Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak długo karmić piersią?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: jak długo karmić piersią?

    Dziękuję, chce jak najlepiej dla moich dzieci więc to nie jest jakieś nieosiągalne...tym bardziej, że mam pokarm a synek ładnie nauczył się z piersi jeść.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: jak długo karmić piersią?

      Ja również uważam, aby karmić ile się da, a najlepiej gdy maluch sam decyduje, że już nie chce karmienia. Minimum rok to dla mnie optymalne.

      Skomentuj


        Odp: jak długo karmić piersią?

        Karmienie piersią nie tylko buduje więź z matka ale daje tez maluszkowi poczucie bezpieczeństwa- dlatego najlepiej przedłużać ten okres tyle ile możemy. Jednak nic na siłę.

        Skomentuj


          Odp: jak długo karmić piersią?

          Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
          Karmienie piersią nie tylko buduje więź z matka ale daje tez maluszkowi poczucie bezpieczeństwa- dlatego najlepiej przedłużać ten okres tyle ile możemy. Jednak nic na siłę.
          Pewnie, że nie, jesli mama chce już zakończyć to jej decyzja, tak samo jak malec sam się odstawia. Mam koleżankę, która ciągle karmi a córka ma 3 lata

          Skomentuj


            Odp: jak długo karmić piersią?

            Jeżeli potrzebuje tego to ok - ona jest mamą i wie co dla jej dziecka jest najlepsze. ja miałam koleżankę która karmiła najdłużej bo dwa lata. Ja pewnie gdybym mogła i miała laktację też przedłużałabym ten moment jak długo się da.

            Skomentuj


              Odp: jak długo karmić piersią?

              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
              Jeżeli potrzebuje tego to ok - ona jest mamą i wie co dla jej dziecka jest najlepsze. ja miałam koleżankę która karmiła najdłużej bo dwa lata. Ja pewnie gdybym mogła i miała laktację też przedłużałabym ten moment jak długo się da.
              Aczkolwiek np. uważam że karmienie dziecka 6-7 letniego to już przesada, a czytałam o tym nawet jakiś czas temu. Dla mnie to w sumie te 3 lata to taka górna granica.

              Skomentuj


                Odp: jak długo karmić piersią?

                Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                Aczkolwiek np. uważam że karmienie dziecka 6-7 letniego to już przesada, a czytałam o tym nawet jakiś czas temu. Dla mnie to w sumie te 3 lata to taka górna granica.
                Tez czytałam o takich sytuacjach i tez szczerze, to sobie tego nie wyobrażam nawet nie chcę myślec co byłoby gdyby dziecko do takiego wieku ssało pierś, może te matki czerpią z tego jakąś satysfakcję

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: jak długo karmić piersią?

                  Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                  Tez czytałam o takich sytuacjach i tez szczerze, to sobie tego nie wyobrażam nawet nie chcę myślec co byłoby gdyby dziecko do takiego wieku ssało pierś, może te matki czerpią z tego jakąś satysfakcję
                  Może, ciężko mi sobie to wyobrazić, według mnie to przede wszystkim robienie krzywdy dziecku, ja bym się nie zdecydowała na tak długie karmienie.

                  Skomentuj


                    Odp: jak długo karmić piersią?

                    Lekarz wspominał, że długie karmienie dziecka, zmniejsza ryzyko powstania nowotworów piersi ale do jakiego wieku...nie raczył powiedzieć Może te mamy długo karmiące znają tę zasadę i się do niej stosują.

                    Skomentuj


                      Odp: jak długo karmić piersią?

                      Starszego synka karmiłam 16 miesięcy, odstawiłam Go dopiero po porodzie drugiego synka. Młodszego synka karmię już 1,5 roczku i zamierzam Go karmić do 2.roku życia, a maksymalnie do 2,5 roku. A jak będzie - czas pokaże


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak długo karmić piersią?

                        Córkę odstawiłam jak miała 14 miesięcy, bo już się trochę męczyłam tym karmieniem, a ona też już tak nie miała co jeść z tego cycka tyle co bardziej się bawiła i gryzła.

                        Skomentuj


                          Odp: jak długo karmić piersią?

                          Ja karmiłam 10 miesięcy, ale cały czas córka była na karmieniu mieszanym, bo moj pokarm jej nie wystarczał. Jak zaczęłam odciągać laktatorem to okazało się, że jestem w stanie dać mojej córce maksymalnie 120 ml jednorazowo.

                          Skomentuj


                            Odp: jak długo karmić piersią?

                            Ja już karmię syncia 1,5 roczku, a w zasadzie to karmię piersią już 2 lata i 10 miesięcy. Starszego synka karmiłam 16 miesięcy i nie miałam żadnej przerwy w karmieniu Muszę powiedzieć, że nadal mam bardzo dużo pokarmu


                            Skomentuj


                              Odp: jak długo karmić piersią?

                              Dziewczyny, czy uważacie, że karmienie 3-4-latka jest obrzydliwe? Wiele moich znajomych tak uważa, podczas gdy ja nie widzę w tym niczego złego! To dla mnie zupełnie naturalne


                              Skomentuj


                                Odp: jak długo karmić piersią?

                                Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                                Dziewczyny, czy uważacie, że karmienie 3-4-latka jest obrzydliwe? Wiele moich znajomych tak uważa, podczas gdy ja nie widzę w tym niczego złego! To dla mnie zupełnie naturalne
                                Bławatkowa może nie obrzydliwe, bo to zdecydowanie przesadzone słowo. O ile 3 latek jeszcze rozumiem, bo to maluszek. Tak dziecko od 4 lat wzwyż to jednak myślę, że to już trochę za długo. Ale to moje zdanie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X