Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

szyjka macicy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    szyjka macicy

    Witam przyszłe mamy mam pytanie orientujecie się jaka jest prawidłowo długość szyjki macicy w ciąży? jak to wygląda u was??
  •    
       

    #2
    Z netu :
    Niedojrzała szyjka macicy jest zamknięta, ma twardą konsystencję, długość ok.. 2 cm i znajduje się bliżej kości krzyżowej. W ostatnich tygodniach przed porodem staje się ona miękka, bardzo rozciągliwa. Dojrzałość szyjki macicy, czyli tzw. gotowość porodową u pierworódek stwierdzamy, gdy szyjka jest częściowo lub całkowicie "zgładzona" znacznie skrócona) i otwarta co najmniej na 1 cm. Procesowi temu towarzyszy przemieszczanie się szyjki macicy w oś kierunkową porodu. O gotowości porodowej u wieloródek mówimy, gdy szyjka jest skrócona, a jej ujście otwarte jest na 2 cm. Świadczy to o tym, że macica przygotowana jest do wystąpienia akcji skurczowej. Są to objawy bliskiego porodu.

    Pamietajmy jednak ze nie kazda szyjka ma tyle samo cm i jej "poprawna" dl powinien ocenic lekarz.

    Skomentuj


      #3
      2 cm? jak u mnie miała 2,99 to się dowiedziałm, że się bardzo skruciła i jest zagrożenie porodem przedwczesnym. A w szpitalu dziewczyny które miały 2 cm były przykute do łóżek.


      Skomentuj


        #4
        a ja z kolei miałam 1,5 cm bo jak był już 1 cm to musiałam leżeć bo groził mi przedwczesny poród
        także w książkach medycznych pisze o około 2cm ale to tak jak z np. długością członka rozmiary są różne


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          dzięki dziewczyny za odpowiedzi ja mam długość 33mm i pani doktor powiedziała ze jest za krotka i kazała dużo odpoczywać ale widzę ze to rożnie z ta długością jest i nie mam aż co tak się martwic (trochę panikowałam)

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
            to tak jak z np. długością członka rozmiary są różne
            hehe nic dodać nic ująć

            Skomentuj


              #7
              ja tez mialam mocno skrucona i wyladowałam miesiac przed porodem w szpitalu bo mieli mi krazek zakladac ale stwierdzili ze juz sie nie opłaca i musialam w domu lezec

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Informacja, jakoby szyjka macicy prawidłowo powinna mieć 2cm, jest nieprawdziwa! Ja mam skróconą szyjkę do 29mm - muszę się oszczędzać, leżeć i brać leki antyskurczowe. Wystarczy, że trochę pospaceruję i już łapią mnie skurcze...

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez bagnes Pokaż wiadomość
                  2 cm? jak u mnie miała 2,99 to się dowiedziałm, że się bardzo skruciła i jest zagrożenie porodem przedwczesnym. A w szpitalu dziewczyny które miały 2 cm były przykute do łóżek.
                  U mnie bylo podobnie jak skrucila mi sie do 2cm to musialam lezec,a wstawac tylko do lazienki,a jaka jest prawidlowa dlugo sc nie mam pojecia








                  Skomentuj


                    #10
                    moja szyjka skrócona jest o połowę (w 28 tyg) ale nie wiem ile dokładnie mierzy; łykam magnez, staram się odpoczywać i lekarz powiedział mi podczas ostatniej wizyty, że utrzymuje się na przyzwoitym poziomie; mimo to troszkę się boję

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X