Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oblizywać dziecku smoczek ,albo łyżeczkę, czy nie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Że dziecko może złapać przeróżne bakterie to się zgodze ale bez przeginania. To są tylko przypuszczenia, kótra w większości nijak się mają do rzeczywistości.

    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez Małgorzata
      Polecam przeczytać mamom ,które nie widzą nic złego w oblizywaniu...
      Zakażenia meningokokowe

      - wywołują je bakterie meningokoki - dwoinki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (szczep Neisseria meningitidis);
      - bakterie meningokoki mogą spowodować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych;
      - mogą wywołać sepsę, a więc uogólnioną odpowiedź organizmu na zakażenie, określaną wspólnie mianem Inwazyjnej Choroby Meningokokowej;
      - meningokoki znajdują się w wydzielinie dróg oddechowych nosiciela lub osoby chorej, przenoszone są drogą kropelkową.
      Najbardziej narażeni:

      Zachorować może każdy człowiek, bez względu na wiek. Najbardziej podatną grupą są jednak dzieci do lat 4 oraz młodzież. Narażeni są również ci, którzy mają bliskie, bezpośrednie kontakty z chorymi lub nosicielami, a także ludzie osłabieni wcześniejszymi infekcjami, wysiłkiem fizycznym, stresem, długotrwałym odchudzaniem.
      Zakażeniu sprzyja:
      - przebywanie w zatłoczonych pomieszczeniach o dużym natężeniu hałasu;
      - przebywanie dłuższy czas w grupie w zamkniętych pomieszczeniach;
      - przygodne pocałunki;
      - picie z jednej butelki, używanie wspólnych sztućców;
      - palenie tego samego papierosa;

      - unikanie ryzykownych zachowań;

      - zachowanie podstawowych zasad higienicznych (zwłaszcza w otoczeniu dzieci), do których zaliczyć możemy m.in.: nie korzystanie ze wspólnych naczyń, nie oblizywanie łyżek, smoczków, nie spożywanie tego samego pokarmu, chronienie dzieci przed kontaktem z zakażonym dorosłym oraz pocałunkami w usta.


      ps. Jak lekarz nie widzi nic złego w oblizywaniu smoczka?...dla Mnie to zaskakujące stwierdzenie
      jeśli mama karmi piersią, to dziecko "oswojone" z jej bakteriami...

      Skomentuj


        Napisał Małgorzata
        Polecam przeczytać mamom ,które nie widzą nic złego w oblizywaniu...
        Zakażenia meningokokowe

        - wywołują je bakterie meningokoki - dwoinki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (szczep Neisseria meningitidis);
        - bakterie meningokoki mogą spowodować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych;
        - mogą wywołać sepsę, a więc uogólnioną odpowiedź organizmu na zakażenie, określaną wspólnie mianem Inwazyjnej Choroby Meningokokowej;
        - meningokoki znajdują się w wydzielinie dróg oddechowych nosiciela lub osoby chorej, przenoszone są drogą kropelkową.
        Najbardziej narażeni:

        Zachorować może każdy człowiek, bez względu na wiek. Najbardziej podatną grupą są jednak dzieci do lat 4 oraz młodzież. Narażeni są również ci, którzy mają bliskie, bezpośrednie kontakty z chorymi lub nosicielami, a także ludzie osłabieni wcześniejszymi infekcjami, wysiłkiem fizycznym, stresem, długotrwałym odchudzaniem.
        Zakażeniu sprzyja:
        - przebywanie w zatłoczonych pomieszczeniach o dużym natężeniu hałasu;
        - przebywanie dłuższy czas w grupie w zamkniętych pomieszczeniach;
        - przygodne pocałunki;
        - picie z jednej butelki, używanie wspólnych sztućców;
        - palenie tego samego papierosa;

        - unikanie ryzykownych zachowań;

        - zachowanie podstawowych zasad higienicznych (zwłaszcza w otoczeniu dzieci), do których zaliczyć możemy m.in.: nie korzystanie ze wspólnych naczyń, nie oblizywanie łyżek, smoczków, nie spożywanie tego samego pokarmu, chronienie dzieci przed kontaktem z zakażonym dorosłym oraz pocałunkami w usta.

        a jak dziecko idzie do przedczkola to tez jaest narazone na te choroby. matka nie wie co dziecko robi w przedczkole a tem pewnie jedno na drugie kicha

        Skomentuj


          Napisane przez patiew Pokaż wiadomość
          a jak dziecko idzie do przedczkola to tez jaest narazone na te choroby. matka nie wie co dziecko robi w przedczkole a tem pewnie jedno na drugie kicha
          dokładnie, a co z całowaniem w usta? też zakazać? bez sensu, nie da się wychować dziecka w sterylnych warunkach, a poza tym takowe są najgorszym co możemy dla dziecka zrobić, później choroby non stop, alergie...

          Skomentuj


            ja mala caluje czasami w usteczka,dziecko potrzebuje czulosci...oblizywanie lyzeczki wam przeszkadza aj jak dziecko pojdzie na dwor bedzie mialo lizaka i podzieli sie z kolezankami to bedzie ok jak potem bedzie jadlo tego lizaka z bakteriami kolezanek??

            Skomentuj


              a jak lize kolko wozka, albo schody? nie zawsze da sie odciagnac i siedziec przy nim i kontrolowac kazda jego reakcje.
              ja teraz staram sie jak najmniejszy miec kontakt moich ust z dzieckiem - mam opryszczke. tyle ze wczesniej oblizywalam mu smoczek i czasami lyzeczke.
              Jakub 19.05.2008

              Skomentuj


                Napisane przez Aninka Pokaż wiadomość
                dokładnie, a co z całowaniem w usta? też zakazać? bez sensu, nie da się wychować dziecka w sterylnych warunkach, a poza tym takowe są najgorszym co możemy dla dziecka zrobić, później choroby non stop, alergie...
                I tu się zgodzę bo dziecko, które nie żadnego kontaktu z bakteriami nie umie ich zwalczać więc w późniejszym czasie może się to okazać bardzo groźne

                Skomentuj

                •    
                     

                  Napisane przez nicola
                  Ja tego nie robie,przyznam ,że Mnie odrzuca,nie potrafie wziąc do ust smoczka, na spacery zawsze mam dwa..
                  Widziałam ja koleżanka sama gryzie mięsko a potem podaje na łyżeczce córce,albo zupka ze słoiczka i za każdym razem przed podanie dziecku do buzi oblizuje...dla mnie to nie smaczne.
                  Nie nalezy do osób sterylnych przesadnie, bo dziecko wiele rzeczy bierze do buzi i tam są zarazki,ale odponić się tez musi..ale z tymi łyżeczkami to nie moge potrzeć..
                  Witam,
                  Też uważam że nie powinno się oblizywać ani łyżeczki, ani smoczka. Tym bardziej jak jeszcze do tego mama pali papierosy

                  Skomentuj


                    co innego jak dziecko czasami poliże schody czy coś inego na co nie mamy wpływu

                    a co innego oblizywanie łyżeczki na to mamy wpływ i możemy unikać


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj


                      z tego co słyszałam, nie powinno się oblizywać smoczka dziecka bo daje sie mu za darmo własną pruchnicę i bakterie.jesli smoczek spadnie na dywan,lóżko itd to wsadzić mu do buzi( looknąć czy nie ma paprochów)i tym sposobem u dziecka ma sie kształtować odporoność na zarazki. później tak czy inaczej zaczyna brać wszystko do buzi!!!
                      ja mojej córce nigdy nie oblizałam smoczka...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        ja również nigdy nie oblizywałam i nie oblizuję smoczka, jem i pije różne rzeczy i zawsze jakieś tam bakterie mam w buzi, więc chociażby dlatego nie oblizuje mu tego smoczka tylko zawsze w domu przelewam przegotowana wodą, a jak jesteśmy poza domem tylko np. w gościach to również oblewam tą przegotowaną wodą, a znowu jak jesteśmy np. w przychodni na szczepieniu czy wizycie u lekarza to przypinam mu smoczka do ciuszków i nie spada, chyba że go ciąga to go trzymam.
                        Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                        http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                        Skomentuj


                          Odp: Oblizywać dziecku smoczek ,albo łyżeczkę, czy nie?

                          Mnie uczono aby tego nie robić, ponieważ przenosi się bakterie, wirusy i próchnicę, także ja tak nie robię. Nawet jeśli wydaje się, że jest się zdrowym to dla dziecko flora bakteryjna rodzica może mieć inne znaczenie niż dla niego samego.

                          Skomentuj


                            Odp: Oblizywać dziecku smoczek ,albo łyżeczkę, czy nie?

                            Chyba już wszędzie się mówi, żeby nic nie oblizywać. Można przenieść swoje zarazki na maleństwo. Poza tym nie rozumie mani całowania dziecka bezpośrednio w usta. Jak się pocałuje w policzek, to gorszy buziak, czy jak?

                            Skomentuj


                              Odp: Oblizywać dziecku smoczek ,albo łyżeczkę, czy nie?

                              Oblizywanie smoczka czy łyżeczki dziecku jest jak najbardziej nie higieniczne. Można przenieść bakterie na dziecko poprzez takie zachowanie. Ja niestety nie stosowałam się do tego i nie powiem smoczek pare razy zdażyło mi się oblizać, jednak później już zaczęłam go myć.

                              Skomentuj


                                Odp: Oblizywać dziecku smoczek ,albo łyżeczkę, czy nie?

                                Ja nie oblizuje smoczka nawet gdy spadnie na podłogę bo w buzi jest więcej bakterii niż na podłodze czasami zdaza mi się podać coś do jedzenia ze swojego widelca jednak staram się by zawsze dziecko jadło swoimi sztuccami

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X