Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ach ten kredyt na dom!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ach ten kredyt na dom!!

    Jestem właśnie na etapie rozglądania się za własnym mieszkaniem a co za tym idzie i kredytem-inaczej się nie da. Zastanawiają mnie zawsze produkty dodatkowe do kredytu hipotecznego, z których można zrezygnowac a które jednak warto mieć. Czy ubezpieczenie kredytu http://pkoubezpieczenia.pl/ochrona/u...ia-do-kredytow tu dla przykładu znalazłam, jest potrzebne??I na czym właściwie polega??I jeszcze jedno czy musze je brać w tym banku co kredyt czu ubezpieczyciel jest dowolny?Zna się ktoś lub może ktoś ma takie ubezpieczenie?Będę wdzięczna za porady bo to jednak ważna decyzja.Dzięki.
  •    
       

    #2
    Odp: Ach ten kredyt na dom!!

    Wszystko zależy od banku, trzeba dokładnie przejrzeć warunki jakie proponują. My nie braliśmy ubezpieczania do kredytu. Sami ubezpieczyliśmy dom w wybranej firmie, akurat Warta miała dobra ofertę. Ubezpieczyliśmy też siebie na wypadek śmierci w PZU. Kredyt mamy na 30 lat i jeśli nie daj Boże jedno z nas zostało by same to bez ubezpieczenia nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z kredytem.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ach ten kredyt na dom!!

      My przy braniu kredytu mieszkaniowego skorzystaliśmy z doradcy finansowego - takie usługi są dla nas darmowe. Pani porównywała nam oferty różnych banków, później wszystko za nas załatwiała. Dużo podpowiedziała. Do samego banku trafiliśmy tylko na podpisanie umów.

      Co do ubezpieczenia to warto mieć - jak było powiedziane to jest 30 lat i nie wiadomo jak będzie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ach ten kredyt na dom!!

        Napisane przez erling Pokaż wiadomość
        My przy braniu kredytu mieszkaniowego skorzystaliśmy z doradcy finansowego - takie usługi są dla nas darmowe. Pani porównywała nam oferty różnych banków, później wszystko za nas załatwiała. Dużo podpowiedziała. Do samego banku trafiliśmy tylko na podpisanie umów.

        Co do ubezpieczenia to warto mieć - jak było powiedziane to jest 30 lat i nie wiadomo jak będzie.

        No tak doradca finansowy to dobra sprawa, ale uważam, że jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kredytu nie trzeba wcale korzystać z takich usług. Wchodzisz sobie na jakieś forum z kredytami hipotecznymi (dość popularneforum-kredyty.pl) i tam sobie możesz spokojnie zapytać ludzi jaki kredyt jest najlepszy. Ewentualnie poszukać wśród tematów czy ktoś nie pytał o to samo. Są też porównania kredytów więc spokojnie bez korzystania z doradcy można znaleźć odpowiedni kredyt, dla siebie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ach ten kredyt na dom!!

          Mąż chciał wziąć kredyt ja miałam pewne wątpliwości i zostało tak że wyjazd za granicę był konieczny niestety Cieszę się że nie wzieliśmy tego kredytu bo jakoś nie mogę się przekonać i nie ufam za bardzo takim kredytom zawsze jakiś haczyk jest w tym

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ach ten kredyt na dom!!

            ja z mężem brałam kredyt w Banku SKOK i mimo, że jest ciężko jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.. niby płacimy sporo ale z drugiej strony gdybyśmy wynajmowali mieszkanie to zapłacilibyśmy podobnie może troche mniej.. a na budowe / kupno za gotówkę domu / mieszkania nas nie było stać i chyba nigdy nie będzie ;/
            jednak prawda jest taka, ze kredyt mamy na 25 lat .. także to też prawie jak wyrok ... jedynie fajnie bo nasze dzieci w przyszłości będą miały swoje 4 ściany

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ach ten kredyt na dom!!

              Sama też zastanawiam się nad takim kredytem i mam wiele obaw i zastrzeżeń, bo przeciez mamy takie nie pewne czasy że nie wiem czy jutro będę miała pracę a co dopiero 20 lat czy więcej? Poza tym bardzo nie lubię tego poczucia że jestem komus coś winna (bankowi pieniądze). A z drugiej strony - całe życie wynajmować i tyle pieniędzy co miesiąc na czynsz i inne opłaty?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ach ten kredyt na dom!!

                Napisane przez diana121 Pokaż wiadomość
                ja z mężem brałam kredyt w Banku SKOK i mimo, że jest ciężko jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.. niby płacimy sporo ale z drugiej strony gdybyśmy wynajmowali mieszkanie to zapłacilibyśmy podobnie może troche mniej.. a na budowe / kupno za gotówkę domu / mieszkania nas nie było stać i chyba nigdy nie będzie ;/
                jednak prawda jest taka, ze kredyt mamy na 25 lat .. także to też prawie jak wyrok ... jedynie fajnie bo nasze dzieci w przyszłości będą miały swoje 4 ściany
                W dzienniku wczoraj mówili, że ten bank zbankrutował...
                My osobiście nigdy nie wzięliśmy nigdzie kredytu, wszystko za swoje pieniążki, ale mamy troszkę inną sytuację, bo mąż ma firmę zagranicą.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ach ten kredyt na dom!!

                  Odnośnie kredytu na dom warto postarać się w programie Mieszkanie Dla Młodych . Zawsze to trochę mniej do zapłaty. Jeśli chodzi o ubezpieczenie- dużó zależy też od waszej sytuacji, u niektórych trzeba wykupić ubezpieczenie w danym banku który współpracuje z danym ubezpieczycielem bo inaczej nie chcą dać kredytu- to tez jednak zabezpieczenie dla nich , gdyby jednak coś się wydarzyło.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ach ten kredyt na dom!!

                    Dokładnie...ale i tak trzeba jeszcze doliczyć koszty urządzenia sięMy załatwiliśmy sobie takie www.prestigedecoration.pl/remonty_lodz także przynajmniej poszło sprawnie...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ach ten kredyt na dom!!

                      Własnie wybudować się to jeszcze nie taki problem jak w środku wykończenia :/ to jest ogromny wydatek :/

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ach ten kredyt na dom!!

                        Teraz naprawdę masa ludzi korzysta z pomocy finansowej w bankach czy firmach pożyczkowych: http://pomocgotowkowa.pl/pomoc-gotowkowa.php Nikt nie ma na tyle pieniędzy by móc od razu kupić sobie mieszkanie czy też wyremontować je.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ach ten kredyt na dom!!

                          Napisane przez macinka Pokaż wiadomość
                          Teraz naprawdę masa ludzi korzysta z pomocy finansowej w bankach czy firmach pożyczkowych: http://pomocgotowkowa.pl/pomoc-gotowkowa.php Nikt nie ma na tyle pieniędzy by móc od razu kupić sobie mieszkanie czy też wyremontować je.
                          My się nie zdecydowaliśmy na kredyt chociaż dużo o tym rozmyślaliśmy Nie wiem czy mogę powiedzieć że żałują Może gdybyśmy wzięli to już bylibyśmy na swoim ...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ach ten kredyt na dom!!

                            My mamy kredyt ale na mieszkanie w bloku. Niby nie jest tak gigantyczny jak te na domu, ale jest dla nas duży... no i nie mamy pomocy od Państwa, nikt nam nie spłaca odsetek ... lipa

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ach ten kredyt na dom!!

                              Też wzięliśmy kredyt na mieszkanie. Gdybym miała odkładać to pewnie szybciej na emeryturę bym przeszła niż kupiła z oszczędności. Ale udało się wziąć w programie rodzina na swoim, na miesiąc przed wygaszeniem programu. Trzeba dobrze sprawdzać oferty. Reklamował się Alior z kredytami tak na oko z atrakcyjnymi warunkami. Mąż przeliczył, że przepłacimy 30 tys niż gdybyśmy brali w PKO BP. Przy sumie kredytu niby nie dużo, ale dlaczego mam wyciągać sobie z kieszeni.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X