X