Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Metody wychowania"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Metody wychowania"

    Wychowanie to niezwykle trudna praca z dzieckiem. To budowanie silnych fundamentów - tj.: wartości, zasad moralnych i reguł postępowania, którymi dziecko będzie się kierować w życiu. Jednak by osiągnąć sukces wychowawczy trzeba:
    - obserwować zachowania dziecka i próbować odkryć jego motywy
    - zachować dobrą komunikację z dzieckiem i zwracać uwagę gdy robi coś źle
    - wspólnie ustalać reguły i rozwiązywać problemy
    - konsekwentnie przestrzegać reguł
    - dodatkowo powinniśmy kontrolować naszą złość - jako rodziców - jak również łagodzić napady złości u dziecka i im zapobiegać
    Podsumowując : 1. obserwacja 'indywidualności'
    2. komunikacja i zrozumienie
    3. współpraca
    4. konsekwencja
    5. spokój, samokontrola

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Metody wychowania"

      Moja metoda wychowania jest dość przyjemna, po prostu spędzam dużo czasu z dzieckim. Staram się synkowi wszystko tumaczyć, zachęcam go do prac domowych, pozwalam pomóc mi przy obiedzie (to co, że potem podłoga jest do mycia pozwalam mu odkurzyć (choć potem i ja muszę poprawić). Takie pomaganie sprawia mu ogromną radość, to jest lepsza zabawa niż zabawa zabawkami.
      Jeśli synek nie słucha się to tłumaczę mu, dlaczego musi zrobić tak jak mówię. Ostatnio miałam taką sytuację, gdzie synek bardzo chciał wpuścić psa z podwórka do domu. Wytłumaczyłam mu, że piesek woli bawić się na dworze, że ma brudne łąpki i nabrudzi. Synek zrozumiał i już nie chciał pieska w domu.
      Jestem zdania, że trzeba z dzieckiem rozmawiać i wiele mu tłumaczyć. Nie biję synka, ale stosuję kary. Synek siedzi w koncie lub zabieram mu zabawkę. Skutkuje, to najważniejsze

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Metody wychowania"

        Wychowując dzieci posługujemy się metodami i sposobami wychowywania jakich nauczyliśmy się od poprzednich pokoleń i w praktyce dostosowujemy je do własnych możliwości i oczekiwań dzieci. W wychowaniu bardzo ważne jest bycie autorytetem dla własnego dziecka. Autorytet zdobywa się poprzez przekazanie dziecku zasad i pokazanie czynem, że je realizujemy sami. W długim procesie wychowania należy spełniać warunki i przyjmować postawy, które przyciągną nasze dziecko, oto kilka ważnych spraw:
        1. Bądź dla dziecka szczery i autentyczny, bo zawsze wyczuje że udajesz,
        2. Nie krzycz i nie przymuszaj, najlepszym sposobem jest wytłumaczenie dziecku swoich racji, ale dopiero po wysłuchaniu tego co ono chce nam powiedzieć,
        3. Pamiętaj o danych obietnicach i realizuj je, jeśli zapomnisz coś obiecała, a dziecko przypomni tobie o takim fakcie nadrób braki i zrealizuj dane jemu słowo,
        4. Jeżeli dziecko coś zrobi to nie strofuj i nie pouczaj je przy obcych ludziach a tym bardziej przy rówieśnikach, to dom jest miejscem na bezpieczną dyskusje, Samo wyrażenie dezaprobaty dla jego zachowania jest wystarczającym stresem,
        5. Jak pojawi się trudna sytuacja daj czas, czas sobie i dziecku abyście w odosobnieniu przemyśleli sobie sprawę i nie rzucali słów które zranią i odsuną was od siebie, spokój oraz zaufanie to dobry fundament do przezwyciężenia trudności w życiu,
        6. Nie zbywaj dziecka, bo z czasem nie przyjdzie do ciebie więcej, poczuje się odepchnięte. Cierpliwość i czas poświęcony dziecku daje dobre owoce na przyszłość,
        7. Pokazuj dziecku, że szanujesz i dobrze mówisz o własnych rodzicach, jak pokażesz tak też one ciebie potraktują na starość,
        8. Baw się z dzieckiem nie zastępuj siebie komputerem lub sadzaniem przed telewizorem bo straconego czasu nie nadrobicie nigdy, w zabawie też budują się więzi. W zabawie podążaj za dzieckiem a może przy okazji przypomni ci się twoje dobre dzieciństwo,


        Reasumując dziecko to człowiek, którego trzeba traktować jak równego sobie i poświęcać uwagę okazując przy tym troskę, bo te małe problemiki w naszych oczach są poważnymi sprawami dziecka.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Metody wychowania"

          Nie rozumiem...Jest dopiero 23.45 a forumowy zegar wyświetla już 01:45.Mam nadzieję,że Redakcja weźmie to pod uwagę i ,,nie odrzuci" mojej wypowiedzi konkursowej z powodu zgłoszenia jej po terminie.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Metody wychowania"

            Napisane przez ewelka21 Pokaż wiadomość
            Nie rozumiem...Jest dopiero 23.45 a forumowy zegar wyświetla już 01:45.Mam nadzieję,że Redakcja weźmie to pod uwagę i ,,nie odrzuci" mojej wypowiedzi konkursowej z powodu zgłoszenia jej po terminie.
            Wczoraj, 23:41
            ewelka21's
            Domyślnie Odp: Konkurs "Metody wychowania"

            ja tak widze Twoją odpowiedz. mysle ze zle są zegarki poustawiane.
            Last edited by SyEla; 19-11-2010, 15:18.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Metody wychowania"

              Hym, dostałyście maile, dziewczyny?

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                Ja dostałam maila, ale na skrzynce www.ja.w.polki.pl, sprawdzałaś tam czy na mamacafe?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                  I tu i tam sprawdzałam, nie mam żadnej wiadomości.

                  Choliwcze...

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                    Chemical ja dostałam wiadomosć na skrzynkę na www.ja.w.polki.pl tak jak Milena!


                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                      Ale się cieszę, dziękuję
                      Amelia ur. 19.04.2009
                      godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                      Alicja ur. 18.08.2012
                      godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                        Dziękuję bardzo, ale miłe zaskoczenie.
                        Gratuluję innym mamą.
                        AGATKA 16.04.07r
                        Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                        W końcu w komplecie
                        Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                          dostalyscie ksiazki?

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                            nie jeszcze
                            Amelia ur. 19.04.2009
                            godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                            Alicja ur. 18.08.2012
                            godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                              jakoś nie możemy się doczekać tej nagrody
                              Amelia ur. 19.04.2009
                              godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                              Alicja ur. 18.08.2012
                              godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs "Metody wychowania"

                                Drogie Panie, konkurs zakończył się 20.11 + 14 dni na odesłanie danych adresowych daje nam 3.12. Nagrody zostały wysłane, więc prosimy czekać na przesyłkę.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X