Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady doradcy laktacyjnego
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady doradcy laktacyjnego Kłopoty z karmieniem piersią, nawał pokarmu, za mało mleka, nocne pobudki? Sprawdź porady doradcy laktacyjnego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-07-2016, 13:39
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Domyślnie Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

Moja znajoma karmiła córkę nieco ponad tydzień, po czym stwierdziła, że to nie dla niej. Nie potrafiła sobie odmówić kawy, niezdrowego jedzenia, a potem była zdziwiona, że mała ma problemy z brzuszkiem... Odstawiła ją od piersi dla własnych przyjemności... Ja bym tak nie potrafiła, dla mnie najważniejsze jest dobro dziecka...

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-2016, 22:10
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Domyślnie Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

Niektórzy też nie mogą sobie poradzić z przystawianiem i tym że dziecko strasznie mocne ma ssanie tak jak mój syn, karmiłam go mimo krwi i pofryzień i dziur, ale to była męka, on po zagojeniu odrzucił cyca i ścigałam w butelke.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-08-2016, 02:03
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury

W poniedziałek rozpoczął się Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Trzeba uświadamiać Mamy, jak ważne jest karmienie piersią. Nie wolno poddawać się przy pierwszym, lepszym kryzysie. Ja zamierzam karmić jak najdłużej!

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-08-2016, 22:12
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

Ja mam to szczęście, że nie zmieniałam swojej diety na czas karmienia piersią - tak zalecała mi położna na szkole rodzenia. Gdybym kierowała się tymi wszystkimi wskazówkami, co jeść a czego nie, pewnie wylądowałabym o samym chlebie i wodzie. Od samego początku jem "zabronione" w trakcie karmienia piersią kalafiory i brokuły, truskawki, czekoladę i inne produkty. Klucz do sukcesu? Umiar i obserwacja maluszka czy przypadkiem nowo wprowadzone jedzenie mu nie szkodzi. Mój synek nie ma z tym żadnych problemów, jego brzuszek też i w związku z tym mam nadzieję pokarmić jak najdłużej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-2016, 21:13
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Cytat:
Napisał blawatkowa15 Zobacz post
Moja znajoma karmiła córkę nieco ponad tydzień, po czym stwierdziła, że to nie dla niej. Nie potrafiła sobie odmówić kawy, niezdrowego jedzenia, a potem była zdziwiona, że mała ma problemy z brzuszkiem... Odstawiła ją od piersi dla własnych przyjemności... Ja bym tak nie potrafiła, dla mnie najważniejsze jest dobro dziecka...
Dla własnej przyjemności i z własnego lenistwa. Nie wiem, jak można przedkładać swoje jakieś przyjemności w postaci kawy czy fast fooda nad dobro dziecka, własnego dziecka. Karmienie piersią jest dla maleństwa bardzo ważne i nie należy o tym zapominać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2016, 22:21
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań

Mi się udało i karmię do teraz (córeczka ma 11 miesięcy), ale były momenty, że faktycznie myślałam, że jednak nie będę karmić piersią. Na początku karmienie często powoduje liczne problemy i niestety mamy się poddają. Trzymam jednak i za Was kciuki!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-10-2016, 13:43
mileymila mileymila jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mileymila.polki.pl

Wiadomo- każdy ma prawo do momentów zwątpienia i poddania sie Także nie ma czym się przejmować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2016, 21:53
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

a mi się wydaje jeszcze, że powinny być tworzone na większą skalę poradnie laktacyjne. ja np. nie mam problemów z karmieniem piersią, a każdy mi wmawiał, że z takimi brodawkami to tylko mm. chcieć to móc no i pomogła też opieka doradcy laktacyjnego w szpitalu. wydaje mi się, że większa ilość poradni chociaż trochę rozwiązała by problem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-12-2016, 16:35
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Tak, więcej poradni laktacyjnych. Skoro 100% kobiet ma z tym jakies problemy tzn ze trzeba szukac rozwiazania i pomocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-01-2017, 08:30
kasiaaskaa kasiaaskaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiaaskaa.polki.pl

Rozumiem dziewczyny co mają problemy zdrowotne i przez to nie karmią, ale rezygnacja z karmienia piersią z czystej wygody dla mnie jest niezrozumiała... Wystarczy mieć podstawowe informacje na temat zalet karmienia - choćby to obejrzeć: http://femaltiker.pl/mama-pelna-pier...-z-problemami/, żeby wiedzieć jak jest to istotne w pierwszych miesiącach życia. Ja stawiam dobro dziecka ponad wygode czy samą estetykę piersi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania