Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Olej w potrawach niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Olej w potrawach niemowlaka

    Zastanawia mnie jaki olej można dodawać do zupek 4,5 miesięcznego bobasa? Czy może być to olej lniany?? Jakie macie w tym kierunku doświadczenia?
  •    
       

    #2
    Odp: Olej w potrawach niemowlaka

    Napisane przez loleczka_87 Pokaż wiadomość
    Zastanawia mnie jaki olej można dodawać do zupek 4,5 miesięcznego bobasa? Czy może być to olej lniany?? Jakie macie w tym kierunku doświadczenia?
    A to takim maluszkom już się dodaje olej? Mały jest na piersi i po skończonym 5 miesiącu podjęłam pierwszą próbę z dynią i marchewką ale nawet to si nie przyjęło nie mówiąc już o zupkach z olejem. Teraz jak gotuje to dodaję raczej troszkę masełka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Olej w potrawach niemowlaka

      Mały ma skazę białkowa, wiec na pewno mu nie dam madła. Chodzi ogólnie o tłuszcze takze mozna dać olej. W przepisach dla takich maluchów jest yo do wyboru. Chciałam tylko poznać rożne opcje.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Olej w potrawach niemowlaka

        Napisane przez loleczka_87 Pokaż wiadomość
        Mały ma skazę białkowa, wiec na pewno mu nie dam madła. Chodzi ogólnie o tłuszcze takze mozna dać olej. W przepisach dla takich maluchów jest yo do wyboru. Chciałam tylko poznać rożne opcje.
        Po to jest forum żeby dowiadywać się innych opcji A w jaki sposób niezdiagnozowaniu Twojego maluszka skazę białkową tak wcześnie?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Olej w potrawach niemowlaka

          Odrobina tłuszczu dodawana do warzyw powoduje że witaminy z nich lepiej się wchłaniaja bo częśc z nich jest rozpuszczalna w tłuszczach.
          Ja dodawałam oliwy z oliwek lub z pestek winogron.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Olej w potrawach niemowlaka

            Jak zjem coś zrobionego z mleka synek zaraz jest cały czerwony i w krostkach, podobnie jest z jajkiem. Jak nie jem to na buzi jest czyściutki, ale klatkę cały czas ma czerwoną i w ogóle mu nie przechodzi, a próbowałam już wszystkiego.

            Na innym forum napisano mi, żebym dawała dobrej jakości olej rzpakowy. To znaczy jaki?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Olej w potrawach niemowlaka

              Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
              Odrobina tłuszczu dodawana do warzyw powoduje że witaminy z nich lepiej się wchłaniaja bo częśc z nich jest rozpuszczalna w tłuszczach.
              Ja dodawałam oliwy z oliwek lub z pestek winogron.
              Ten olej z pestek winogron można? Lekarz pediatra powiedział mi że lepiej nie ale można użyć go do masażu. Tak zrobiłam i skóra malucha momentalnie się zaczerwieniła
              Napisane przez loleczka_87 Pokaż wiadomość
              Jak zjem coś zrobionego z mleka synek zaraz jest cały czerwony i w krostkach, podobnie jest z jajkiem. Jak nie jem to na buzi jest czyściutki, ale klatkę cały czas ma czerwoną i w ogóle mu nie przechodzi, a próbowałam już wszystkiego.

              Na innym forum napisano mi, żebym dawała dobrej jakości olej rzpakowy. To znaczy jaki?
              Niedawno podałam synkowi żółtko i też wyskoczyły mu czerwone plamy wokół ust które po jakimś czasie zniknęły :/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Olej w potrawach niemowlaka

                O oleju nie słyszałam. Raczej dodaje się odrobinę masła albo oliwy z oliwek. Choć z drugiej strony... Teraz sobie uświadomiłam, że w słoikach w składzie jest olej rzepakowy.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Olej w potrawach niemowlaka

                  W diecie dzieci powinny się znaleźć zarówno tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (masło), jak i roślinnego (oleje, oliwa). Tłuszcze szczególnie zalecane w codziennej diecie to takie, które zawierają znaczące ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, przede wszystkim długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do rozwoju tak ważnych organów jak mózg i siatkówka oka.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X