Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kinderbal w przedszkolu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kinderbal w przedszkolu

    Ostatnio w przedszkolu do którego uczęszcza moja córka pojawiła się moda na organizowanie przyjęć urodzinowych. Część rodziców organizuje przyjęcia dla całej grupy w bawialni, część w przedszkolnej sali. Pojawiły się głosy, że biedniejsze dzieci czują się gorsze bo ich rodziców nie stać na wyprawienie urodzin w bawialni. Co Wy sądzicie na temat organizacji przyjęć urodzinowych dla przedszkolaków?
  •    
       

    #2
    Odp: Kinderbal w przedszkolu

    Pierwsze słyszę o takim zwyczaju organizowania urodzin w przedszkolach przez rodziców.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kinderbal w przedszkolu

      Pomysł super
      Z kolegami i koleżankami z przedszkola? Extra!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kinderbal w przedszkolu

        też nie słyszałam o czymś takim wcześniej, ale uważam to za dobry pomysł, bo dzieci się już tam znają i znają otoczenie to dobrze się tam czują na pewno. super popieram .

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kinderbal w przedszkolu

          Jeszcze się nigdy nie spotkałam z takim pomysłem. Osobiście uważam, że ma to oczywiście dobre i złe strony. Takie przyjęcia faktycznie mogą doprowadzić do tego, że dzieci będą się porównywać, chwalić prezentami itd, a niektórym dzieciom może to sprawiać przykrość. Z drugiej strony, to ciekawa propozycja dla rodziców, którzy nie mają warunków, by w domu takie przyjęcie zorganizować. Poza tym dzieci się wtedy lepiej integrują i poznają. Wiele zależy zatem od sytuacji.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kinderbal w przedszkolu

            U nas, co prawda w szkole (3 klasa) organizujemy od samego początku "imprezy urodzinowe" 3-4 razy w roku. Wszystkie dzieci które mają w okolicznych miesiącach urodziny są "solenizantami" a reszta gośćmi. Rodzice solenizantów płacą za imprezę, a reszta robi zrzutkę na prezenty dla solenizantów.
            Powiem Wam, że świetnie się sprawdza - cała klasa się bawi, a i nie wychodzi to za drogo - tak że wszyscy są zadowoleni. Fakt faktem, że u nas klasa (jak i rodzice) jest bardzo zgrana, więc sprawdza się. Nie wiem jak by było gdyby brakowało takiego zgrania...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kinderbal w przedszkolu

              Napisane przez ewelka21 Pokaż wiadomość
              Ostatnio w przedszkolu do którego uczęszcza moja córka pojawiła się moda na organizowanie przyjęć urodzinowych. Część rodziców organizuje przyjęcia dla całej grupy w bawialni, część w przedszkolnej sali. Pojawiły się głosy, że biedniejsze dzieci czują się gorsze bo ich rodziców nie stać na wyprawienie urodzin w bawialni. Co Wy sądzicie na temat organizacji przyjęć urodzinowych dla przedszkolaków?
              Moda.. moda... jak na wszystko moda, już słyszałam nie raz ze daje się odczuć jak dziecko jest ubierane, jakie ma zabawki a nie to jaki ma charakter tylko liczy się portfel rodziców

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kinderbal w przedszkolu

                Nie słyszałam o czymś takim jeszcze, żeby w przedszkolu urządzać urodziny dla dziecka... owszem daje się dziecku cukierki do rozdania w tym dniu innym dzieciom, ale to wszystko.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kinderbal w przedszkolu

                  Wow mega super pomysł! W przedszkolu to się dopiero dzieciaki wybawią. Ale jak zając je w domu? Ja ostatnio podsunęłam siostrze pomysł zakupu placu zabaw dla dzieci, coś w stylu: http://ogrodosfera.pl/domek-z-piasko...nia-full-house. Myslicie że coś takiego zda egzamin?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kinderbal w przedszkolu

                    Mnie sie pomysł z takim kinderbalem podoba

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kinderbal w przedszkolu

                      Według mnie fajnie jest zrobić dziecku urodziny w miejscu takim jak te http://www.incaplay.pl/ jednak nie dla całej grupy tylko dla najlepszych kolegów i koleżanek dzieci. Ja nie wyobrażam sobie zorganizować przyjęcia dla dzieci np na 25-30 osób. Według mnie to maksymalnie 10 osób na takim przyjęciu nie więcej.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kinderbal w przedszkolu

                        Dzieci sale zabaw uwielbiają i myślę że takie przyjęcie będzie strzałem w dziesiątkę. Ja bym tylko nie wykupowała picia czy jedzenia które sale proponują. Są to często słabej jakości produkty- wolałabym swoje wnieść. Często jest na to zgoda. Świetną alternatywą są np soczki http://www.rokofun.pl/ Dzieci soki uwielbiają a te nie są sztucznie słodzone. Przekąski też można zaserwować zdrowe a dobrze podane zrobią furorę.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kinderbal w przedszkolu

                          Nie wiem, ale nie wydaje mi się konieczne takie wyprawianie urodzin przedszkolakowi. Ja jestem za świętowaniem w domu. Zapraszamy kilkoro znajomych z dziećmi. I tyle.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kinderbal w przedszkolu

                            też raczej jestem za świętowaniem w domu, wtedy już dowolnie można zaprosić tylko kolegów dziecka lub całą grupę z przedszkola. Dla mnie takie urodzinki w bawialni to pokazówka rodziców. Za moich czasów w szkole symbolicznie przynosiło się cukierki by każdego poczęstować i tak też zamierzam robić z własnymi dziećmi.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kinderbal w przedszkolu

                              urodziny w domu są ok, ale nie każdorazowo, od czasu do czasu warto coś zmienić, choćby sala zabaw itd

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X